Doma dělané filtrace



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 187.62 (?) 
22.10.2008 23:45

Pokud použijete stejným způsobem mikro síto, tak by měla procházet voda a eventuelní nečistota i menší než díry v sítu by měli být odhozeny pohybem síta...

Ty lopatky si myslím nejsou až tak velký problém, přilepte třeba epoxidem, můžou to být klidně PET lahve rozkrájené na poloviny (či menší)

Mikrosíto do kyblíku můžete zasadit tak, že odříznete jeho vrchní a spodní část... obtočíte kolem těchhle dvou obručí síto a opět jej něčím zajistíte (zalepíte).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 64.138 (?), 23.10.2008 12:13

Zkuste síto nahradit mikrotahokovem, v nerezovém provedení, loni jsem ho získal od jedné firmy ze severní moravy, jméno už bohužel nedohledám. Smysl má mít síto o otvorech 300 mikronů a větší, ta jemnější se mi prakticky do hodiny neprodyšně zalepila.
Síta jdou také nahradit tkaninou, takže pokud by jste nepochodil, můžete použít tu. U našich fitlrů to výrobce zěmnil někdy předloni - nezrez za tkaninu, a přes mou počáteční značnou nedůvěru konstatuji, že je to lepší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 23.10.2008 14:18

Pane Hrkal, moc rád vidím, že jste se do téhle diskuze zapojil, v tom jsem při jejím založení doufal. :)

Teď k mému dotazu... nevíte o jakou tkaninu se jedná? Něco takového by se mi přesně hodilo do designu, který jsem zmínil nahoře. Jen bohužel nevím pod jakým heslem na internetu něco podobného hledat. Můžete to nějak upřesnit? :)

Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.210 (?), 11.11.2008 10:55

Kupování komerčních filtrací je vyhazování peněz. Také jsme stáli před touto otázkou. Koupili jsme jen dobré čerpadlo a dobrou UV lampu. Jako filtrace slouží hezký zelený sud z OBI naplněný molitanem, který prodávají prodejci potřeb pro jezírka, který je nastříhán na čtverečky 5x5 cm, nahoře nechán jeden plát vcelku. Nátrubky nahoře a dole koupíte taky u prodejce dopňků k jezírkám. Zelený sud není za tůjkou vidět a pokud je jezírko nové, nasaďte u sudu dvě tůjky, rostou rychle a za dva roky sud není vidět. Tato filtrace nás vyšla na 2 tisíce a celé léto fungovala perfektně, voda byla průzračná až na dno a to i přesto, že jezírko bylo založené letos na jaře a rostliny vytvořily kořenový systém až letos. údržba filtru spočívala jen v tom, že jsme dvakrát ročně vyprali horní díl molitanu. Píšu o jezírku 13 kubíků s nejhlubším místem 120 cm. Ryby máme - Dva koi 25 cm, tři jelce a asi 11 karasů a letos se nám už vylíhly i malé rybičky. Za celý rok jsme až teď na podzim provedli pouze vysátí dna od org. nečistot a listí. Na to jsme si půjčili v půjcovně nářadí vysavač na mokré vysávání za 300 Kč na víkend.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.28 (?), 22.10.2008 11:55

Kořenovou čističku čistím 1 do roka je to vlastně mělký (na hloubku gumovky)1 kubíkový rybníček hned vedle propojený úzkou stružkou s navšeným kačírkem mám to osázné kosatcem a dalšímy rostlinami mám tam šneky nevím kde se vzaly, ale žerou mi odumřelé listy rostlin s komáry problém nemám nasadil jsem tam schibunky voda je průhledná i v čističce vodu do ní ženu 18w čepadlem. Vypoštím to buď kalovým čerpadlem nebo samospádem 5/4 hadicí moc bahna na dně nebývá dopustím vodu a znova a to je vše.

Mám to již 4 roky a funguje to bezvadně, ale taky mi trvalo než jsem na to přišel jezírko 10m3 mám již 9 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.237 (?), 22.10.2008 20:05

Poprosil bych Vás o fotky jezírka.Ještě mi chybí informace, zda máte i jinou filtraci, než kořenovou.Chci začít se stavbou na jaře a hledám co nejvíce informací. Dík Konečný xkonecnyr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.62 (?), 22.10.2008 23:17

To zní skvěle, bohužel v tomhle oboru záruka funguje to v jednom případě, neznamená, že to bude fungovat všude :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 197.87 (?), 24.10.2008 6:48

Dobrý den,

odkaz a filtrační tkaninu bych také přivítal. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 24.10.2008 9:28

Zdravím pánové, firma z Moravy se jmenuje SCREEN¨SERVIS, k te rotaci sita, nejcasteji se to resi pomoci akvariového cerpadelka viz obrazek, konkretni priklad viz http://www.koiphen.com/forums/showthread.php?t=60393

Rotace
Rotace
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 64.138 (?), 24.10.2008 12:31

Asi jsem pomalejší :) jak řešíte tu rotaci - oplachem prodem vody?  Podle mého se to síto musí dříve či později ucpat, v závislosti na rychlosti průtoku a míře znečištění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika