Po aplikaci Sava voda zhnedla. Co s tim?



host - 9.129 (?)
26.5.2017 21:10

Žasnu, do čeho všeho jsou dnes lidé ochotní vlézt. Směs kyseliny chlorovodíkové (HCl) a peroxidu vodíku (H2O2) jsem kdysi používal na vyleptávání měděné fólie na deskách plošných spojů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 117.225 (?), 18.10.2015 10:38

Zdravim ak vam mozem poradit stalo sa nam to iste mame maly bazen asi 4-5 kubikov tiez som ho napustil dal savo a voda hneda voda z vrtu.. rak som tu vodu vypustil napustil cistu lebo sa mi to nechcelo cistit a kedze voda bola studena tak som to neriesil. NO ale k veci nasiel som nainternete par rad a po napusteny bazena som bol kupit v drogerii kyselinu chlorovodikovu 36% a nalial som na objem bazena necely liter zapol som filtracku nech to rozozenie a premiesa a cca po hodine som nalial savo a voda stale cistunka akurat to treba v priebehu dolievat ja som daval kazdy mesiac priemerne pol litra ked to tak spocitam a nejak som neriesil nejake tablety ani nic savo stoji 1€ a ta kyselina chlorovodikova tiez takze mylsim ze je to rozumne riesenie a podotykam nieje to skodlive lebo to vyprcha spolu zo savom 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
maramara - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 103.194 (?), 20.3.2016 14:14

Kyselina nevyprchá, pouze se zředí a vy se v té kyselině koupete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.7 (?), 31.7.2016 15:43

Dejte do vody trochu peroxidu vodíku 30%, za chvilku (2-3 min) je křišťálově čistá voda :-).  Osobně vyzkoušeno máme 4 kubíkový bazén stačí aplikovat cca 1 víčko uzávěru od sava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.52 (?), 26.5.2017 18:23
Opravdu funguje i 12procentni... Jsem moc spokojená a opravdu za pár min.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.129 (?), 26.5.2017 21:10

Žasnu, do čeho všeho jsou dnes lidé ochotní vlézt. Směs kyseliny chlorovodíkové (HCl) a peroxidu vodíku (H2O2) jsem kdysi používal na vyleptávání měděné fólie na deskách plošných spojů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.129 (?), 26.5.2017 21:22

Tady je krátké videjko pro představu v čem se koupete. (ok, beru, že je úplně jiná koncentrace, ale.. já bych do toho stejně nevlez)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.204 (?), 29.5.2017 4:40
Tuhle dizkuzi jsem neměl snad ani číst, koukám jak tele na nová vrata... Seznámil Vás lidi někdo při koupi bazénu s výrobkama bazénové chemie???Měli jsme jak vodu ze studny(železitou),tak městskou a pokud se používá chemie od počátku napuštění, tak na udržení stačí tablety a písková filtrace.Pokud se nedodá včas další tableta (asi za polovinou té předchozí),tak mám nachystán bleskový modrý šíp a vločkovač na vyjasnění a shluk nečistot.V nouzi chloršok, ale ten déle vyprchává.Jednou za dva týdny Ph, v hicech s častým koupání i jednou týdně(nebo po dešti).Nevidím v tom problém.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.56 (?), 7.6.2017 16:01

neni pravda, napustila jsem bazen pitnou obecni vodou, druhy den jsem dala tabletu kombi 4v1 do plovaku a do trech hodin me voda na dne bazenu zacla hnednout, okamzite jsme plovak vyndala a zapla piskovou filtraci, dno bazenu zezelenalo a porad je to stejny, merila jsem ph v poradku alkalita vporadku, chlor trochu zvysenej, nevim co tam mam nacpat kdyz po tech tabletach z hnedla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.69 (?), 9.6.2017 10:10

No nemyslím si, že litr kyseliny solné v 20 kubíkách vody je nebezpečný poměr 1:20 000.

Ono v těch tabletách je jak kyselina solná, tak i modrá skalice a další chemie.

Já na začátku sezony upravím Ph kyselinou (neustále se nám totiž zvyšuje) naleju pořádnou dávku sava a nechám bazén přikrytý a občas filtruju, po pár dnech přidám cca 80g modré skalice a pak už jen upravuju Ph a cca jednou za 14 dní naleju 1,5l sava. Takto mě úprava vody vyjde na cca 400,- a hlavně je voda stále čistá.

Několik let jsem používal kupované Ph-, tablety chloru, tablety 5in1, vločkovače, chloršok a luxoval řasy, čekal než bude vidět na dno, abych mohl opět luxovat, opět proplach pískové filtrace... no celkem hrůza, plno práce, plno chemie, náklady skoro 2 tis. a voda všelijaká, mléčná, zelená,hnědá. A já i syn jako ekzemysti... věčně suchá svědivá kůže a přitom Ph i chlor byl perfektní, takže já jsem s prodávanou chemií pro bazény skončil před 2 lety.

Soused do stejně velikého bazénu aplikoval bazénovou chemii za 600 a vodu ještě nemá čistou a jen filtruje, luxuje a koupat se nemůže, přitom voda ze stejného vodovodu a po zimě vše upravil a stejnak se mu voda po pár slunečných dnech zkazila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.202 (?), 5.11.2018 22:33

Ale vodu s chlorem normálně pijete, co?! A nevadí že chlor je jedovatý? 

To jsou zase žvásty! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika