Zakalená zelená voda



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 94.249 (?) 
12.7.2014 19:38

Tak jsem tu znovu, v neutuchajícím boji za křišťál.Boj pokračuje, ale jakési výsledky se už dostavily.Nyní používám chlornan a kyselinu solnou 31% a na flokulaci chlorid hlinitý 30%.Jsou levné a fungují.

Dokonce jsem si vyrobil další filtraci z 50 l sudu a zahradního čerpadla, kterou používám samostatně pro havarijní účely, pouze pro čištění zeleného kalu.Místo písku mám molitanovou drť v pytlících ušitých ze staré záclony.Prostor sudu je do 4/5 těmito pytlíky vyložen.Funguje naprosto perfektně a za 24 hod je schopen vyčistit zelený brčál.Pak se sud otevře a pytlíky se pořádně propláchnou a vymáchají(máte vidět ten zelený hnus).Dokonce jsme to zkoušeli prát v automatce a pro urychlení cyklu jsme přepínali ručně programátor na máchání a odstředění(proto ty pytlíky-jednoduchá a rychlá manipulace, ale pozor, ženy to nerady vidí).

V minulém příspěvku jsem psal, že jsem si zakoupil i UV lampu.Upřímně řečeno, nějaký zásadní rozdíl jsem nepozoroval, tak jsem ji letos už neinstaloval.A to by mne velmi zajímalo, jaké máte s touto lampou zkušenosti.Na fóru jsem se dočetl, že zářivka vydrží pouze 1.sezónu.No a stojí skoro tisícovku.Tak nevím, jestli má vůbec cenu rvát do toho peníze.Jaké s tím máte zkušenosti?.Napište, rád se dozvím něco nového.Anebo je to zase nějaký trik obchodníků na vytažení peněz z našich peněženek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 94.249 (?), 12.7.2014 19:43

Velmi se omlouvám, že jsem se nepodepsal, takže omlouvám se a zdraví

Mirek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.6 (?), 20.5.2016 18:19

Dobrý den, udělala jsem to přesně podle vašeho návodu, voda stále zelená. PH v pořádku, akorát je vysoký chlor. Můžete ještě nějak poradit? Díky p. Iveta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 131.75 (?), 19.6.2012 14:16

První dva roky jsem neskutečně bojoval s řasou v bazénu. Neustálé "hoblování" dna bazénu vysavačem, kontrolování Ph, obsahu chloru atd. atd. Loni mi došla trpělivost a dal jsem do bazénu polévkovou lžíci modré skalice. Voda byla měsíc a půl nádherně čistá, stačilo jen bazén zakrývat a pravidelně pouštět filtraci. Pak další dávka modré skalice, stačilo to až do podzimu. Drobná nevýhoda - dcera blondýnka měla tak trochu vlasy do zeleného nádechu :-).

Pak jsem si přečetl zdejší diskuze, hlavně příspěvky pana Chemického Alího a koupil jsem letos růžový algicid. Dávám 2 dcl týdně a bazén je křišťálovější, než Standa (a to je co říci). A to má neustále 28 stupňů Celsia. Už žádný chlor, žádné nesmyslně drahé a stejně nefunkční přípravky ze supermarketů nebo od Bédi Trávníčka. Vysavač jsem použil letos jen jednou kvůli pár mechanickým nečistotám. Pětilitrové balení za cca 900 Kč vydrží celou sezónu. Hezké koupání. Vilém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 251.23 (?), 6.7.2014 17:29

taky bych připojila náš boj s tvrdou vodou nebo taktéž čerpám rady na internetu a jednou radou jsme letos řídily i my vždy jsme měli vodu z kopané studny letos to bylo z vrtané a byla to hruza zezačátku dobré pak to začalo zelenat a zakalovat měli jsme to furt hodně tvrdé dali jsme tam nespočet přípravku Ca ale furt se to nehlo takže jsme zkusily tu kyselinu chlorovodíkovou na 25m3 jsme nalily 6 litrů, alkalita byla ok a pak jsme upravily Ph a pak postupně přidávali ještě projasňovač na tu kalnou vodu nebo chlor byl v normě a pak i vločkovač a stále filtrovali vždy na noc klesl kal na dno a jak jsme to začli vysávat tak se to zase rozvířilo a jelo to zase z filračky zpět do bazénu a tak se nám to zdálo tři dny stále stejné tak pak jsme ten kal no se usadil přes noc dali přes filtračku pryč na odpad né zpět do bazénu stačilo takto dva dny a voda super teď jen udržujeme chlor jinak je vše v normě ale dopouštíme už pro sichr jen z té kopané studny i když předtím jak jsme měli vodu jen z té kopané tak na tvrdost stačily max. 3 litry přípravku Ca a ze zelené vody byla za dva dny krásně průzračná voda tak letos to byl boj a taky se nám zdá že hodně dělá písek ve filtraci předtím jsme měli ten jemnější stavební a ten bych řekla to krásně pobral i tu vysrážený vápník a železo, kdežto letos jsme koupily ten klasický bazénový písek a měli jsme takové trable takže příště zase kupujeme ten stavební písek bílý. Tak snad sem taky přinesla něco k radě musela sem napsat protože by mě to nedalo a každá rada dobrá no ne? :-) mějte se a do boje zdar :-) a hlavně čistou vodu!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.148 (?), 28.6.2012 20:04

Díky za radu. Můžu se zeptat, kde se dá pětilitrové balení sehna? Na netu jsem našel jen třicetilitrové balení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 70.38 (?), 28.6.2012 23:23

Zajímalo by mě, když tam do 20m3 bazénu dáváte 2dcl 2x týdně, jakou máte hodnotu CL na testeru?

Známej má bazén asi taky 20m3, nic neměří, 1x týdně tam šupne zavařovačku toho chlornanu z vodáren. Vodu má křišťálovou, ale zajímalo by mě jaké hodnoty chloru asi v bazénu má? Není to třeba přechlorované až moc? Takhle od oka dávkovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 163.247 (?), 5.7.2012 14:37

Dávám ne 2x, ale 1x týdně. To je doporučené dávkování. Hodnotu Cl neměřím, asi minimální. Algicid není chlor. Nemá proč to být přechlorované.

Vilém

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 163.247 (?), 5.7.2012 14:35

Dá se sehnat u společnosti GHCInvest v Kralupech.

Vilém

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.38 (?), 5.7.2012 16:43

Já jsem myslel příspěvek z 27.6.2012 16:50 - dávkování chlornanu  wink

S tím algicidem je to OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika