Zakopání potrubí od soláru a filtrace



host - 48.22 (?)
23.6.2011 8:24

mám rozvody v kanalizačnej plastovej trubke cca 10 cm v zemi a všetko je po zime OK. Akurát som to na zimu prefúkol vzduchom. By sa mi teda nechcelo vždy nanovo vyberať spájať a vkladať... Mám bazén aby mi slúžil, nie aby som sa stal jeho otrokom. Nemyslím si že tam máčo prasknúť pokiaľ je to uložené v chráničke.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 250.72 (?), 22.6.2011 18:12, zobrazeno: 13424x
Mohu se zeptat jak řešíte schování potrubí od bazénu k filtraci a ještě třeba k solárnímu panelu? U mě je nejdelší vzdálenost asi 5m a jelikož to nechci nechat válet na trávníku, plánuji schování tak 10cm pod zem. Jenže mi bylo doporučeno, abych hadice přes zimu uklízel, jinak přes zimu popraskají... Napadlo mě třeba položit do země drenážní rouru, a před sezonou hadice z ní vytáhnout. Nevím tedy jak dobře půjdou nastrkat na jaře zpátky...
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.72 (?), 22.6.2011 18:13
Tedy po sezóně vytáhnout... oprava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.124 (?), 22.6.2011 19:22
Já jsem použil, jako chráničku vedení od bazénu a soláru plastové roury na odpady potřebných průměrů, napojení je snadné, pouze rozvody bazénu jsou neohebné a slepili je v trubce. Doufám, že nebude důvod je rozpojovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.221 (?), 22.6.2011 20:30

Co mě vede v zemi mám z PET chrániček kabelů.Mají prům.40 a dobře se na ně napojí flexi hadice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 23.6.2011 0:13

Trvanlivost průchodek neřeším. Zatím vše funguje a jako průchodky používám plastové, drenážní trubky, větších průměrů. Čili cokoli, čím to projde v počtu minimálně 2 kusy. Podle potřeby se tudy dá protáhnout cokoli dalšího. Třeba ethernet k podvodním kamerám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 245.29 (?), 23.6.2011 6:09

Já jsem to natáhl PE hadicí a na té je ještě 10 tepelná izolace a celé je to v novodurovém potrubí.Na zimu to nedemontuju akorát profouknu vzduchem.Tepelná ztráta od solárka a filtrace je zanedbatelná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 23.6.2011 7:50
Mám rozvody od bazénu komplet v zemi už 5 let. Základem je PE hadice 40 o normální tloušťce stěny (které nevadí, kdyby v ní zmrzla voda - ale mám to, pokud možno vyspádované). V nejnižším místě mám odvodnění, které používám k vypouštění bazénu na zimu. Na PE hadici je 6 tepelná izolace (mirelon) a to vše v kopoflexu (el. chránička). Chráničku bych doporučil bez děr a vyspádovat, aby se minimalizovalo navlhání izolace. Nejlépe, když oba konce končí v revizní šachtě a chráničkou kolem izolace může proudit vzduch. Na spojení PE hadice používám plastové spojky PPS. Celé provedení je výrazně lepší, než originál, protože PE hadice jsou uvnitř hladké a mají menší vnitřní odpor (o nižší ceně a životnosti nemluvě).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.247 (?), 25.6.2011 20:02

Mám to také zakopané v zemi s mírným sklonem k filtraci. Konec ústí do umělohmotné krabice (na trhu jsou různé velikosti) a ta je přikryta betonovou dlaždicí - ve dně jsou díry pro odtok dešťové vody. V krabici je šroubovací hadicová spojka, kterou na podzim odpustím vodu z hadic (po odpuštění bazénu pod skimer), opět sešroubuji a je připraveno na další rok. Tu hadici mám v elektrikářské umělohmotné trubce a ze strany u bazénu utěsněnou gumou proti zanesení zeminou. Je pravdou, používám zahradní hadici 1", protože těm slaboučkým originálům nevěřím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.22 (?), 23.6.2011 8:24

mám rozvody v kanalizačnej plastovej trubke cca 10 cm v zemi a všetko je po zime OK. Akurát som to na zimu prefúkol vzduchom. By sa mi teda nechcelo vždy nanovo vyberať spájať a vkladať... Mám bazén aby mi slúžil, nie aby som sa stal jeho otrokom. Nemyslím si že tam máčo prasknúť pokiaľ je to uložené v chráničke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika