Zahradní vířivka svépomocí



Stránky: 1,  2   
host - 167.51 (?) 
11.9.2017 19:03, zobrazeno: 23595x

Zdravím. Chci si postavit na zahradě vířivku. Betonový skelet odizolovaný extrudovaným polystyrenem a celý bazén dát do bazénové folie zvládám. Jde mi o čerpadlo, filtrace, vzduchotechniku, vnitří osvětlení, trysky a pod. Nemáte někdo zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 250.122 (?), 11.9.2017 19:51

Nechci byt skeptik, ale vas projekt je hodne ujety. Mam na zahrade 11 let virivku USSPA Persea 1m3 pro 5 lidi cheeky. Je to izolovany sklolaminatovy skelet se spoustou trysek, vykonnym topenim ktere udrzuje teplotu (36st.) nonstop 365 dni v roce, nekolika desitkami trysek, dvema cerpadly 3 + 5 PS, vzduchovacem ozonizerem atd. Chodime do ni  prakticky denne pokud neni mene nez -10°C a vitr cca pres 8 m/s. Nez stavet betonovy monolit, radsi kupte v mountfieldu nafukovaci cinsky smejd. A pokud to myslite vazne vybetonujte zaklad a kupte poradny stroj. Upozornuju ze topeni ma kolem 8 KW a sezere na elektrine kolem 1300 korun mesicne pri HDO 20h. Niceho nelituju, vira je fakt supeeeer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.122 (?), 13.9.2017 11:29

Já rozhodně skeptik nejsem. Mám několik důvodů si nekoupit sklolaminátovou vířivku ani čínský šmejd. Chci si vířivku postavit tak aby majitelé nejen čínských ale i sklolaminátových vířivek bledli závistí.  A nechci v té své sedět nebo ležet pouze tak jak to chtěl projektant což vy musíte. Ale i tak děkuji za názor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.10 (?), 13.9.2017 14:20

A jaky mate rozpocet a jaky objem planujete? Plne zapustene?

Dekuji Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 253.76 (?), 14.9.2017 18:40

Rozpočet máme do sto tisíc. A bude nadzemní. Ze zapuštěné vířivky koukáte na lidi jako z myší díry. Obecné pravidlo je, že bazény zapuštěné a vířivky nadzemní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.122 (?), 13.9.2017 14:31

No, vykladat nekomu co musi ve sve virivce po vice nez 1000 pouziti je ponekud scestne. Zrovna Persea ma 5 mist, 2 jsou cekacky a tri jsou od sebe pouzitim odlisne. Tedy koupajici se stridaji. Jedna cekacka ma trysku co malem trha ledviny. Ostatni zadovky spolehlive vymlati cervene fleky do zad. Tedy o nejake zavisti nemuze byt rec. Ze by cesky kutil porazil americkeho vyrobce muze verit jen nekdo, kdo to nema uplne v hlave srovnane.

Ale kdyz mate ve vsem tak jasno, tak se zeptam vas. My sypeme do viry chlor a rad bych presel na salinator. Jenze sehnat salinator na 1 kubik vody je velky problem. Jak to mate vyresene vy? Ono je kolem toho vic veci, ktere clovek nabere az casem, ale na to prijdete casem sam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 13.9.2017 15:42

Pokud já vím, tak Persea je vyráběna ryze českým výrobcem a každý projekt je dělaný zákazníkovi přesně na míru. Je tam spousta patentovaných českých vynálezů a zlepšováků... Ledviny Vám nic netrhá a pokud máte masážní trysky opravdu dobré, tak Vás masírují a ne jen lechtají. To jen tak mimochodem. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 250.122 (?), 13.9.2017 17:09

Ta ceska firma prvni virivky dovazela z USA. Az pozdeji zacala skorepiny delat tady. Mam druhou Perseu (skorepinu a RJ), prvni byla osazena komplet agregaty z USA, jak je to dnes nevim. Ta puvodni mela vyrabenou v Cesku pouze skorepinu. Tedy virivka je USA od toho zrejme nazev firmy USSPA, jako hjundai je korejskej i kdyby ho vyrabeli kdekoliv.

To se tema ledvinama byla nadsazka, proste je to proud jako prase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 14.9.2017 11:57

Já také přesně nevím jak to je, jen když jsem se o to zajímala, tak jsem nějaké informace pochytila. Název je určitě odvozený od původního výrobce. A proud je to trošku ostřejší, ale bezva. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.122 (?), 14.9.2017 13:08

Ja to kupoval primo ve fabrice i s exkurzi. Cim to chlorujete? Nemate zadne potize? Ja i manza s tim orig. chlorem mame potize, volny chlor v bazenu se mnou nedela nic.

Meli jsme jejich salinator, ale tam odchazely elektrody po pul roce a novy prodavali za 5K a pak je prestali dodavat uplne.

Tu velkou trysku nepouzivame, predni kryt neotevirame.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika