Tepelné čerpadlo



host - 191.227 (?)
15.2.2019 0:54

Celý je to nesmysl, nebudu si přece kupovat TČ výkonově na hranici jeho možností!

Ta cifra je prodejci udávaná za nejideálnějších podmínek a ty tady jsou jen pár dnů v roce! Zbytek roku se budete plácat a nadávat že ty čerpadla jsou nanic. Mám to samé, jsem s ním celkem spokojen, ale taky jen na 11m3 bazénu, ale dnes už chci silnější, neumím si představit mít 28 kubíků! Ono to slůvko "až" neznamená vůbec, že vždy, ale jen za těch nejideálnějších podmínek, tedy zhruba tak 5 dní v roce! Zbytek dní si budete stěžovat, jak ty tepelný čerpadla vůbec nehřejí a jaký že je to podvod.

A jinak, toto čerpadlo mi 11kubiku ohřeje i o 4 stupně za den ale taky za noc zase o 1 až 2 vychladne a to pod plachtou, ale hodně záleží na teplotě vzduchu! 

A řeči jak to prodlouží koupací sezónu? Vyhříváme na 30 až 32, ale když je 25 nebo i fouká vítr, nikdo do toho stejně nevleze! To je realita.

A víte, bazén a vůbec vytápění TČ, je luxus! A buď na to mám a nebo se raději koupu v řece zadara! Tak to je. 😉 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 17.1.2019 20:01

To nechybí jen učitelům fyziky, o kolik švestek, nebo knedlíků se ta voda ohřívá. Chápu, že se to mohlo stát omylem, ale lektor by měl být přesný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.121 (?), 17.1.2019 14:04

Nějaké divné počty. K ohřátí 28000 l o 5°C potřebuji = 162,82 kWh. TČ 5 kW s topným faktorem 5 to musí ohřát za max. 7 hodin. A prodejce samozřejmě nabízí to, na čem víc vydělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 106.21 (?), 17.1.2019 19:42


Počty jsou v pořádku, jen vy chybně uvažujete. Ten výkon je dán (5 kW), ale spotřeba čerpadla bude jen 1 kW, takže 162,82 : 5 = 32,56. Těch 33 hodin platí a bude to asi za 33 kWh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.1 (?), 17.1.2019 20:24

A máte sousedy?

Nebo jim budete čerpadlo pouštět večer jako ukolébavku na dobrou noc? Garantuji vám, že s puštěným čerpadlem už při otevřeném okně na čerstvém vzduchu neusnou. Je mi jich líto :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.230 (?), 18.1.2019 7:11

Výpočet je v pořádku, ale co účinnost? První a druhý termodynamický zákon platí absolutně všude.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 18.1.2019 9:18

I účinnost je v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.227 (?), 15.2.2019 0:54

Celý je to nesmysl, nebudu si přece kupovat TČ výkonově na hranici jeho možností!

Ta cifra je prodejci udávaná za nejideálnějších podmínek a ty tady jsou jen pár dnů v roce! Zbytek roku se budete plácat a nadávat že ty čerpadla jsou nanic. Mám to samé, jsem s ním celkem spokojen, ale taky jen na 11m3 bazénu, ale dnes už chci silnější, neumím si představit mít 28 kubíků! Ono to slůvko "až" neznamená vůbec, že vždy, ale jen za těch nejideálnějších podmínek, tedy zhruba tak 5 dní v roce! Zbytek dní si budete stěžovat, jak ty tepelný čerpadla vůbec nehřejí a jaký že je to podvod.

A jinak, toto čerpadlo mi 11kubiku ohřeje i o 4 stupně za den ale taky za noc zase o 1 až 2 vychladne a to pod plachtou, ale hodně záleží na teplotě vzduchu! 

A řeči jak to prodlouží koupací sezónu? Vyhříváme na 30 až 32, ale když je 25 nebo i fouká vítr, nikdo do toho stejně nevleze! To je realita.

A víte, bazén a vůbec vytápění TČ, je luxus! A buď na to mám a nebo se raději koupu v řece zadara! Tak to je. 😉 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika