Biotec 18 screenmatic



host - 130.20 (?)
27.11.2014 0:02

Pro laika je nejlepší žádné hodnoty neměřit. Papírkové indikátory jsou vhodné pro " mladé chemiky ". Dobře fungující jezírko si "hodnoty vody" upraví samo, tak je lépe nezasahovat do eko systému. Bohužel někteří lidé mají neustálou potřebu něco (nepřesně) měřit a pak dělat ukvapená rozhodnutí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 130.20 (?), 27.11.2014 0:02

Pro laika je nejlepší žádné hodnoty neměřit. Papírkové indikátory jsou vhodné pro " mladé chemiky ". Dobře fungující jezírko si "hodnoty vody" upraví samo, tak je lépe nezasahovat do eko systému. Bohužel někteří lidé mají neustálou potřebu něco (nepřesně) měřit a pak dělat ukvapená rozhodnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 27.11.2014 9:26

To úmrtí koi je nepříjemné, ale to že se jednalo o problém chemismu vody je sice možné, ale přeci jen trochu spekulativní tvrzení. Je otázkou, zda byste nějakou varovnou hodnotu při "běžném provozním měření "  vůbec zjistil.
Nevím, zda jste si nechával dělat chemický rozbor vody a sedimentů. Možná by Vás některé hodnoty překvapily, a ukázaly směr, kterým se při pátrání ubírat.

Měření "jezírkářskými sadami" se mi jeví stejně jako Benymu hrozně nepřesné, a velmi málo spolehlivé. Používám je, ale spíše pro zjištění stavu v kvalitě ano/ne, než pro zjištění přesné hodnoty. Na ty používám kapalinové sady,  které jsou výrazně přesnější. Stále se ale ani náhodou neblížím hodnotám, který zjistí laboratorní rozbor.
Sám se spíše přikláním k okometrickému způsobu měření, než k nějaké pokročilejší chemické analýze (až na opravdu světlé vyjímky)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.14 (?), 27.11.2014 14:27
jeste bych se vratil k tomu screenmaticu,,teren mi dovoluje zapojit ten biotec a screenmatic za sebou, chtel bych se zeptat zda by melo smysl kdybych zapojil za screenmatic ten biotec 10.1(uz jsem si vzpomel na presny nazev)ovsem bez tech filtracnich hub a jen do nej dal bud ty husi krky nebo koupeny podobny medium, at uz kaldnes nebo biokulicky atd se vzduchovanim, jestli by to melo vetsi efekt jak ty houby
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 27.11.2014 17:36

Teroreticky by to šlo. Musel byste ale nějak bezpečně vyřešit redukci DN70 (výtok na B18) na 2x DN40(nátok na B 10.1), aby voda vždy stihla bezpečně odtéci. 
Samozřejmě ještě existuje možnost, že do Biotecu 10.1 nepustíte všechnu vodu, co Vám z 18-ky vyteče - to by Vám mohlo pomoci také.
Co se náplně týče - zůstal bych u filtračních hub, ale konstrukce 10.1-ky je taková, že plovoucí medium větší velikosti umístíte bez potíží tak, aby nevyplavalo do jezírka. Limitovat Vás tam bude velikost 9 podélných štěrbin v horní desce filtru, nic jiného. Teoreticky ještě horní bezpečnostní přepad, ale tam už se voda s velkou pravděpodobností nevyšplhá - a tak asi pro jistotu nějak ošetřete i ten

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 42.135 (?), 27.11.2014 20:22

Jak jsem psal, chemický i bakteriologický rozbor... tím jsem nemyslem rozbor doma v garáži ale v laboratoři. Dokonce mě výsledky až překvapily že jsou ryby tak zdravý, až skoro nezvyklí. Proto jsem psal že mi tyto úmrtí jsou do dnes naprostou záhadou. Ale holt to je riziko jezírkáře :-) Je pravda kdyby to byli nějaký euro Koi tak mě to nenaštve tolik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 27.11.2014 22:15

redukce nebudou problem, na soustruhu ze silonu to neni zadnej problem, problem jsou finance, poptaval jsem se par firem na svareni bedny na filtraci o rozmerech zhruba 1,8m delky,0,8m sire a vyska 0,8m a 4 prepazky vychazi v prumeru na 14 000kc plus minus a to nepocitam filtracni mediasmileybohuzel nemam nikoho znameho v mym okoli kdo se tim zabyvasadproto tady mozna resim uplny kraviny a ptam se na ten screenmatic, uz jsem toho projel spoustu, napsal spoustu mailu a vychazi mi to pade na padesmileynekdo rika ano, nekdo rika ze to je na hrane a nekdo rika ze spis nesurprisetak a ted co s tim, mozna uz jsem o tom screenmaticu vnitrne presvedcenej, je pravda ze se mi to jevi jako nejjednodusi reseni ale porad tam jsou pochybnosti abych neslapl s tim screenmaticem uplne vedle nosmileypane Hrkal po precteni tohoto komplet celyho fora vas beru jako poctivyho cloveka ktery v dobrem poradi a navic ma s touto technikou zkusenosti proto se ptam mozna drze, bude to spatnej krok kdyz ho poridim?vim osemetna otazka ale vy jste tak jediny na kteryho dam, chapu ze kazdy jezirko je jine a omlouvam se ze se ptam tak primo, proste vas beru jako cloveka ktery vi o cem mluvi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 28.11.2014 9:30

Díky za důvěru, rozhodnout se ale musíte sám :) Myslím, že ani s Biotecem 18, ani s dobře postaveným domácím filtrem chybu neuděláte, a oproti Biotecu 10.1 to bude posun vpřed. Každopádně. Na každém řešení nacházím důvody pro i proti, a víceméně jsme je v předchozích příspěvcích docela podrobně probrali.  Pro Vás by bylo myslím nejlepší najít někoho, kdo Biotec 18 má a probrat to s ním přímo u jeho jezírka. Osobní zkušenost nejde ničím nahradit

Martin K > Bylo by prosím možné poslat mi ten chemický rozbor do mailu? Jen tak pro zajímavost... :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 28.11.2014 13:56

diky jdu do nej, mam rozhodnutosmileymyslim ze to bude v poho, napojim je jak jste rikal vedle sebe na cerpadlo(uvazuji o 13000l/h) a na to cerpadlo co mam(6000l/h) napojim skimmer, jeste jednou diky a uz at je jaro a muzu zacit kopatsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 30.11.2014 21:18

ma nekdo zkusenosti s ebay?ted tam maj screenmatic 36 za zhruba 34000 plus doprava 2 700,docela rozdil oproti nasim cenam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 30.11.2014 21:36

Skoro 37 táců za hotovku pro tak malé jezírko... To mi připadá jako neskutečný úlet...

Navštivte nějakého zkušeného chovatele KOI (určitě nebude mít Screenmatic) a pak si podle jeho rad nechte filtraci vyrobit. Ale skutečného chovatele. Ne prodejce, který Vám bude vnucovat ten "nejlépší" (rozumějte "nejdražší") filtr. Pokud chcete hotovku, tak se mo víc "líbí" filtrace od Tripondu.

Ale dělejte jak chcete...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika