Koupací jezírka



benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?)
18.5.2011 20:41

orobinec je dobrá čistící rostlina, ale další skvělá rostlina je kosatec, ale nemyslím si že je to uplně o rozstlinách, prostě bez filtrace to nefunguje a nebo jen omezeně (chtěl jsem napsat dlouho dobu) krátkou dobu. A to není zrovna vhodné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 157.37 (?), 18.5.2011 15:04
My máme na zahradě jezírko cca 160 m2 (cca 150 m3 vody) původně navržené jako samočistící bez jakékoli technologie, s mělčinami osázenými rostlinami, ale s ohledem na čistotu vody požadovanou dámskou částí rodiny, jsem ho po roce doplnil skimmerem a štěrbinovým filtrem Budget II. Čerpadlo má výkon 20 m3/hod. S trochou fyzického úsilí při pravidelné údržbě vysavačem Pondovac je v něm voda čistá celou koupací sezonu. Letos zahajujeme už šestou sezónu. Z fotek vašeho jezírka co jsem viděl mně připadá, že tam máte málo rostlin a neviděl jsem ani žádný skimmer a to máte kolem hodně listnatých stromů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lukas Dvorak - (14) - 190.234 (?), 18.5.2011 15:15

máme dva skimmery, rotliny jsou v pásu kolem celého jezírka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.37 (?), 18.5.2011 15:36
Já jsem jenom laik a fanda do jezírek (hlavně svýho), ale pokud se vám ta řasa (žabinec) drží takto na hladině, tak to vypadá, že to ty skimmery nestíhají (malé proudění vody?). Když mně běží čerpadlo, tak se hladina vyčistí maximálně během dvou hodin i když je plná pylu nebo jiných nečistot. Čistíte jezírko na podzim od spadaného listí? Pokud ne, muselo ho být na dně za ty dva roky fůra. To co Vám plave na hladině může být kal ze dna, který se postupně uvolňuje. To se mně stává i když dno čistím relativně pravidelně a stromy kolem jezírka skoro nemám. Co se týče, těch rostlin kolem jezírka, tak jsem myslel, že to jsou jen trávy. Mně všichni vysvětlovali, že nejvíc práce při "čištění" udělá orobinec a toho tam moc nevidím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 18.5.2011 20:41

orobinec je dobrá čistící rostlina, ale další skvělá rostlina je kosatec, ale nemyslím si že je to uplně o rozstlinách, prostě bez filtrace to nefunguje a nebo jen omezeně (chtěl jsem napsat dlouho dobu) krátkou dobu. A to není zrovna vhodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.26 (?), 18.5.2011 22:24
Jak už jsem psal v předchozím příspěvku, tak já už začínám šestou sezónu bez výměny vody a filtraci jsem vyřešil pouze štěrbinovým filtrem napojeným na skimmer (tím zamezím tomu tady již několikrát zmiňovanému zanášení kačírku v pobřežních zónách) v kombinaci s občasným použitím vysavače Pondovac. Zbytek podle mě zajistí přirozená rovnováha dostatečně velkého objemu vody (cca 150 m3) a dostatečné osázení vhodnými rostlinami.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 19.5.2011 9:16

Kosatec... velmi zaujimave pre mna je tato rastlina. Kupil som ju do nasho jazierka a zistili sme, podla kvetov, ze je identicka s kosatcom co mame v zahrade. Takze zena vykopala cast z kosatcov a dali sme ich do jazierka. V jazierku krasne kvitnu asi tyzden dva a to, co zostalo v zahrade este nie. Zena hovori, ze asi to lepsie hnojim!!! :-) Mozno sa voda v pobreznej viac prehrieva, mozno im vyhovuje vysoka vlaha... tazko povedat.

Inak panovi by som odporucil si urobit par ciest. Na fore mu odpovedalo zopar ludi, ktori problem vyriesili. Ja sa mu zial nemozem ponuknut, kedze mam aj zabinec... i ked to nie je take zle, a mam jazierko len 6 m3.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lukas Dvorak - (14) - 190.234 (?), 20.5.2011 12:31

Na podzim dáváme přes celé jezírko obrovskou síť, aby listí do jezírka spadalo co nejméně, samozřejmě údržbu jezírka děláme pravidelně, nejvíc práce je vždy na podzim a na jaře, bohužel s tím to si neumíme poradit, vyčistit to neumíme. Vyčistit to lze pouze na podzim, když klesnou teploty a na jaře, než se oteplí. Zkusili jsme i výměnu vody, to vůbec nepomohlo, žabinec tam byl do týdne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 20.5.2011 13:11

Myslím že s dostatčně výkoným čerpadlem nebo čerpadli a filtrací by to fungovalo skvěle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.26 (?), 22.5.2011 20:38
Při té výměně vody jste kompletně vyčistili dno?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.13 (?), 23.5.2011 14:22
No nevím jak vy jestli každý rok měníte vodu kompletně to taky neni moc dobré, já to udělal po první sezéně a víckrát nikdy až tedka 4 rokem ale už loni se to dalo bez výměny vody už 3 roky po zimě akorát vysaju kal a listí a to je vše voda se totiž po té době srovná a přestávajhí se tolik tvořit řasy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika