Jezírko či rybník cca 1000 m2



host - 8.101 (?)
1.3.2011 15:34

Priesaky hrádze pri rybníkoch sa riešia oddrenážovaním do odtoku. Priesaky sú závislé od materiálu, z ktorého je hrádza urobená, od jeho zhutnenia a od sklonu hrádze. Viditeľné priesaky som utesňoval tak, že som odstránil časť zeminy, na miesto priesaku som dal fóliu, fóliu zaťažil betónovou dlažbou a celé zrovnal s terénom pomocou ílu a následne zhutnil.  Čo sa týka vodných rastlín, tak si myslím, že ak v určitej hustote pokryjú danú hrádzu, určite ju spevnia a tým súčasne obmedzujú priesaky.

Prítok do rybníka mám priamo cez usadzovaciu nádrž (cca 1 až 2 l/sek.). Odtok mám riešený dvoma spôsobmi : Horný prepadovou trubkou z PVC,  DN 200, dolný rúrou DN100, ktorá je na výstupe osadená šupátkom DN 65.  V zime je šupátko stále otvorené na minimálny prietok proti zamrznutiu. Prebytočná voda odteká horným odtokom (aj v zime)

Skúsenosti s chovom rýb : Na jar minulého roku som nasadil 1 000 ks pstruhov dúhových. V októbri som robil prvé odlovy na konzum a priebežne počas celej zimy na dierkach. Teraz majú cca 32 až 35 cm. Kŕmim ich granulami plus prirodzená potrava (hmyz, larvy, rybky, malé žaby)

Pavol

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 80.242 (?), 8.9.2010 15:01

Pane Pavle, máme "rybník" podobného charakteru, ale potýkáme se s průsakem hráze. Můžete mi prosím poradit, čím jste průsaky utěsňoval? Kamarádi nám radili, že v jakémsi pořadu v televizi slyšely o rostlinách, které by měly utěsňovat hráze - nemáte s tím zkušenost? Také bych ráda věděla, jakým systémem regulujete odtok z rybníka - máte klasické stavidlo anebo něco jiného. Případně, je-li to možné, bych moc ráda viděla nějaké foto. Předem moc děkuji.

Lenka, elvitka@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.101 (?), 1.3.2011 15:34

Priesaky hrádze pri rybníkoch sa riešia oddrenážovaním do odtoku. Priesaky sú závislé od materiálu, z ktorého je hrádza urobená, od jeho zhutnenia a od sklonu hrádze. Viditeľné priesaky som utesňoval tak, že som odstránil časť zeminy, na miesto priesaku som dal fóliu, fóliu zaťažil betónovou dlažbou a celé zrovnal s terénom pomocou ílu a následne zhutnil.  Čo sa týka vodných rastlín, tak si myslím, že ak v určitej hustote pokryjú danú hrádzu, určite ju spevnia a tým súčasne obmedzujú priesaky.

Prítok do rybníka mám priamo cez usadzovaciu nádrž (cca 1 až 2 l/sek.). Odtok mám riešený dvoma spôsobmi : Horný prepadovou trubkou z PVC,  DN 200, dolný rúrou DN100, ktorá je na výstupe osadená šupátkom DN 65.  V zime je šupátko stále otvorené na minimálny prietok proti zamrznutiu. Prebytočná voda odteká horným odtokom (aj v zime)

Skúsenosti s chovom rýb : Na jar minulého roku som nasadil 1 000 ks pstruhov dúhových. V októbri som robil prvé odlovy na konzum a priebežne počas celej zimy na dierkach. Teraz majú cca 32 až 35 cm. Kŕmim ich granulami plus prirodzená potrava (hmyz, larvy, rybky, malé žaby)

Pavol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.1 (?), 10.7.2011 10:04

Kamarád si vloni stavěl na zahradě jezírko. Podloží má jílovité (neprosakuje to) a přítok má stálý ze studánky. V podstatě co do jezírka přitéká, to z něho vytéká, takže odpadají nesmyslné drahé filtry a čerpadla a díky jílu i starosti s fólií. Co se týká kalnosti vody, podle mého názoru záleží na rybí obsádce. Pokud si tam dáte "rycí" ryby jako kapr, tak z toho 100% bude kalná louže. U pstruhů to tak špatné určitě nebude, ale ono je lepší tu vodu nemít moc průzračnou kvůli případným zlodějům ryb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.253 (?), 12.4.2011 16:49

dobrý den, mám podobně velký rybník, protože byl dělaný narychlo   prosakuje hráz, prosím o radu jak jste to postupně zatěsňoval - dekuji j.g

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.121 (?), 9.1.2018 23:18

a jak ste riešili tie priesaky, čím ste ich tesnili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.253 (?), 27.4.2011 6:57

mám podobný rybník, ale bez spodní výpustě a to je velká chyba, kterou chci letos napravit- stačí trubka o průměru 65 na odbahnění, čím jste utěsnoval průsaky - dík slávek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.72 (?), 4.4.2011 21:10
zdaravim.dost podstatnej problem.reaguji na to zaplaveni 50m2.mam v umyslu delat taky vodičku.ale musim vyrešit pramen.bydlim pod kopcem a voda se skoro tlači ven.cca.50-70cm od terenu podle počasi.pokud ho najdu tak mužu zacit prace... u vas bych to řešil větši hloubkou.do stran bych už nešel.a čistota vody je okamžite spusobena pritokem a odtokem(cirkulaci)vody.pak jeste vysku vody poštelovat stavidylkem bo nejakym splavem.dilu zdar a at se podari.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika