Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Koreňová čistička je pomerne jednoduchá záležitosť- je to vlastne nádoba asi 60cm hlboká vyplnená riečnym šrkom 2-4cm zrná do ktorého sú zasadené rastliny. Vyhotovenie výkop a fólia ako jazierko.Na strane vzdialenejšej od jazierka privádzame vodu z jazierka a na druhej strane voda prepadáva do jazierka.Prepad do jazierka je lepšie riešiť odvedením z dna drenážou.Ja to mám riešené PVC rúrkami na odpad a tá časť na dne je navŕtaná dierkami a prekrytá geotextiliou. Do štrku asi 10cm hlboko treba urobiť vrstvičku zo substrátu ktorý dodáva rastlinám stopové prvky.(pozor jedná sa o špeciálny pomalorozpustný substrát na to určený v žiadnom prípade nedávať nejakú zeminu a pod.-dostať v špecializovaných obchodoch) Aj bez toho budú rastlinky rásť ale pomaly. No a k tomu treba už len čerpadlo a UV lampa, prietok stačí maličký, ja mám na 4.5m/2 vody 35W čerpadlo + 11W UW. Voda je stále priezračná bez akejkoľvek chémie.Pozor bude treba častejšie dopĺňať vodu, preto neodporúčam robiť koreňovku zbytočne velkú stačí tak 1/3plochy jazierka.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika