Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

OK, ako hobby to beriem, ale ako som spominal vyssie, existuje jednoduhsie riesenie ako skladat zlozite filtre. A mozno aj lepsie a krajsie riesenie. Ja by som filtre nemal ani kam dat. Myslim si, ze pri velkej korenovej cisticke sotva treba nieco cistit. Ak uz ano, vo velmi malych intervaloch, aj vzhladom na velky objem cisticky. Pre dokonalost veci, je mozne urobit na vstupe lapac hrubych necistot, napriklad by privodna hadica ustila do velkej siete s malymi okami. Necistoty by sa lahko separovali. Myslim si vsak, ze o to organicke by sa postarali zive tvory. Anorganicke necistoty ako prach, piesok by sa mohol chytat na konci korenovej cisticky v najhlbsej zone cisticky, povedzme oddelenej a nezasypanej, ale nakoniec by asi vsetko jemne skoncilo v najhlbsom mieste v jazierku.

Ja korenovu cisticku nemam, i ked by som ju rad, ale nemam na nu priestor. mam iba male filtracne jazierko, ako kompromis. Vstupna rura priemer 25 cm, do ktorej pada voda z hadice konci dole vo filtracnom jazierku uzavreta geotextiliou ktora filtruje. Na spodku rury pri dne su v rure narezane otvory a cez ne plastove sito s 0.5 mm okami. Voda pada do rury na spodku sa akoze filtruje. Kedze je toto v jame, vzlina hore zo spodku cez filtracne medium a hore vyteka do jazierka. Samozrejme ustie rury je trochu vyssie ako hladina vo filtracnom jazierku. Vsetko je to pekne prikryte skalami. Nic som necistil pol roka a vsetko bezalo bez problemov. Na konci sezony som darmo patral po necistotach v rure, kde by sa necistoty mali zachytit. Darmo, spina sa asi hromadi v jazierku, ako v najhlbsej casti. Vodu cerpam v blizkosti brehu, oproti brehu kde sa nachadza filter, cize nie z dna. Juro

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika