Biotec 18 screenmatic



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 99.136 (?) 
19.11.2014 16:45

nejak mi to nejde poslat najednousmiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 99.136 (?), 19.11.2014 16:48

a jeste jedna


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 42.135 (?), 19.11.2014 20:22

Nevím jak Biotec, ale mě se rozhodně osvědčila doma dělaná filtrace. Mám odzkoušenou na hodně velké biologické zatížení. Při počtu 1 větší kapr na 1 kubík a k tomu několik jeseterů se mi hodnoty vody udrželi na nulových hodnotách.

Dnešní "zazračné filtrace" a "zázračná" filtrační média, je po mých zkušenostech jen velmi dobrý reklamní tah na spotřebitele. A stále platí ono pravidlo 5-10% objemu filtrace ale s tím že ten filtr musí mít určitou logiku.

Já mám filtraci momentálně o objemu cca 15% a vortex který odvádí hlavní "bordel". Momentální 15% z toho důvodu že jezírko se stejně brzy dočká zvetšení, tak už jsem počítal s rezervou. Takže je to spíše o chemických znalostech v jezírku.

Takže nejlepší kombinace... štěrbinový nebo aspoň vortex filtr a jako biologiku prostě objem a použít klidně i obyčejný bioakvacit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 19.11.2014 21:01

U Screenmaticu platíte za značku, za to, že uvnitř je síto (které ale nepotřebujete, ptorože máte vlastní) a pohon síta. To jsou vyhozené peníze.

Uvnitř filtru pak máte 16 filtračních hub. To Vám pak vychází cca 1 houba na 1 kubík plánovaného jezírka. To mi moc nepřipadá.

Bude to fungovat? No asi ano. Když nebudete mít v jezírku moc ryb, když nebudete moc krmit, když budete pečlivě z jezírka odstraňovat kal, když budete pravidelně filtrační houby propírat, když...

Jak jsem ucedl. Screenmatic jsem k menšímu jezírku měl také (menší typ). A fungoval. Ale v sezoně to znamenalo jej poměrně často čistit - každé cca 3 týdny pořádně proprat houby a celou filtraci odkalit. Husí krky v mé doma dělané filtraci jsem letos čistil jen 1x - teď na podzim při podzimní údržbě (a vlastně to ani nebylo potřeba). Pokud to tak bude fungovat i nadále, tak je s nimi několikanásobně méně práce.

A ještě možná jeden argument proti Screenmaticu. Podívejte se, jaká je cena náhradních filtračních hub. Za kus cca 230,-Kč. To je cca 3700,-Kč za sadu, pokud po pár letech houby budete muset měnit. To Vám husí krky vydrží déle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 19.11.2014 21:37

a vy mate jen sterbinovy filtr a pak jen ten sud s husima krkama?zadne jine filtracni molitany, rohoze atd?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 19.11.2014 21:51

UV lampa - štěrbiňák - husí krky. Ty husí krky mám nasypané v jímce v zemi (vyložená svařenou fólií). Vidět je to na fotografii v příloze (ty bedničky tam byly v době, kdy ještě nebylo dost nakrájených husích krků).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 19.11.2014 22:03

hmsmileypokud vam to funguje tak jste me dost zvyklal, me se do toho nechtelo z duvodu cisteni tech ruznych molitanu a tak, nedovedu si to dost dobre predstavit mit ruzny filtracni media nekde poskladany a pri cisteni to tahat ven, rucne to nekde proprat atd ale tohle vypada fakt jednoduse

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 19.11.2014 22:22

Letos to fungovalo, snad to bude fungovat i nadále.

Co se konstrukce jímky týká, zvažoval jsem nějak udělat spodní odkalování. Nakonec na to nebyl prostor. A tak jsem to nakonec letos na podzim řešil tak, že jsem husí krky vybral do plátěných bytlů (prodávají se za pár korun na zrní, šroty,...) a pak vodu odčerpal kalovým čerpadlem. Při vybírání se husí krky proprali. Nakonec jsem tam husí krky nasypal zpět a fitraci zase pustil. Celé čištění zabralo tak 2 hodiny. To není špatné na celosezónní práci...

Předpokládám, že filtrace pojede tak ještě týden nebo dva. Pak ji pro letošek odstavím a vypustím z ní vodu. Odkalování již dělat samozřejmě nebudu (nebude co odkalovat).

Co se týká čištění štěrbinového filtru, tak to musím provádět výrazně častěji (cca 1x týdně). Ale to zabere tak 5 minut. Maximálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.0 (?), 19.11.2014 22:24

ako si vysvetlujete ze husie krky netreba tolko cistit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 19.11.2014 22:36

No, možná je to tím, že filtrační molitan má velké množství částečně uzavřených dutinek, které se postupně zanáší. Husími krky protéká voda podstatně lépe a udrží se na nich jen slabá vrstva baktérií. Pravdou asi bude, že užitečná plocha (povrchová plocha) bude u molitanu větší než u husích krků. Ale nebude to nějak dramatický rozdíl.

Také tomu možná pomohlo, že jsem husími krky nechal probublávat vzduch ze vzduchovacího kompresorku. Tím jsem udržel toto filtrační médium v částečném pohybu a docházelo k "samočištění".

Protože přes síto štěrbiňáku se vpodstatě nedostanou hrubší nečistoty, husí krky se pak nezanáší.

Takto si to vysvětliji jako laik. Odborník mě možná vyvede z omylu nebo to potvrdí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika