Minimální výše hladiny v bubnovém filtru



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?)
18.9.2018 8:25

Mluvíme oba o tomtéž, u nás se to ucpávalo až za tím korýtkem, za nátrubkem. Mimo samotnou komoru filtru. Nejčastější místo ucpání bylo (pro mě nepochopitelně) na kolenu které vedlo odpad směrem dolů.  Ten nucený delší oplach jednou za čas to vyřešil v drtivé většině případů.
S patentem nebo užitným vzorem neotálejte - bubny dneska vyrábí celá řada firem a jestli to Vaše řešení funguje dobře, je to na zváženou...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 17.9.2018 16:45

V mém RDF je mezi čistou a špinavou komorou vyjímatelná ucpávka, takže bypass na zimu je záležitostí několika s.

Pane Hrkale, já celou dobu mluvím o horizontálním odtokovém korýtku (ten co sbírá nečistoty pod tryskami). Tam možnost volby průměru trubky neexistuje. To je dané výrobcem. Takže jen radši upřesňuji, abychom se shodli, že řešíme stejný problém.

Tento problém máme s kamarádem vyřešený na našem prototypu a je spolehlivě fungující, ale řešení nebudu ani naznačovat. Možná si to necháme patentovat. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 18.9.2018 8:25

Mluvíme oba o tomtéž, u nás se to ucpávalo až za tím korýtkem, za nátrubkem. Mimo samotnou komoru filtru. Nejčastější místo ucpání bylo (pro mě nepochopitelně) na kolenu které vedlo odpad směrem dolů.  Ten nucený delší oplach jednou za čas to vyřešil v drtivé většině případů.
S patentem nebo užitným vzorem neotálejte - bubny dneska vyrábí celá řada firem a jestli to Vaše řešení funguje dobře, je to na zváženou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.212 (?), 18.9.2018 9:48

Pokud jsem správně pochopil tak podle Vaší zkušenosti pane Hrkal a podle zkušenosti EXNa už mohu uvažovat jak vylepšit ten přechod mezi korýtkem a nátrubkem aby se mi to tam neucpávalo. Prozatím mám bubnový filtr AquaForte nainstalovaný a zapojený ale není v provozu. Trochu mne zaráží, že výrobci nereagují na zkušenosti z provozu. Myslím si ale, že u mne to s tím zanášením nebude tak rychlé jako u EXNa jelikož ve strojovně mám čerpadlovou šachtu a ten největší maras by měl zůstávat na dně. Je otázka proč výrobci čerpadlových šachet neudělali v komoře s čerpadly výstup do kanalizace přes šoupě. Docházím k závěru, že na tomto foru je více zkušeností než u výrobců příslušenství k jezírkům.

místo ucpávání
místo ucpávání
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.212 (?), 18.9.2018 9:56

Nebudu hodnotit odpovídajícími slovy kvalitu provedená práce při zatmelení přechodu odtokového korýtka do výtoku do kanalizace aby můj příspěvek nevyřadili.

detail přechodu z korýtka do kanalizace
detail přechodu z korýtka do kanalizace
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 18.9.2018 10:52

Výrobci reagují, ale s velkým zpožděním.  Nedovedu posoudit složitost "prostupu informace skrze strukturu velké firmy" ale na mě je to tempo pomalé :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.139 (?), 29.5.2019 21:28

Pan Hrkal tu někde psal, že u bubnového filtru může odpor v odtoku čisté vody způsobit problémy.

Popíšu tedy stručně můj problém výše popisovaného bubňáku od AquaForte, který jsem právě zapojil, tedy po nutném přetěsnění příruby odtoku špinavé vody, což mě dost naštvalo, protože to bylo odfláknuté a jak jsem viděl na videích z Německa, měli to tam také silikonem dolepované, takže asi všeobecný problém.

Zásadní ale je: filtr mám zapojen gravitačně, do filtru přiváděna voda přes šoupata 110mm z 2 skimmerů a jedné guly. Odtok čisté vody z bubňáku do biologické filtrace 110 rourou, která ústí do šachtice 160 ve svislé poloze pro ponornou lampu a její spodní částí voda protéká do bio filtrace, která je 4,5m dlouhá bez přepážek a na jejím konci potopené čerpadlo, které tahá vodu z bio do jezírka s převýšením max. 80cm.

Pokud otevřu šoupata a hladiny v jezírku, bubnu a bio jsou vyrovnány, zapnu čerpadlo, třeba jen na poloviční výkon (10000l/hod.), vytáhne mi to za chvíli vodu z bio do jezírka.

Otázka, kde je problém? V té šachtici na ponornou lampu, která klade odpor volnému průtoku?

Předem díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 125.154 (?), 30.5.2019 12:15

Nevím, zda úplně správně chápu to vaše zapojení (malůvka by asi byla fajn), ale pokud do bubnu natéká 2x110mm, z něj 1x110mm do bio a za ním teprve čerpadlo? 

Pokud je to takto zapojené, tak takhle to samozřejmě nemůže fungovat. Proč? Protože fyzika. Konkrétně hydrostatický tlak, hydraulický odpor.

V gravitačním zapojení voda čerpaná v určité hloubce (tlak) je schopná v trubkách dosáhnou pouze určité rychlosti. Všechna "udělátka" cestou (kolena, šoupata, bubnový filtr, potrubí, bio filtr, snížená světlost potrubí...) vám působí jako brzda průtoku (hydraulický odpor). Proto vám do čerpadla nemůže pouhým hydrostat. tlakem natéct dostatečné množství vody pro čerpadlo.

Musíte to přeskládat. Máte to podle mě špatně zapojené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.23 (?), 30.5.2019 13:00

Také jsem tento bubnový filtr koupil přes Amazon a mám úplně stejný poznatek s tím těsněním. Když jsem zkušebně nastavil hladinu vody v bubnovém filtru na 2 cm pod horním okrajem odtokového žlabu tak začala voda kapat z příruby odtoku špinavé vody. Začal jsem uvažovat zda nejsem s hladinou příliš vysoko ale logicky ne, plně souhlasím s panem Hrkalem a napsal jsem výhradu Amazonu. Ten mi odpověděl, že jsou dvě možnosti. Buď bezplatně vrátit zásilku a vrátí mi peníze nebo mi mohou dát slevu ve výši 50 EUR a chybu si odstraním sám. Přistoupil jsem na 50 EUR a silikonem si to sám utěsnil. Jinak ale s hodnocením práce jejich dělníků souhlasím. Holt daň za obohacení kultury. 

Já ho mám nachystán v čerpadlovém zapojení a tam je to jednodušší co se týče seřízení výše hladiny.

Jesli Vám dobře rozumím máte nezi výtokem z bubnového filtru a nátokem do biologické filtrace vsazenou průtokovou šachtu s UV lampou. Z bubnového filtru jsou dva 110 mm výtoky (Vy jste využil jenom jeden). Někde na holandkém foru autor tvrdil, že tímto potrubím z důvodu kolen může téci pouze 10.000 l/h u dnového sání. U skimerového sání nepřipadá takový průtok vůbec v úvahu.  Západním jezírkářům nedůvěřuji. Myslím si, že Standa by je strčil svými vědomostmi do kapsy. Ten by to uměl spočítat. Možná až si to přečte tak odpoví.

V každém případě udělejte pokus. Vyndejte z biologické filtrace náplň a pak to pusťte. Pokud voda bude stačit přitékat je nedostatečný průtok v biologické filtraci. Pokud nebude stačit přitékat může to brzdit šachtice pro UV lampu. Tu dočasně vyřaďte a znovu vyzkoušejte. Pokud voda bude stačit přitékat je chyba v průtoku šachtice pro UV lampu. Pokud nebude stačit přitékat je chyba na přítoku vody do bubnového filtru.

Jinak si myslím, že ten bubnový filtr od aquaforte je nejlepší poměr cena výkon. Ale to ukáže až čas. Má spoustu vstupů a výstupů. Pořád uvažuji k čemu využít horní 50 mm vstup do bubnové komory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.139 (?), 30.5.2019 21:59

Díky za rady pánové, už to maká...:)

Problém byl v té šachtici. Zatím jsem na spodek té 160 roury dal koleno a nasměroval do prostoru bio. Hladina v bio je nižší než v bubnu, ale stabilizovala se i při plném průtoku čerpadla.

Ještě to ale vylepším. Nyní je šachtice 160 s kolenem svisle dolů, má to tedy stále ještě velký odpor, udělám tedy šachtici vodorovnou do bio a ponornou lampu do ní položím.

Má to ještě své mouchy, ale to se už vyladí, maká to parádně. Přívod do bubnu mám na všechny 3 vstupy, každý skimmer jeden vstup a gula ten třetí. Pro jistotu jsem i výtok čisté vody z bubnu tuploval, tedy propojil T-kusem a kolenem z obou výstupů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 18.34 (?), 3.6.2019 8:23

Dejte jen pozor abyste rozdíl hladiny mezi bubnem a biologií neměl moc velký. Nevím jak to máte u toho Vašeho filtru, buben od Oase si tohle hlídá a hlásí příliš velkou diferenci - počítám ale že to budete mít stejně.  IMHO tam budete mít nějakou limitní hodnotu, pod kterou byste se neměl dostat. Důvodem je ochrana převodovky bubnu a jeho "hřídele".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika