Bažinka ve staré vaně



host - 209.64 (?)
11.4.2010 18:42

tak s timhlem nazorem nesouhlasím, mám ve skalce litinovou nadobu o obsahu 100l a nemam žadny problem s dopouštěním vody, je cela zapuštěna do země a vysypana jilem a hlinou.Za celou dobu co ji mám což je 6 roku nebyl problem s vodou rostliny si perfektně lahodi, takže klidně do te vany běžte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 41.132 (?), 11.4.2010 14:08, zobrazeno: 3701x

Dobrý den, mám na zahradě starou vanu zapuštěnou do země, metr krát dva metry, hloubka asi 25 cm. Je ve stínu. Chtěla bych z toho udělat záhon bahenních rostlin. Prosím o radu - mám do vany dát ještě špunt, nebo ji ještě vyložit fólií (jestli má voda přece jen trochu vsakovat do země nebo ne), co použít jako substrát (kameny, hlínu) a jaké použít rostliny? Výsledkem by měla být taková minibažina:) Moc děkuji za rady a názory - jestli to vůbec může fungovat a za jakých podmínek.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 11.4.2010 17:58

Ta vana je malý objem, v létě tam budte muset lít vodu denně, a pokud nebudete mít dost dešťovky nebo jiné měkké vody,  substrát se Vám brzy zasolí, Na špuntu nezáleží, bahenních rostlin je na trhu dost, pokud chcete mít vlhkou i okrajovou zem kolem vany, přes okraj dejte geotextilii, nebo tou geotextilií vanu rovnou celou vyložte - ale o to více vám bude zase vysychat substrát.

Zvažte také, že samotná bažina bez alespoň kousku vodní hladiny není žádá extra dekorace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.64 (?), 11.4.2010 18:42

tak s timhlem nazorem nesouhlasím, mám ve skalce litinovou nadobu o obsahu 100l a nemam žadny problem s dopouštěním vody, je cela zapuštěna do země a vysypana jilem a hlinou.Za celou dobu co ji mám což je 6 roku nebyl problem s vodou rostliny si perfektně lahodi, takže klidně do te vany běžte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 11.4.2010 18:47

Souhlasím, vodu nebude nejspíš třeba vůbec dolévat. Kdysi jsem si osadil staré kamenné koryto a byla tam stále bažina, vodu tam nebylo třeba dolévat, stačilo to co napršelo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika