Po aplikaci Sava voda zhnedla. Co s tim?



host - 239.202 (?)
5.11.2018 22:33

Ale vodu s chlorem normálně pijete, co?! A nevadí že chlor je jedovatý? 

To jsou zase žvásty! 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 117.225 (?), 18.10.2015 10:38

Zdravim ak vam mozem poradit stalo sa nam to iste mame maly bazen asi 4-5 kubikov tiez som ho napustil dal savo a voda hneda voda z vrtu.. rak som tu vodu vypustil napustil cistu lebo sa mi to nechcelo cistit a kedze voda bola studena tak som to neriesil. NO ale k veci nasiel som nainternete par rad a po napusteny bazena som bol kupit v drogerii kyselinu chlorovodikovu 36% a nalial som na objem bazena necely liter zapol som filtracku nech to rozozenie a premiesa a cca po hodine som nalial savo a voda stale cistunka akurat to treba v priebehu dolievat ja som daval kazdy mesiac priemerne pol litra ked to tak spocitam a nejak som neriesil nejake tablety ani nic savo stoji 1€ a ta kyselina chlorovodikova tiez takze mylsim ze je to rozumne riesenie a podotykam nieje to skodlive lebo to vyprcha spolu zo savom 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
maramara - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 103.194 (?), 20.3.2016 14:14

Kyselina nevyprchá, pouze se zředí a vy se v té kyselině koupete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.7 (?), 31.7.2016 15:43

Dejte do vody trochu peroxidu vodíku 30%, za chvilku (2-3 min) je křišťálově čistá voda :-).  Osobně vyzkoušeno máme 4 kubíkový bazén stačí aplikovat cca 1 víčko uzávěru od sava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.52 (?), 26.5.2017 18:23
Opravdu funguje i 12procentni... Jsem moc spokojená a opravdu za pár min.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.129 (?), 26.5.2017 21:10

Žasnu, do čeho všeho jsou dnes lidé ochotní vlézt. Směs kyseliny chlorovodíkové (HCl) a peroxidu vodíku (H2O2) jsem kdysi používal na vyleptávání měděné fólie na deskách plošných spojů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.129 (?), 26.5.2017 21:22

Tady je krátké videjko pro představu v čem se koupete. (ok, beru, že je úplně jiná koncentrace, ale.. já bych do toho stejně nevlez)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.204 (?), 29.5.2017 4:40
Tuhle dizkuzi jsem neměl snad ani číst, koukám jak tele na nová vrata... Seznámil Vás lidi někdo při koupi bazénu s výrobkama bazénové chemie???Měli jsme jak vodu ze studny(železitou),tak městskou a pokud se používá chemie od počátku napuštění, tak na udržení stačí tablety a písková filtrace.Pokud se nedodá včas další tableta (asi za polovinou té předchozí),tak mám nachystán bleskový modrý šíp a vločkovač na vyjasnění a shluk nečistot.V nouzi chloršok, ale ten déle vyprchává.Jednou za dva týdny Ph, v hicech s častým koupání i jednou týdně(nebo po dešti).Nevidím v tom problém.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.56 (?), 7.6.2017 16:01

neni pravda, napustila jsem bazen pitnou obecni vodou, druhy den jsem dala tabletu kombi 4v1 do plovaku a do trech hodin me voda na dne bazenu zacla hnednout, okamzite jsme plovak vyndala a zapla piskovou filtraci, dno bazenu zezelenalo a porad je to stejny, merila jsem ph v poradku alkalita vporadku, chlor trochu zvysenej, nevim co tam mam nacpat kdyz po tech tabletach z hnedla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.69 (?), 9.6.2017 10:10

No nemyslím si, že litr kyseliny solné v 20 kubíkách vody je nebezpečný poměr 1:20 000.

Ono v těch tabletách je jak kyselina solná, tak i modrá skalice a další chemie.

Já na začátku sezony upravím Ph kyselinou (neustále se nám totiž zvyšuje) naleju pořádnou dávku sava a nechám bazén přikrytý a občas filtruju, po pár dnech přidám cca 80g modré skalice a pak už jen upravuju Ph a cca jednou za 14 dní naleju 1,5l sava. Takto mě úprava vody vyjde na cca 400,- a hlavně je voda stále čistá.

Několik let jsem používal kupované Ph-, tablety chloru, tablety 5in1, vločkovače, chloršok a luxoval řasy, čekal než bude vidět na dno, abych mohl opět luxovat, opět proplach pískové filtrace... no celkem hrůza, plno práce, plno chemie, náklady skoro 2 tis. a voda všelijaká, mléčná, zelená,hnědá. A já i syn jako ekzemysti... věčně suchá svědivá kůže a přitom Ph i chlor byl perfektní, takže já jsem s prodávanou chemií pro bazény skončil před 2 lety.

Soused do stejně velikého bazénu aplikoval bazénovou chemii za 600 a vodu ještě nemá čistou a jen filtruje, luxuje a koupat se nemůže, přitom voda ze stejného vodovodu a po zimě vše upravil a stejnak se mu voda po pár slunečných dnech zkazila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.202 (?), 5.11.2018 22:33

Ale vodu s chlorem normálně pijete, co?! A nevadí že chlor je jedovatý? 

To jsou zase žvásty! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika