Zkušenosti s filtračními kuličkami



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 148.155 (?) 
8.7.2019 18:02

Filtrační kuličky používám v normální filtraci už druhý rok a jsem maximálně spokojený. Mám totiž hrozně železitou vodu a při použití jakékoli chemie voda okamžitě zhnědne. Odborníci mi nabízeli další drahou chemii, což jsem nechtěl. Na radu známého jsem dal do filtace kuličky a mám klid. Narozdíl od písku vyčistí i ty nejjemnější částice. Vodu mám nyní křišťálovou. Jedinou nevýhodou je, že nejdou propláchnout stajně jako písek. Vždycky když se zanesou, musím je vyměnit. Ovšem ty použité hodím do pračky a vyperu. Pak je můžu opět použít.
Jediné co je nutné, je nedávat jich moc. Do nádoby, kam se dávaly asi 2/3 objemu písku dávám sotva 1/3 objemu kuliček. Když jich dáte víc, ničemu to neprospěje, naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 8.60 (?), 9.8.2019 20:44

Máme bazén 18m3, který je hodně využíván dětmi a jejich kamarády o prázdninách prakticky každý den od rána do večera. Fitrační kuličky mi fungovaly při takto velkém zatížení tak 2 týdny, pak jsem je musel vyndat a vyprat. Jinak už vracely bordel zpět do bazénu, hlavně kal. Jak je zde uvedeno, zpětný proplach u nich nefunguje.

Vrátil jsem se k písku. Pro někoho, kdo nemá tak zatížený bazén asi v pohodě, ale pro mě je daleko lepší písek 2-3 týdně propláchnout, je s tím míň práce, něž rozebírat filtrační nádobu co dva týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika