Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Koreňovu čističku k jazierku mám viac rokov a aj som ju trochu prerábal a nič také som tam nenašiel a čo sa týka premnoženia rastlín toho sa obávať vôbec netreba, pretože tam je akútny nedostatok živín.Rastliny všetko premenia na živú hmotu ich tiel, zostávajú tam len pevné častice-zrnká piesku a pod. V Dánsku som videl koreňovú čističku pre splaškové vody z domu   a následne táto prečistená voda tečie do záhradného jazierka a boli v ňom aj ryby - karasy. Rastliny rástli velmi bujno.Domáci pán tvrdil že celová rekonštrukcia (výmena rúrok a odstránenie piesku zo štrku) sa predpokladá po 20-25 rokoch. Vodu z jazierka potom použiva aj na zalievanie záhrady. Navyše to celkom pekne vyzerá.Údržba takmer nijaká.Tam to nie je nič neobyčajné, robia to tam už hodne dlho.

Ze by došlo k uhynutiu rastlín je nezmysel, iba ak nejakým jedom naliatym do vody. Vodné rastliny vytvárajú odnože samozrejme že hynú v zime ale ich koreňe fungujú ďalej a na jar vyženú nové odnože. Ak aj časti koreňov odumrú baktérie ich rozložia ale deje sa to postupne a pomaly. Jediné čo treba je na konci zimy odstrániť suché časti rastlín.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika