Je potápník užitečný?



host - 3.4 (?)
7.8.2010 16:31

Tak to já jsem na jaře dal do bazénu velkou dávku sava a druhý den vyplavali na hladinu hned dva vodomily černí cca 3 cm, chtěl jsem je ještě zachránit, tak jsem je hodil do jezírka ale za dva dny skonaly oba dva, moc pěkní broucí, je jich škoda, příště než dám chlór šok tak prohlédnu bazén a případně odlovím, potápníci to přžili v pohodě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 129.96 (?), 30.6.2010 11:59, zobrazeno: 30228x

V sudech pod okapovými svody mám potápníky. Zdá se mi, že v jimi obsazených sudech se nevyskytují komáří larvy. Je to jen zdání a nebo je potápníci skutečně likvidují? Kdyby to tak bylo, tak je to úžasná zbraň proti komárům. Stejně jsou mně sympatičtí a ještě kdyby pomáhali...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 190.236 (?), 30.6.2010 12:17

Jak se to vezme. Potápník a obzvlášť jeho larva je skutečně ve vodní říši dravec. Larvy komárů i pakomárů likviduje stejně jako rybí potěr. Rybochovy kde se kulí plůdek a odchovává potěr z nej zase tak nadšení nejsou, larva napadne i rybky násobkem větší, než je sama. j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.249 (?), 30.6.2010 12:44

To těžko soudit. Je prostě součástí jezírek tůní a rybníků jako jiný hmyz. Jakmile napustíte poprvé nové jezírko za chvíli ho tam máte.Přiletí a zabydlí se.To co uvádí pisatel výše dovede také např.larva vážky, kterou rovněž přilákáte novou vodní plochou.No a jestli vám požírá komáří larvy v sudu s vodou, jen dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.96 (?), 30.6.2010 13:49

V sudech na dešťovku nemíním chovat ryby. Takže dravý potápník žeroucí komáry mně vyhovuje. Kromě toho je to zajímavý kousek živé přírody. A protože jich mám více, můžu darovat i kamarádům - proti komárům

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.117 (?), 12.7.2010 14:50
Ano, potapnik zere larvy komaru. Jeden nam vcera priletel do bazenu, vylovil jsem jej a nechal ve sklenici s vodou u bazenu. Dnes jsem ho bohuzel nasel mrtveho. Voda ve sklenici se mi na slunci ohrala na cca 38-39°C a dusledkem toho asi zemrel :(. Budu doufat, ze mi zase nejaky do bazenu prileti. Kazdopadne, neni vubec na skodu mit v bazenu "kamarada" :).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
šípková Růženka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 144.178 (?), 3.8.2010 14:18

je tohle on?

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 3.8.2010 14:27

Ano 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.39 (?), 4.8.2010 13:06

Ano, toto je potápník rýhovaný.

 Ještě se u nás vyskytuje podstatně větší potápník vroubený (a snad i další druhy, také vodomil černý - náš největší vodní brouk, ale toho jsem ještě nepotkal :-().

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?), 4.8.2010 13:13

Ten druhý, ještě větší potápník je p. široký -  D. latissimus. 
  Vodomil černý je největším vodním broukem nejen u nás, ale i na světě. 
 Nepotkal jsem ani jednoho z nich, a to ani před 40 lety, kdy jsem brouky sbíral a kdy se hmyz dělil na užitečný a škodlivý. Jako lidi, ostatně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.4 (?), 7.8.2010 16:31

Tak to já jsem na jaře dal do bazénu velkou dávku sava a druhý den vyplavali na hladinu hned dva vodomily černí cca 3 cm, chtěl jsem je ještě zachránit, tak jsem je hodil do jezírka ale za dva dny skonaly oba dva, moc pěkní broucí, je jich škoda, příště než dám chlór šok tak prohlédnu bazén a případně odlovím, potápníci to přžili v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika