Fotky jezírek a filtrací



Jeroným - (3) - 106.21 (?)
23.12.2018 20:23

Děkuji \. Technické řešení je vcelku obvyklé, jak jsem psal, dnová vpusť, skimmer, dvoušoupová šachta (2x110 mm) pro regulaci dno/skimmer. Jediné, co jsem změnil, je zapojení filtrace, resp. přeměnu vortexu na další komoru s kartáči a předsazení sítového filtru viz foto. Začínal jsem na 250 mikronech, na fotkách je stávající stav, použito síto 160 mikronů. Tato hustota se zvládne \"samočistit\" odsouváním nečistot ke krajům síta a stačí jednou za čas sesbírat a ostříknout. Zkoušel jsem i síto 75 mikronů, ale to funguje jen při denním čištění síta, což je zabezpečeno u bubnových filtrů. Já mám ovšem tohle řešení za 2 tisícovky a filtraci čistím 2x ročně - cca červen/červenec a na konci sezóny. Jinak, kdyby se někdo ptal, proč mám původně vortex - no protože je vychvalovaný prodejci jako vynikající předfiltr, jenomže ten vyžaduje čištění minimálně 1x za měsíc a zátěž pro následující biofiltr je podstatně větší - ale to už bylo psáno mnohokrát. Proto pozor na vortex a jedině síto.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
host - 19.197 (?), 2.12.2018 17:45
Jezírko
kvetoucí
kvetoucí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.197 (?), 2.12.2018 17:46
Filtrace

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.197 (?), 2.12.2018 17:47
Zakryté

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jeroným - (3) - 106.21 (?), 22.12.2018 18:16

Jezírko plocha 55 m2, objem 55 m3, hloubka 180 - 220 cm, filtrace Jumbo tříkomorová + vortex předělaný na sítový předfiltr. Zapojení čerpadlové na sucho v šachtě, dnová gula + skimmer, čerpadlo 18000 l/hod, reálně kolem 9000 l/hod. Další pomocné čerpadlo 8000 l/hod mimo gulu a skimmer se sáním asi 0,5 m pod hladinou, v létě jde také na filtraci, přes zimu mimo filtraci jen na udržení volné hladiny. Jezírko je koupací, přestavěné v roce 2015 z přírodního jezírka 25 m3. Na plném slunci celý den.











Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.122 (?), 22.12.2018 19:32

pekny, hodne pekny yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.26 (?), 23.12.2018 11:38

Nádherné estetické usazení do zahrady. Dejte ještě nějaké snímky z technické část. Potěšil jste oko náročného diváka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jeroným - (3) - 106.21 (?), 23.12.2018 20:23

Děkuji . Technické řešení je vcelku obvyklé, jak jsem psal, dnová vpusť, skimmer, dvoušoupová šachta (2x110 mm) pro regulaci dno/skimmer. Jediné, co jsem změnil, je zapojení filtrace, resp. přeměnu vortexu na další komoru s kartáči a předsazení sítového filtru viz foto. Začínal jsem na 250 mikronech, na fotkách je stávající stav, použito síto 160 mikronů. Tato hustota se zvládne "samočistit" odsouváním nečistot ke krajům síta a stačí jednou za čas sesbírat a ostříknout. Zkoušel jsem i síto 75 mikronů, ale to funguje jen při denním čištění síta, což je zabezpečeno u bubnových filtrů. Já mám ovšem tohle řešení za 2 tisícovky a filtraci čistím 2x ročně - cca červen/červenec a na konci sezóny. Jinak, kdyby se někdo ptal, proč mám původně vortex - no protože je vychvalovaný prodejci jako vynikající předfiltr, jenomže ten vyžaduje čištění minimálně 1x za měsíc a zátěž pro následující biofiltr je podstatně větší - ale to už bylo psáno mnohokrát. Proto pozor na vortex a jedině síto.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 118.212 (?), 27.12.2018 15:23

Děkuji za komunikaci. Jenom ti velcí přiznají chyby, kterých se dopustili a snaží se je odstranit a bezelstně na ně ostatní upozornit. Na překonání vortexu v dnešní době mne upozornil Beny a ostatní to v diskusi potvrdili. Ještě, že jsem jej nezakoupil a nechal se Exnem inspirovat pro bubnový filtr. A jak se s těmi kameny manipulovalo ? Některé vypadají dost velké aby s nimi člověk nehnul. Jak se takové kameny posouvají a usazují na cílové místo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jeroným - (3) - 106.21 (?), 1.1.2019 15:32

No, tam nejsou až tak velké kameny. Ty největší zvládl minibagr, ostatní 2-3 chlapi, rúdl, kolečko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.125 (?), 14.10.2013 14:53

Posilam foto i sveho bio jezirka. Neuznavam trend ve stylu koi kapru, ruznych fontanek a slozitych filtraci. Mam radsi prirodni biotop, s cistou vodou neznecistenou rybami, s colky, zabaky a spoustou zajimaveho hmyzu. Jezirko je bezudrzbove, doplnovane destovou vodou z okapu. Pouze ve velkych vedrech naroste trochu rasy, kterou odstranim hrabemi. Soucasne pracuji i na mnohem vetsim jezirku stejneho principu, kde to nebude prerybnena umela nadrz, ktera ve svem dusledku poskozuje prirodu (napr. zaby - vykladene vajicka zlikviduji ryby a tim padem se poskodi cela zabi populace, o ohrozenych colcich ani nemluve). Filtrace ani chemie nejsou opravdu potreba, jen je potreba dostatek rostlin a nedodavat do vody ziviny :-).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika