Povolení na stavbu bazénu



host - 171.167 (?)
12.4.2011 21:33

Myslím, že v tomto je jeden z rozdílů mezi stavebním povolením a "ohláškou": u ohlášky si souhlas sousedů musí opatřit stavebník, u stavebného povolení to - jak psal přispěvatel výše - opravdu dělá stavební úřad.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 255.1 (?), 11.4.2011 9:37, zobrazeno: 21975x

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti ohledně ohlášky na stavbu bazénu. My si chceme doma na zahradě nechat dát bazén o rozměrech 6x3m + zastřešení. již 2 měsíce vyběhávám povolení na pouhou ohlášku, nejdříve povolení ohledně půdního fondu, pak zákresy a přesné metry se sousedy a nyní ještě podpis a souhlas sousedů. bazén je od hranic sousedů více jak 11 metrů je to vůbec potřeba oběhávat i sousedy kvůli ohlášce, když je to více jak 2 metry od hranice pozemku? Sousedů mám celkem 6. Můžete mi poradit, jestli to není jen pouhý rozmar našeho stavebního úřadu? Chtěla jsem jít poctivou cestou, ale teď toho začínám litovat. Díky za radu.Martina.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 195.153 (?), 11.4.2011 10:01

Je to o tom jaké máte vztahy se sousedy, osobně bych se na to vykašlal protože mi to přijde jako buzerace ze strany úřadů, ale je problém pokud by Vás někdo prásknul tak to budete muset absolvovat stejně dodatečně a bude to horší s nejistým výsledke, něco podobnéo absolvovala má rodina ohledně stavby altánu, bylo to snad ještě horší než stavební povolení. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.238 (?), 12.4.2011 1:08

Dobrý den Martino.Možná, že se Vám to zdá tou poctivou cestou hodně neschůdné.Pokud to ovšem chce stavební úřad budete to muset udělat.A můžu Vám říci, že to taky děláte pro svůj klid.Nevím jaké máte sousedy, ale říká se pořádek dělá přátele.Platilo to dřív, teď také a dá se říci, že i v budoucnu.Když budu předpokládat, že máte dobré sousedy, tak ani Vám ani jim to neublíží.Pokud ovšem vztahy nejsou dobré, tak tím více bych to udělal.V tomto druhém případě Vám poradím, jak dál se vyvarovat dalších problémů.Určitě tam bude mít nějáký termín dokončení.Když to skončíte v letošním roce, tak pro příští rok, třeba v březnu, si zajděte na finančí úřad a udělejte změnu v dani z nemovitosti.Jak píšete, tak na zahradě si chcete nechat postavit bazén.Pro letošní rok jste zaplatili ze zahrady za 1 m2 1,-Kč.Ovšem pozor, po postavení bazénu už je změna a pokud se nemýlím, tak za ty metry, které zastavíte bazénem budete platit asi 2,- Kč.Málokdo tuto povinnost nahlásit zná a tak se velmi radují sousedi, kteří Vás nahlásí na finančí úřad.Nejenže musíte doplatit daň, ale i pokutu, která čítá 5000,-Kč.Dnes se skutečně vyplatí udělat to tak jak se má, protože máte klid pohodu a nikdo na Vás nemůže.Bazén Vám to vynahradí.Přeji hezké koupání a klidný spánek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.1 (?), 12.4.2011 15:43

Díky za reakci, klidný spánek ale zatím nemám, protože k ohlášce potřebuji i souhlas sousedů a jedním z nich je nevlastní sestra, se kterou již 6 let nevycházíme, tak vím, že bude velký problém, protože ona souhlas nedá a co potom dál?Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.238 (?), 12.4.2011 16:17

Co bude dál, když nedá souhlas, to nevím.Vaše nevlastní sestra není v jádru zlá.Vemte to tak, že život zas není tak dlouhý, aby i např.na stará kolena jste k sobě měly zášť.Jak je vidět, tak život to nechal na Vás, aby jste teď udělal ten usmiřující krok.Držím Vám pěsti, aby se to podařilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.207 (?), 12.4.2011 18:18

Nevím jestli to ještě tak funguje, ale kdysi dávno měl soused také takto dokládat souhlasy a u majitele, který žije daleko a nekomunikoval s ním, mu na stavebním úřadu poradili, aby mu žádost poslal doporučeně domů a pokud nezareaguje tak se jako souhlas bude považovat doručenka z pošty. Nevím jak moc bude sestra aktivní a nevím jestli to tak funguje, zkuste se zeptat. Soused myslím trochu kalkuloval s tím, že doporučeně se dá poslat ledacos, ale nakonec to myslím vyřešil jinak.   David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 119.88 (?), 12.4.2011 18:38
A to rozesíláte sama? Za mě to dělal SÚ a obeslal doporučeně všechny účastníky řízení - kdo se nevyjádřil = souhlas. Ale nebuďte z toho skleslá, stavíte-li na svém pozemku 11m od hranice, tak to že některý soused řekne - "já prostě nechci, aby si to tam postavili" není důvod k nedostání stavebního povolení. Musí se uvést věcný důvod! Horší je to, když třeba chcete přípojku...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 171.167 (?), 12.4.2011 21:33

Myslím, že v tomto je jeden z rozdílů mezi stavebním povolením a "ohláškou": u ohlášky si souhlas sousedů musí opatřit stavebník, u stavebného povolení to - jak psal přispěvatel výše - opravdu dělá stavební úřad.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.88 (?), 13.4.2011 0:22
Aha, tak to děkuji za korekci! V tom případě rozhodně rozesílat doporučeně! Aby bylo jasné od kdy se počítají lhůty atd...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.1 (?), 13.4.2011 12:50

Máte úplnou pravdu, dnes mi to na stavebním úřadě také tak vysvětlili. Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika