Zakalená zelená voda



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 41.107 (?) 
24.5.2012 12:07

Zdravím, všechny spolutrpitele a bojovníky proti zelené vodě.S tímto problémem bojuji celou dobu, co mám bazén(7 let).Veškeré moje pokusy jsem si zapisoval, takže bych snad na toto téma mohl napsat dizertační práci.Ale snad mé postřehy pomomohou druhým.Mám bazén 18m3 a k napouštění používám studniční vodu.Je tvrdá a plavou v ní rezavé vločky(železo to není, prý nějaké minerály).Voda po napuštění bazénu má jemné hnědozelené zakalení.Pokud jsem do této vody přidal hned chlor(savo),voda se během několika hodin zbarvila do zeleného brčálu a bylo nutno 14 dní čekat, až se to vysráželo.Takže jsem to řešil tak, že po napuštění jsem dal prostředek pH - (mám pH asi kolem 7,7,takže jsem to vypočítal na 7) rozmíchal a kolem stěn vlil do bazénu.Filtrace jela celou noc a ráno překrásný pohled na křišťálovou vodu. Tohle vydrželo asi tak 14 dní (letní počasí-koupání) a potom voda začala mléčnět.Mezi tím jsem do plováku dal 1 tabletu trokombinace.Na toto pomohl vločkovač a filr celou noc.Někdy se to ale zvrhlo zezelenalo to, pomohlo hodně chloru nebo Sava, ale než se to ůplně vyčistilo, uplynul týden.Takže toto je bod, kdy zápasím, zkouším všechno možné a výsledek je zatím nejistý.Loni jsem poprvé vyzkoušel stabilizátor tvrdosti studniční vody a hned po napuštění bazénu jsem jej aplikoval a během několika hodin byla voda křišťálová, ale zase jen asi 14 dní a pak začíná obvyklý koloběh.Do bazénu každoročně nahážu majlant za chemii, takže po přečtení diskuzí jsem letos koupil UV lampu a provozuji zatím 4 dny, tak nevím jaký bude celkový efekt, ale rád se podělím s ostatními.Zdraví Mirek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 70.38 (?), 24.5.2012 15:31

Věřím tomu, že všechny problémy se zelenou a kazící se vodou jsou způsobeny špatným PH v důsledku vysoké alkality a tvrdosti vody. Taky mám tvrdou vodu a PH mě obden velice kolísalo - jeden den OK, druhý den PH vysoké. S tím jde ruku v ruce udržování CL v normě. Pokud zlobí PH, jde těžko ukočírovat CL.

Moc jsem o tom četl a řešení tohoto kolísání bylo použít kyselinu HCL 30% na úpravu alkality a tvrdosti. Aplikoval jsem 2L / na 18m3 bazén a ejhle :-) PH se drží v normě a s tím i CL se drží taky v normě. Voda křišťál. 2x týdně měřím a pokud PH zakolísá, aplikuji 0,5L HCL a vče je zase OK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 53.50 (?), 27.6.2012 14:57

Ahoj. Taky uz nevim co s vodou. Mam porad vysoke PH a na muj objem bazenu 83 m3 je to spotreba 4,5 kg tydne pripravku PH- koupeneho za nekrestanske penize v Mountfieldu. Vodu mam porad zakalenou ikdyz je chlor i Ph potom v norme.Po precteni diskuze na techto strankach na dane tema jsem rozhodnut vyzkouset na snizeni Ph kyselinu HCL. Jen nevim kde se da koupit a jak se to podle vzorecku laicky jmenuje.Co mam vlastne v krame chtit?

Take bych chtel vyzkouset misto skalice a chloru proti rasam algicid GHC bud modry nebo ruzovy. A zase prosim o radu kde se to da koupit a co mam vlastne v krame chtit aby to pochopili. Dekuji vsem za radu.

Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 24.11 (?), 27.6.2012 16:50

Ahoj, byli jsme na tom stejně-stále jsme běhali s testrem, vše v normě a voda nic moc.Až letos nám zeťák poradil chlornan sodný(on ho používá už 3 roky).A voda už měsíc bezvadná.Dáváme na náš bazén(20m3) 2dcl 2x týdně.Koupili jsme to ve vodárnách-5l kanystr za 50 Kč, prý to budeme mít na 2 sezony.Nic jiného tam nedáváme, ani tabletu do plováku jsme letos nedali.Hned po první dávce jsme naší kalnou vodu filtrovali celou noc a ráno byla nádherně průzračná.Ten chlornan sodný se používá na úpravu pitné vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 27.6.2012 16:59

Chlornan je Savo, resp. Savo je chlornan. Nemusí se pro něj do vodárny, stačí drogerie, ale je to dražší oproti Vámi uvedené ceně..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 51.2 (?), 27.6.2012 20:04

Pro úplné upřesnění. Ve vodárnách se chlornan používá v koncentraci 90%. Pro obyvatelstvo se prodává jako Savo v 5% koncentraci (nebezpečí poleptání). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 27.6.2012 23:11

Pro ještě úplnější upřesnění: Chlornan sodný samozřejmě naprosto běžně koupíte i v mnohem vyšší koncentraci, než jen 5%-ní roztok v Savu. Savo je pouze jeden z mnoha výrobků. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.50 (?), 27.6.2012 17:42

Ahoj. Ja vim, ze Savo je chlornan sodný, jenze ten, jak jsem se na techto strankach docetl zvysuje Ph. Ja mam PH porad vysoke a musim ho porad snizovat. 4,5 kg za tyden. V Mountfieldu je to strasne drahe. Nevi nekdo o necem levnejsim?

Diky.Karel 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.11 (?), 1.7.2012 8:22

Ahoj.My jsme dříve na snížení Ph používali krystalickou sodu-1/2 balíčku na 20 M3 vody.Ale to chce vyzkoušet, nám to tak fungovalo.Déšť nám zase Ph zvyšoval.U nás je 1 kg sody za 24 Kč.Když jsme letos dali ten chlornan sodný(Ph bylo vysoké) vše se srovnalo.Bylo nám řečeno, že nic jiného do vody nemáme dávat.A voda je nádherná a Ph je v normě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.5 (?), 8.7.2012 21:30

No nevím, jestli jste si to nespletl. V zásadě je to skoro správně, ale přesně naopak. Soda nesnižuje ph, nýbrž snižuje tvrdost vody. Voda je buďto měkká nebo tvrdá /alkalická/, kyselá či zásaditá. Kyselá voda ještě neznamená, že je měkká a naopak. Chlor v tekutém stavu vždy nepatrně PH zvyšuje, pouze při použití plynného chloru se PH snižuje. Nebo mě ještě napadá vadný tester, nevhodným a dlouhodobým skladováním se stává naprosto nepoužitelným...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika