Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Aj tak som uvažoval jedno z čerpadiel zapojene za štrbinakom na stálu filtráciu v úrovni hladiny nech nemá velké ztráty.

A druhé čerpadlo ako len denne na vodopád v poslednej šachte.Ale všetko ešte zvážim filtračnú šachtu mám len v začiatkoch, zariadím sa aj podla toho kolko bude mat jazierko kubíkov.

Čo sa týka ešte tej filtrácie tak som aj zvažoval prvú vec štrbinák za ním vetší vortex v polovici v nom filtračný rošt a vrchnej časti kocky biomolitanu pre lepšie osidlenie bakteriami a hlavne na dočistenie vody ako aj na údržbu.Dallšie komory už len čiste na baktérie. 

Ešte k tej štrbinovej odstredivke dám tu aj foto.

Štrbinová odstredivka je napojená na prepade vortexu do dalšej šachty video nájdete aj na youtube kto to nepozná Podla mna je to lepšie riešenie než štrbinový filter.Za prvé vo vortexu sa vám usadi prvotná hrubá nečistota tak že sa tak nezanesie štrb. sito Za druhé výhoda štr.sito 200 µm a pokial to oplachuje automatický sito tak žiadne starosti s údržbou a čistením.

Je to len moj názor!

Tú odstredivku by som si zhotovil aj sám než za tú sumu čo stojí! Stačí bubon s práčky čo má otvor z boku, treba zredukovat otvor na prepadové potrubie vortexu stačí vyrezat na bubne po bokoch vetšie otvory obalit štrbinovým sitom. Trochu nárčnejšie je zhotovenie triskového kolotoču tak som to nazval na vnútorne oplachovanie sita ale dá sa zhotovit. Jednoduchší sposob oplachu som zvažoval určené ponorné čepadlo do studne zhodit spodok na čerpadle kde je vrtula(obežné koleso) a dobre ho upevnit do štr.odstredivky spravý to poriadny vír a sito je čisté aspon dúfam.)

sp.Emil

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika