Filtrace z IBC kontejneru



host - 114.253 (?)
22.4.2017 0:18

Pěkný večer.Má někdo zkušenosti s IBC kontejnerem po jednosložkovém polyuretanovém lepidle?Vyškubat ho z kontejneru?-jde to blbě-nebo po vytvrdnutí je neškodlivé? díky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 4.7.2013 11:13

Právě ta plocha 1m2 mi přijde vzhledem k velikosti průtoku relativně nejistá. Ona Vám sice poteče na ten bioakvacit už nějak předčištěná voda, od síta a sedimentace v první komoře s těmi husími krky. Na druhou stranu Vám na něm také něco naroste, a nedovedu odhadnout, jak moc a v jakém časovém horizontu to ovlivní jeho průtočnost.
Tady to myslím nezjistíte jinak než samotným provozem. Zkuste v přepážce filtru vytvořit bezpečností přepad tak, aby při snížení průtočnosti toho plátu s bioakvacitem voda přes přepad přetekla hned do druhé části filtru, a volně odtekla zpět do jezírka.

btw - ještě k tomu zrovnoměrnění průtoku skrze husí krky - tady si nejsem sit, do jaké míry toho dokážete efektivně dosáhnout, a také zdali to je úplně žádoucí
 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.6 (?), 4.7.2013 11:58

Děkuji, přepad nebude problém. Určiťe ho vytvořím. Ještě se zeptám, napsal jste, že není zrovnoměrnění průtoku možná žádoucí. Bylo by lepší umístit bioakvacit ve formě nařezaných kůsů? Domníval jsem se, že je lepší donutit veškerou vodu přes medium protéci, ale zřejmě to tak nemusí být. Bokud by byl akvacit umístěn ve formě částí, asi se při zacpání nesníží průtok. Voda poteče cestou menšiho odporu. Má to potom žádoucí efekt?  Co doporučujete? Nebo by jste změnil konstrukci filtru, obávám se, že není moc co vymýšlet s IBC kontejnerem, umístění sudu atd. nevidím, jako velký přínos. Možná zhoršení průtočnosti? Nebo radši snížit výkon čerpadla? Děkuji Luděk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 4.7.2013 15:14

To je trochu taková spekulativní záležitost :) Tady bych to rozlišil na dvě části. Co se průtoku a mechanického zachycování nečistot týče (a bioakvacit zachytí opravdu hodně) je samozřejmě "zglajchšaltování" průtoku žádoucí.

Když ale přemýšlím nad druhou složkou filtrace - stavíte biologický filtr - nejsem si tak úplně jist, jestli úplně stejnorodé prostředí je žádoucí pro dosažení maximální možné různorodosti biofilmu, který se Vám ve filtru vytvoří (a ve finále to za Vás odpracuje). Tady už se ale dostáváme opravdu do pásma dohadů.
Představte si, že bychom to opravdu silně zjednodušili, a nějak se Vám povedlo vodu nechat rovnoměrně skrze desku protéci. Máte výkon čerpadla 12000, tudíž průtočnost na 1m2 je 12.000 litrů. Tato velikost průtoku zcela jistě nějak ovlivní strukturu biofilmu (chcete-li bakterií). Kdyby se Vám povedlo na nějaké části dosáhnout průtočnosti třeba 10x nižší, budete ovlivňovat biofilm jiným množstvím živin, jinou rychlostí průtoku, jiným obsahem kyslíku atd. Takže bych tipoval, že každý z těchto biofilmů bude dělat funkčně něco trochu odlišného.
Jelikož ale před tou deskou z bioakvacitu budete mít hezkých pár set litrů husích krků, kde se bude průtok lišit na jednotlivých místech docela brutálně, je ta debata asi dost akademická :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.234 (?), 7.7.2013 16:29

Zřejmě jsem to moc řešil, již jsem se do toho pustil, první problém nastal s uchycením přepážky,  neuvědomil jsem si, že PE plast je neslepitelný, zkusil jsem několik lepidel a nedrží ani jedno. Budu muset přepážku prošroubovat k nádrži přes gumové podložky. No uvidíme, snad to nepoteče. Děkuji Vám za vaše názory a rady. L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.234 (?), 8.7.2013 21:02

Ještě bych se zeptal, nemá někdo zkušenosti s čerpadlem jebao eco AMP 13000 s připojením na skimmer. Zajímalo by mě, jestli není problém s ucpáváním čerpadla po připojení skimmeru? Jak velké nečistoty je schopno pochroupat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 22.4.2017 0:18

Pěkný večer.Má někdo zkušenosti s IBC kontejnerem po jednosložkovém polyuretanovém lepidle?Vyškubat ho z kontejneru?-jde to blbě-nebo po vytvrdnutí je neškodlivé? díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika