Příspěvky uživatele - 106.21

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Spuštění filtrace, 28.5.2021
Před týdnem jsem přidal jezírkové bakterie a už se voda vyčistila, ale zase se vytvořil zelený povlak na stěnách a kamenech.
Velikost nerez síta pro bubnový filtr, 20.8.2019
Ano, mělo by to tak být.
Tepelné čerpadlo, 17.1.2019
Počty jsou v pořádku, jen vy chybně uvažujete. Ten výkon je dán (5 kW), ale spotřeba čerpadla bude jen 1 kW, takže 162,82 : 5 = 32,56. Těch 33 hodin platí a bude to asi za 33 kWh.
Fotky jezírek a filtrací, 1.1.2019
No, tam nejsou až tak velké kameny. Ty největší zvládl minibagr, ostatní 2-3 chlapi, rúdl, kolečko.
Fotky jezírek a filtrací, 23.12.2018 Obsahuje fotku
Děkuji . Technické řešení je vcelku obvyklé, jak jsem psal, dnová vpusť, skimmer, dvoušoupová šachta (2x110 mm) pro regulaci dno/skimmer. Jediné, co jsem změnil, je zapojení filtrace, resp. přeměnu vortexu na další komoru s kartáči a předsazení... celý příspěvek >
Fotky jezírek a filtrací, 22.12.2018 Obsahuje fotku
Jezírko plocha 55 m2, objem 55 m3, hloubka 180 - 220 cm, filtrace Jumbo tříkomorová + vortex předělaný na sítový předfiltr. Zapojení čerpadlové na sucho v šachtě, dnová gula + skimmer, čerpadlo 18000 l/hod, reálně kolem 9000 l/hod. Další... celý příspěvek >
Schema kořenové filtrace, 4.11.2017
Vortex opravdu nekupujte. On sice separuje, ale všechen organický materiál zůstáva v kontaktu s vodou a postupně se rozkládá. Já jsem si vortex předělal na komoru se sítem a účinnost filtrace, (ne)četnost čištění i obsluha je podstatně lepší.... celý příspěvek >
Zeolit / Zelbride - jaký rozdíl, 7.3.2017
Úplně přesně by to bylo 1 kg soli + 9l vody, ale to je v tomto případě celkem jedno...
Jak výkonné zvolit čerpadlo, 7.9.2016
Souhlasím, že by mělo být vzhledem k objemu jezírka silnější čerpadlo. Alespoň 15000 l/h. Mám podobnou konfiguraci filtrace i převýšení, 50 m3, čerpadlo 18000l/h, ovšem v reálu při tomto zapojení dává asi 9000 l/h, tedy polovinu průtoku bez... celý příspěvek >
Jak pouzivat UV lampu, 27.6.2016
Zdravím, nevím, jak zapínání a vypínání lampy ovlivňuje její životnost. Já jsem začal UV lampu používat až letos (od začátku června) spíš pro zajímavost, protože nemám s čistotou vody větší problémy, ale nastavil jsem režim 10h/den (8-18h,... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika