Jak vyčistit jezírko od řasy.



host - 209.64 (?)
27.3.2010 18:44

nejlepe pusobi na dlouhe řasy Peroxid! rano nasypete v určitem množstvi a odpoledne sesbirate podběrakem zbytek nasaje filtr a jezírko je vyčištěne, mužu jen doporučit

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 1.251 (?), 31.8.2007 0:52
Když se ponechá sobě, po několika letech se voda do rovnováhy a vyčistí.  Podle mých zkušeností musí jezírko po několik let procházet etapou komářích larev, zelených řas, dále etapou "potvor", co ty řasy žerou, snad vodních vší a nakonec etapou hnědých řas, to už je voda prakticky čistá. Prvních několik let to takhle proběhlo, vždy rychleji a rychleji, až bylo jezírko osídleno dravými larvami vážek a čolky a voda zůstala čistá i přes to, že každý rok lekníny v jezírku zimovaly zasypávány až po okraje listím. Dneska bych doporučil na okraj jezírka zasadit rostliny, co intenzívně odčerpávají z vody živiny, třeba rákos,sítí nebo podobné vodní a bažinaté trávy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 246.253 (?), 21.9.2009 14:51

přečetla jsem všechny možné rady na netu a dál se lopotím s problémem jak vyčistit jezírko - nevím jak bylo založené, domnívám se, že nemá žádnou folii. voda v něm je převážně dešťová a částečně z příkopu, který je hned za plotem, ale jiný přítok ani odtok nemá. Do jezírka prorůstá orobinec, který jsem se snažila trochu zredukovat. s orobincem jsem z jezírka vytaha i spoustu napůl rozložených listů z vrb, které jezírko lemovaly (manžel aktivně vykácel), ale jezírko je pořád hodně špinavé a na hladině se dělají jakoby mastná očka. vypadá to jako od benzínu. zajímá mne jestli to je z toho humusu co je na dně, nebo z příkopu co je hned za plotem.  i přez to tam krásně kvetou velké lekniny, tak abych jim nerada ublížila. bez problémů přezimovaly, takže hloubka bude asi větší... kdo pomůže? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 22.9.2009 8:33

Mastne oka mozu byt od nejakej techniky co ste pouzili v jazierku ci blizkosti. Niektore casti mozu byt mazane....napriklad noznice ked ste strihali vodne rastliny? Pila?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 22.9.2009 23:28

ta,,mastná oka,, jsou ze zahnívajících rostlin, viděl jsem to mnohokrát

orobinec bych nelikvidoval, to on Vám čistí vodu určitě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 246.253 (?), 24.9.2009 11:23

děkuju, myslela jsem si to, od techniky to opravdu nebude, tak si asi koupím broďáky a půjdu se hrabat v blátíčku :-). Lze to, co vyčistím normálně přidat na kompost...? je to oraganické tak se domnívám že snad ano, ale radši se nechám ujistit někým, do má zkušenost. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 24.9.2009 15:15

Ano, bez obav můžete, řekl bych dokonce, že jezírkové kaly jsou na kompost ideální hmotou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.64 (?), 27.3.2010 18:44

nejlepe pusobi na dlouhe řasy Peroxid! rano nasypete v určitem množstvi a odpoledne sesbirate podběrakem zbytek nasaje filtr a jezírko je vyčištěne, mužu jen doporučit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.164 (?), 29.3.2010 20:46

A co Zeolit? Už jsem tady někde četl že výborně čistí vodu. Letos se ho chystám koupit. Problém je že ho mají pouze ve velkém balení někde v agropodnicích. Prý stačí dát do belíku malé čerpadlo a zasypat ho Zeolitem a voda se protékáním vyčistí. Tak to zkusím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.106 (?), 30.3.2010 10:42
Používá se na odstraňování dusíkatých látek z vody a využití nachází v akvaristice. Není zrovna levný a na jezírka ho bude potřeba větší množství. Navíc se musí po čase regenerovat, jinak ztrácí onu schopnost. Doporučuji přes název zeolit vyhledání konkrétních ucelených informací. Mičurinec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.164 (?), 30.3.2010 20:13

Sehnal jsem Zeolit 27Kč za kilo to si myslím že je dobrá cena a deset kilo na sezónu musí stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika