chov pstruhov



Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?)
5.2.2019 9:50

Uz se tesim az si zatreseme ploutvema. Jsem hrozne zvedavej jaky teploty budou pod zemi, predpokladam ze budou ryby chraneny pred mrazem i horkem a tim by mely prijimat potravu 12 mesicu v roce. Podlaha nadrze bude v hloubce 240 cm pod dlazbou. Minimalni a maximalni teploty pod zemi jsou napriklad na zde.

Jen pro zajimavost mam sestym rokem bazen s hloubkou 150 cm a jeste jsem ho na zimu nevypustil. Technologie k nemu je v dome a maximalne se v mrazech utvori na hladine slaba ledova vrstva, kterou rozbije pravidelna 15 min nocni filtrace. Voda je slabe slana cca 4%

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 250.122 (?), 4.2.2019 13:57

sem nebyl prihlasenej :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?), 4.2.2019 18:18

Mohu se zeptat, jaké máte zkušenosti s chovem ryb? Akvarko?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 5.2.2019 6:30

Zadne. Pouze internetove vycteninky, videa, navody a nejake vlastni napady. Vsechno nejak zacina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?), 5.2.2019 9:19

Teď momentálně testuji do jaké velikosti vydrží pstruzi v IBC bez újmy. Mám jich tam 60 od pludku a teď už májí tak 15 cm. Zatím rostou rychleji než ve velké nádrži kde jich je 300. IBC mám v nevytápěné garáži a velkou nádrž venku zakopanou v zemi, takže ten rozdíl v růstu bude nejspíš teplotou vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 5.2.2019 9:50

Uz se tesim az si zatreseme ploutvema. Jsem hrozne zvedavej jaky teploty budou pod zemi, predpokladam ze budou ryby chraneny pred mrazem i horkem a tim by mely prijimat potravu 12 mesicu v roce. Podlaha nadrze bude v hloubce 240 cm pod dlazbou. Minimalni a maximalni teploty pod zemi jsou napriklad na zde.

Jen pro zajimavost mam sestym rokem bazen s hloubkou 150 cm a jeste jsem ho na zimu nevypustil. Technologie k nemu je v dome a maximalne se v mrazech utvori na hladine slaba ledova vrstva, kterou rozbije pravidelna 15 min nocni filtrace. Voda je slabe slana cca 4%

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?), 19.2.2019 10:41

Zdravím, minulý týden jsem hovořil s člověkem který ví o pstruhovi úplně všechno, jezdím k němu když mám problém s nějakou pstruží nemocí nebo parazitem, vždy mi pomohl. Ani on nedoporučuje pstruha pro aquaponii i když udržíte teplotu na přijatelné úrovni, nemusí to pstruh přežít. Moje doporučení je začít se sumcem nebo kaprem a nebo s jeseterem.
Toto jsem našel ohledně krmení ryby a pěstování rostlin na jednom mexickým serveru.:-) Překládal jsem to googlem:-)
1 m² listových plodin (salát, mangold, špenát atd.)... 40 - 50 gramů potravy / den.
1 m² ovocných plodin (rajčata, okurka, jahody atd.)... 50 - 80 gramů jídla / den.
Jinak jste mě trochu nakopl a asi se letos pustím do experimentů s aquaponii, už jsem si objednal skleník z polykarbonátu.:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.67 (?), 18.10.2018 10:10

Fungovat to bude. Mám to zařízené podobně. Jezírko cca 27m3. Dopouštění vody z vrtu + vzduchování. Voda z vrtu je bez kyslíku, sice mi do jezírka přitéká přes menší kaskádu a nějaký kyslík pochytí, ale vzduchovat je potřeba. V jezírku chovám běžně cca 100 ks pstruhů bez problémů. Vody budete potřebovat tolik, abyste stíhal v létě uchladit pod 20°C. Já přes léto dopouštěl cca 8m3 vody. Dopouštění je nastaveno na časovač a rozloženo průběžně na celý den, aby se teplota vody neměnila skokově. 

S pozdravem,

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.10 (?), 22.11.2018 11:03
Chlapi potřebuji radu mám jezírko 5m3 hloubka 1,5m mám vrt + vzduch před loni ročáky 10cm měl jsem jich 80kusů vše v naprostém pořádku v listopadu měli 43cm chci jich nasadit více kolik max kusů na 5m3 moc vám děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.3 (?), 19.2.2019 10:54

skuste a uvidíte... 

hovorí sa že veľka ryba (cca 30 cm) by mala mať 30 L pre seba 

viac asi jak 150 by som ich tam nedával...

závisí od toho jaký silný okysličovač máte...

koľko vody priteká za minutu  

koľko stupňov má voda v lete 

predpokladám že nechcete mať tých pstruhov naukladaných na sebe jak knihy s hadičkama v papuli :D  

proč nevykopete ešte 5m3 nedáte tam 300 pstruhov? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?), 19.2.2019 11:21

Když udržíte teplotu pod 20C tak klidně 300 ks. Vzduchování + přítok vody podmínkou. Kdy jste ty ročky nasazoval? Pokud někdy v březnu, tak to jste udělal pěkný přírustek, odhaduji, že měli tak 500g a víc?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika