Minimální výše hladiny v bubnovém filtru



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?)
23.3.2018 17:26

Kdyby kolem zaplněného bubnu nebyla voda, vážil by tolik že by se patrně hřídel prohnula nebo se poškodilo její uložení. Viděl jsem už i vylámené zuby převodovky díky tomu, že majitel nepřemýšlel a nekorigoval výšku hladiny na odtoku.
Pokud u Oase použijete ten poslední odtokový modul, je výška daná právě jím a není jí potřeba řešit. V případě, že ho nepoužijete je třeba na výtokovém potrubí nastavit takovou, která bude odpovídat správné hodnotě.

S objemem biologické filtrace se nenechte zmást, Oase používá systém komor a často se jich dává více za sebou, jako vláček.  Obecně bych řekl - čím více tím lépe

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 23.3.2018 9:54

Já neznám detailně ten model co máte doma, proto jsem chtěl ty fotky.  Tady jde o to že výtoková hladina bývá obvykle výše než výtokové potrubí. Přikládám fotku z čerpadlového zapojení bubnu od Oase - na něm vidíte jak je odtokové potrubí úplně dole, a zároveň hladinu - odtokovou - v další komoře filtru s plovoucím nosičem.
Ten hlavní důvod vidím v tom že pokud je buben z větší části zatopen, není namáhána hřídel bubnu vahou vody uvnitř filtru.  Nevím jak máte řešeno uložení bubnu uvnitř komory, třeba to tam je udělané jinak.
Je to takhle srozumitelnější?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.212 (?), 23.3.2018 13:09

Moc děkuji za trpělivost pane Hrkal. Pro mne velmi zajímavé obrázky. Tak jak to má Oase tak z toho vyplývá, že buben je uvnitř síta pořádně naplněn vodou, téměř do 2/3 výše bubnové komory. Tím voda v podstatě protéká přes boční stěny síta do bubnové komory. Kdyby byla hladina v bubnové komoře podstatně níže, tak by vodou nebyla zatopena hřídel bubnu a jela by na sucho. A je teď otázka zda je to lépe nebo naopak špatně. Ještě by mne zajímalo jak to má EXN. Pokud si pamatuji tak on má bubnový filtr v čerpadlovém zapojení. V každém případě z Vámi přiloženého obrázku ještě vyplynula další nápověda a to ta, že první část biologické filtrace není objemově větší než objem bubnového filtru. Jestli já mám prostor pro biologickou filtraci za bubnovým filtrem ve strojovně délky 100 cm šířky 70cm a výšky 100 cm a chci ji rozdělit na dvě komory tak to nerozdělím na půl ale 1/3 biologického filtru bude probublávací část s biokuličkama a 2/3 biologického filtru sedimentační část s houbičkama.

Tady uvažuji dobře?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 23.3.2018 17:26

Kdyby kolem zaplněného bubnu nebyla voda, vážil by tolik že by se patrně hřídel prohnula nebo se poškodilo její uložení. Viděl jsem už i vylámené zuby převodovky díky tomu, že majitel nepřemýšlel a nekorigoval výšku hladiny na odtoku.
Pokud u Oase použijete ten poslední odtokový modul, je výška daná právě jím a není jí potřeba řešit. V případě, že ho nepoužijete je třeba na výtokovém potrubí nastavit takovou, která bude odpovídat správné hodnotě.

S objemem biologické filtrace se nenechte zmást, Oase používá systém komor a často se jich dává více za sebou, jako vláček.  Obecně bych řekl - čím více tím lépe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.212 (?), 25.3.2018 14:58

Ještě když se dívám pane Hrkal na jejich obrázek gravitačně zapojeného bubnového filtru s biologickou filtrací tak jsem stále mimo mísu. Tak jak to namalovali tak výše hladiny by v biologické filtraci byla maximálně do výše poloviny odtokové trubky na bubnovém filtru. A oni mají výši biokuliček do výše odtokového žlabu v bubnovém filtru. Přece není možno aby hladina v první komoře bio filtru byla výše než hladina v druhé komoře biofiltru. Jsem slepý?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 25.3.2018 20:35

Já myslím že koukáte na schéma čerpadlem podporované veze filtru. V Oase to nazývají "pump feed". U gravitace IMHO budet mít všechny komroy ve stejné výšce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.212 (?), 26.3.2018 8:24

Pořád mě to nechce pustit. Proč jdou s vodou v poslední komoře z hora dolů?  Jak potom odkalují?  Nebo v biologických komorách za bubnovým filtrem se už neokaluje jelikož není co?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 26.3.2018 9:00

To se nevylučuje. Záleží na detailu, kde leží odkalovací ventil a kde přesně je prostup do další komory filtru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.212 (?), 27.3.2018 13:17

Asi jste mi pane Hrkal napomohl vyhnout se školácké chybě v zapojení bubnového filtru AquaForte. Díval jsem se na videa k tomuto typu bubnového filtru a jeden mlaďoch z Německa tam zuří, že se mu stále trhá síto. Když se dívám na video tak bych tipnul, že buben má vodou zaplaven tak z jedné třetiny. To odpovídá tomu Vašemu názoru, který jste mi vysvětlil. Vodá váhou crčí skrz síto z hora dolů a tím neúměrně zatěžuje síto tak až nevydrží a protrne se. Má špatnou výšku hladiny v bubnovém filtru. A to ještě zřejmě netuší, že tím že nemá zaplaveno ložisko bubnu tak se mu brzy vychodí. Je to tak jak říkal EXN. Spousta západních nadšenců si koupí slušnou techniku k jezírku ale nenastudují si to nebo nenechají ji zapojit odborníkům a proto ty chyby. Holt si Němci musí najít svého Hrkala.laugh

Ještě se budu ptát pokud máte trpělivost. Jsem ve fázi omítání strojovny.

voda crčí skrz síto
voda crčí skrz síto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 27.3.2018 15:46

Ono když si vezmete kolik váží litr vody a kolik těch litrů v tom bubnu máte, je velký rozdíl jestli je buben potopený ve vodě z jedné nebo ze dvou třetin...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.212 (?), 27.3.2018 21:31

A jaký je Váš názor pane Hrkal na šoupě nebo kulový ventil. Jedná se mi o uzávěr u odkalení. Nevím co je na tom pravdy ale šoupě prý poměrně často propouští. Takže bych mohl přes odkalení se šoupětem ztrácet vodu. Je kulový ventil rozumná jistota?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika