Chov ryb doma



host - 216.89 (?)
28.4.2016 12:17

No asi největší chybu jsem udělal při stavbě jezírka, špatně vyřešené okraje a to tak, že mi kouká fólie nad vodou... měl jsem tam udělat takový "okop", aby se dala fólie zamaskovat (např kameny, placáky atd.). Takhle zbytečně zkracuji životnost fólie, když je nechráněná. No a jako druhou (menší) chybu si vyčítám, že jsem kopal jen do dvou metrů a né více. Tenkrát mi to "bohatě" stačilo, ale jelikož jsem mohl kopat hlouběji a neudělal to, tak to si teď vyčítám no. Vzduchovací kameny mám v létě umístěny na "prstenci - odskoku" v hloubce 1m, tam mám v koších vysázeny ty stulíky a lekníny. Takže nemíchají vodu v nejhlubší části (to je prohlubeň tak 3*3m s hloubkou 2 až 2,2m). A naopak v zimě používám pouze jeden vzduchovací kámen a ještě ho přetáhnu do mělčiny, aby vodu nemíchal už vůbec! Zapojení filtrací je takovéto - ČERPADLO 15m3/h (není na dně prohlubně/jezírka, ale na tom prstenci s 1m hloubky - z důvodu, aby byla v prohlubni voda co nejchladnější a nepromíchávala se) - TLAKOVÁ FILTRACE pro 30m3 s UV 55W (ta byla první a nestačila) - PRŮTOKOVÁ FILTRACE pro 36m3 (předloni koupená a vše OK) - a pak už jen přepadem do KASKÁDY. UV zapínám jen dle potřeby (např. když se zakalý voda řasou - párkrát v létě a na podzim). Ke pstruhům - přesně jak píšeš... dokuď mají granule, tak je nic jiného nezajímá (v tomhle jsou blbý jako tágo). Loni se mi vytřeli karásci a já se těšil jak je budou chodit lovit do mělčiny... no skončilo to tak, že se musím zbavit asi 50-60 karásků až budu dělat za rok výlov! :-) Ale letos jsem na ně připravenej! Nasadil jsem tam v zimě dva okounky (10cm malé, aby nežrali násadu pstruhů) a ti se právě v mělčině pohybují, takže letošní potěr určitě vychytají!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 216.89 (?), 28.4.2016 12:17

No asi největší chybu jsem udělal při stavbě jezírka, špatně vyřešené okraje a to tak, že mi kouká fólie nad vodou... měl jsem tam udělat takový "okop", aby se dala fólie zamaskovat (např kameny, placáky atd.). Takhle zbytečně zkracuji životnost fólie, když je nechráněná. No a jako druhou (menší) chybu si vyčítám, že jsem kopal jen do dvou metrů a né více. Tenkrát mi to "bohatě" stačilo, ale jelikož jsem mohl kopat hlouběji a neudělal to, tak to si teď vyčítám no. Vzduchovací kameny mám v létě umístěny na "prstenci - odskoku" v hloubce 1m, tam mám v koších vysázeny ty stulíky a lekníny. Takže nemíchají vodu v nejhlubší části (to je prohlubeň tak 3*3m s hloubkou 2 až 2,2m). A naopak v zimě používám pouze jeden vzduchovací kámen a ještě ho přetáhnu do mělčiny, aby vodu nemíchal už vůbec! Zapojení filtrací je takovéto - ČERPADLO 15m3/h (není na dně prohlubně/jezírka, ale na tom prstenci s 1m hloubky - z důvodu, aby byla v prohlubni voda co nejchladnější a nepromíchávala se) - TLAKOVÁ FILTRACE pro 30m3 s UV 55W (ta byla první a nestačila) - PRŮTOKOVÁ FILTRACE pro 36m3 (předloni koupená a vše OK) - a pak už jen přepadem do KASKÁDY. UV zapínám jen dle potřeby (např. když se zakalý voda řasou - párkrát v létě a na podzim). Ke pstruhům - přesně jak píšeš... dokuď mají granule, tak je nic jiného nezajímá (v tomhle jsou blbý jako tágo). Loni se mi vytřeli karásci a já se těšil jak je budou chodit lovit do mělčiny... no skončilo to tak, že se musím zbavit asi 50-60 karásků až budu dělat za rok výlov! :-) Ale letos jsem na ně připravenej! Nasadil jsem tam v zimě dva okounky (10cm malé, aby nežrali násadu pstruhů) a ti se právě v mělčině pohybují, takže letošní potěr určitě vychytají!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 29.4.2016 9:45
Díky moc za cenné informace
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.17 (?), 29.4.2016 18:56

Nemáš vůbec za co děkovat. Je třeba vydržet, experimentovat a člověka to bude bavit a užívat si to... ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.10 (?), 28.4.2016 22:20
tak ja nevi ale v hloubce 2 metru se nikdo pred vedren neschova clovek musi doplnovat studenou vodu v zime teplou casto cistite to je ta ekomicka blbost ktera odpada mate stalou teplotu a vodu ani jednou za rok nemenim
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.17 (?), 1.5.2016 19:17

Jezírko mám už pátým rokem, hloubka 2,2m. Žádnou studenou vodu v létě nemusím dolévat a to dokonce ani loni při těch tropických týdnech (40°C+). V zimě žádnou teplou vodu nepřidávám (proč proboha?), jezírko je prostě normálně pod ledem (2-3měsíce) a pouze vzduchuji v mělčině. Vodu měním jen jednou za 3roky co dělám výlov a čistím u toho i jezírko. Žádná ekonomická blbost to není a "domácí" chov mě prostě baví a i se vyplatí! Nároky na provoz jezírka jsou srovnatelné s nároky na jezírko okrasné např. s koi kapry...!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.89 (?), 4.5.2016 9:52

Pro doložení mého tvrzení, že domácí chov pstruhů lze úspěšně praktikovat i v jezírku, přikládám foto mých pstruhů ze zahradního jezírka. Jedná se o loňi nasazené pstruhy (násada měla 6-9cm). A za ten rok jsem je vykrmil ke 40cm a to bez větších potíží. Takže se to nebojte vyzkoušet. 

Pstruh 40cm
Pstruh 40cm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.89 (?), 4.5.2016 9:53

Druhé foto.

Pstruh z jezírka
Pstruh z jezírka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.27 (?), 5.5.2016 12:04
pěkné, za půl roku z pěti cm na 30 cm jde uchovat, to je asi granulkama? Krmíte někdo jen rybkama a zak jak dlouho urostou na rybkách?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.17 (?), 5.5.2016 14:22

Přesně jak píšete. Jedná se o kvalitní Dánské granule (ty nejběžnější - ať nedělám reklamu). S krmením rybkama bohužel nemám (ani mé okolí) zkušenosti. Ale jak si pstruh navykne na granule, tak nemá o nic jiného - živého zájem! Čekal jsem, že mi pochytají potěr karase, ale ošklivě jsem se spletl a desítky malých loňských karásků vesele plave dál! Muselo by se jednat o hlavní krmivo, namísto ganulí, jinak o to asi nezavadí! Teda lespoň ti moji hošani.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 5.5.2016 21:51

Jak silnou filtraci používáte?Má smysl za tři hodiny přečerpat objem vody v jezírku nebo je to zbytečně rychle?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika