KOI - nemoc



host - 130.20 (?)
4.5.2015 23:45

Pokud není teplota vody kolem 20 °C, ryby nekupujte. Nechejte nemocné a slabé uhynout prodejci, nemusíte urácet zbytečně. Malá ryba je choulostivější na změnu prostředí, je lépe kupovat větší. Vše je jen otázka peněz, ale to co přežije do zimy v zimě neuhyne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 168.162 (?), 6.10.2014 15:23

tak to moc nepotěší

vodu (parametry) občas kontroluji, vše v normě

za 5 let mi neuhynula ani jedna ryba - ale je pravda, že jsem tam měl pouze 2 x KOI "obyčejný", karásky, 2 malé jesetery a pod.

na úhyn jsem byl tak trochu připraven, prý je to normální, tyto varianty (metalické barvy) jsou prý náchylnější

takže uvidíme, dám necelé 2 kg soli, začnu dávat více vitamíny a nějak to dopadne, hlavně pak stav na jaře

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.27 (?), 7.10.2014 17:33
Sůl je ok, jen pozor na rostliny, pokud ve vodě nějaké máte. Kolik se dá přidat soli do vody s rostlinami nevím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 42.135 (?), 7.10.2014 19:29

3Kg na m3 je pro rostliny ještě OK, osobně zkoušeno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 18.4.2015 18:06

Tak bohužel jsem přišel o další 3 ryby (1 na podzim, 2 nyní). Zkoušel jsem i ošetřit ránu hypermanganem, ale nepomohlo.

Otázka je co dál.

Jak je výše uvedeno, asi je to viróza. Z původních ryb neonemocněla ani jedna, vše jsou loni nové malé KOI. Někdo tu psal, že mají zárodek nemoci již od chovatele.

Měl bych prosbu, dotaz, jak dál postupovat:
- chtěl bych dokoupit pár malých KOI, musím nějak přeléčit stávající ryby, mám docela strach dát maličké k těm potenciálně nakaženým

- kde nakoupit spolehlivě zdravé - můžete mne nasměrovat na nějaké opravdu kvalitní chovatele. Chci malé metalické KOI - asi jsou to Heiseinishiki. Asi odchov zde, ne originál japonské. Uvítám doporučení na chovatele klidně z celé ČR, ale Morava je ideálnější.

Moc děkuji za Vaši pomoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.161 (?), 18.4.2015 18:26

česke ryby ma firma alcedor z jižních čech je to jedna znejlepších evropskych odcoven koi kapru a dováži i na moravu firmě koi farma morava za celkem rozumné ceny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.108 (?), 18.4.2015 19:55

Zkuzte prelecit jezirko FMC ten je obsazen napriklad v Kliniku od Vodnáře pokud je to vir tak nic asi nepomuze bakterka plisen parazit ale vse endo zvldne KLINIK pokud je to vnitrni tak krmivo suplementovane antb.. hodne stesti..jinak z jara podavat vitaminy a rycjel ryby dovest do kondice to same na zimu suplementovat krmivo vitaminy myslim ze Vodnar ma taky nejake vitaminy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 18.4.2015 22:19

K doporučení chovatele - tam jsem právě kupoval, chci zkusit jinde.

Přeléčení - díky za radu, asi něco zkusím, nechci to nechat jen tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.161 (?), 19.4.2015 20:54

ještě jsem si vzpoměl koi se daji se koupit v Chotěbizi na byvalé pile

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 4.5.2015 1:06

a co Banat - máte od něj někdo KOI, jste spokojeni?

Píše, že je to import - chovatel Marusaka - to znamená, že KOI budou choulostiví přes zimu, nebo když je dám malé (10-12 cm) teď do jezírka, tak zima bude v pohodě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.20 (?), 4.5.2015 23:45

Pokud není teplota vody kolem 20 °C, ryby nekupujte. Nechejte nemocné a slabé uhynout prodejci, nemusíte urácet zbytečně. Malá ryba je choulostivější na změnu prostředí, je lépe kupovat větší. Vše je jen otázka peněz, ale to co přežije do zimy v zimě neuhyne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika