Japonské koi kapři a kočka



Stránky: 1,  2,  3   
host - 33.214 (?) 
19.4.2008 21:21, zobrazeno: 75433x

Vybudovala jsem jezírko, zasadila rostliny, jezírko funguje dobře, tak jsem do něj dala koi kapři, do rána byli skoro všechny pryč, tak jsem tam dala další a hlídala, ještě za světla přišel kocour a hodoval, tak prosím o radu.Přes noc jsem dala propustnou fólii, ale co dělat přes den.Okolo jezírka mám kameny, fóliové jezírko, pobřežní zónu, kde jsou rostliny.Jak to udělat, abych zachránila ryby, máte prosím nějakou radu.Děkuji Ivana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 19.4.2008 23:48

Natáhla bych přes jezírko pletivo na králíky. Dá se dobře ohýbat a tvarovat. Prodávají i barevné, třeba tmavě zelené, takže by to nebylo tolik vidět.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.1 (?), 21.4.2008 20:03

Ježiši, to mi neříkejte, že kočka si hoduje na kapříkách?! Jak máte jezírko hluboké? Letos se nějak nemohu kapříků koi-koi dočkat, až se po zimě ukáží, ale teď jdou na mne mrákoty, zda jim také kočka nepomohla ze světa! Jedna se tu neustále toulá po zahradách. Ovšem máme jezírko tzv. hned hluboké, bez pozvolného "sestupu", tak tam snad kočka nemůže!

A přestože Daniela mívá jinak výborné rady, s tím pletivem bych to neviděla, bylo by po radosti - dívat se na dráty... Jistě někdo poradí kvalifikovaněji - my jsme koupili v supermarketu taková běžná prkýnka, vně jezírka /jak taky jinak, že?/  natloukli kůlky, na ně malé prkénko směrem k jezírku a přes ně dali podélně ta větší prkna ve třech řadách Nalakovali teakovou lazurou a hotovo. Takto jsme udělali tři strany, jedna je obložena kameny a je "narušena" větším pítkem pro ptáčky. V létě na ně dávám na zakryté kraje květináče - velká paráda :-). Ale to je jen laická možnost... Přeji Vašim koiákům bezpečnou plavbu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.171 (?), 27.5.2008 14:18

U mne se osvedcilo reseni s pohybovym cidlem propojenym s vodni pumpou. Jakmile se u jezirka neco pohne, strika 1 minutu voda na vsechny strany. Nejen kocky a sousedovi psi, ale ani napr. volavky nemaji sanci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 27.5.2008 14:45

jake pouzivate reseni? neni to Plašič Scare Crow Reiherschreck?

Plasic
Plasic
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 27.11.2008 21:49

Hezké, jen bych to nekupoval v Čechách, cena v ČR 3200,-Kč,  v Německu 58-71 EU...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 27.5.2008 23:05

Ideální je postřik ovač spínaný čidlem pohybu - pyrosenzorem. Kočičák vyloví jenom malé rybky z mělkého jezírka. U rodičů jsem ale viděl, jak jim stojí ve velkém jezírku volavka a je nějaká "divná". Byla tak přežraná ryb, že nemohla odlétnout... Ryby přežily slovy tři z několika desítek kusů...

Postříkovač je ideální, pták se lekne a kočičáci a psi si vytvoří podmíněný reflex a jezírku se začnou automaticky vyhýbat (ale to platí o jakékoliv ploše "strážené " pyrosenzorem, spínajícím postřikovač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.154 (?), 23.6.2009 13:32

Nechci rypat, ale aby nekdo nesel skutecne kupovat PYROsensor (ktery dela neco uplne jineho). Jedna se o PIR sensor, passive infra red. Nektere maji jeste mikrovlnnou cast (microwave). Funguje to na principu snimani prostredi v pasmu IR zareni, pri jeho zmene intenzity sepne rele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.218 (?), 8.8.2008 21:37

Dobrý den, my sice máme v jezírku obyčejné karásky, ale ze 30 rybiček nám po kočičím nájezdu, za týden zbyly 3. Jezírko je hluboké asi 90 cm.,okolo kameny, rostliny a rákosí.Nevíme jak to kočky dokázaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.3 (?), 18.8.2008 13:00

Jak velkého kapra kočka vyloví?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika