Bazénové koupací jezírko



host - 48.2 (?) 
23.7.2009 16:58, zobrazeno: 4883x

...tak nějak jsem se pokusil nazvat mojí myšlenku (možná, že jsem objevil objevené, ale na netu jsem zatím nic podobného nenašel).

Z jezírka by si vzalo svůj tvar a postup práce a z bazénu svou chemicky upravenou vodu s filtrací.

Jednalo by se vyhloubenou díru v zemi, která by byla vyložena nějakou geotextílií a jezírkovou fólií na níž by spočívala silná vrstva čistého bílého písku. Jezírko by nemělo žádná rostliny, protože by voda byla chemicky upravována jako v bazénu.

Důležité by bylo aby fólie byla odolná vůči chemickým látkám. Jako malý problém bych viděl cenu toho písku - ceny jsou dost vysoké. Jaký druh písku by jste na to doporučili vy? (zatím uvažuji pouze o přírodním křemičitém) Šli by jste do toho? Napadají vás klady a zápory? Jakékoli postřehy jsou vítané.

Dík 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.39 (?), 23.7.2009 17:09

Malý dotaz: jak chcete udržet písek na svažitých stěnách bazénového koupacího jezírka?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.2 (?), 23.7.2009 17:14

Ano to je také jen z problémů. Stěny by asi musely mít minimální sklon - z čehož vyplývá nevýhoda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 23.7.2009 18:49

A jak zabráníte víření toho písku? Obzvlášť při koupání?:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 23.7.2009 21:36

hlavně i když tam budete lít chemii až vás to koupání bude svědit a dráždit tak ten písek bíly za chvíli nebude

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.2 (?), 23.7.2009 23:32

Víření písku? No určitá frakce křemičitého písku je spíše taková "drť" - co se rozvíří si sedna za několik málo desítek sekund. Nejedná se o prach.

"...když tam budete lít chemii až vás to koupani bude svedit..."

Proč by mě mělo svědit? Vy jste se nikdy nekoupaly v bazénu se savem?

A jak se změní barva a vlastnosti písku? Písek není obarvený - je to pouze křemen - nemá se z něho co smýt.

Já nejsem odpůrcem "zelených" jezírek, ale...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 24.7.2009 11:33

Možná by bylo rozumnější si vybrat jednu z technologií, buď opravdu "sterilní bazén" nebo to jak říkáte "zelené jezírko" :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika