Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu



host - 166.21 (?)
7.7.2015 0:45

Dobrý den.

Rád bych se zeptal na odstranění zakalené zelenou vody v bazénu.

Se zájmem sleduji tuto diskusi o bezchlorové úpravě bazénové vody.

Pro děti jsem pořídil malý bazének 5 m3 a aplikoval jsem po napuštění městskou vodou z vodovodu 3 sáčky desam solidu (tj 3 x 7,5 g).

Po 2 týdnech jsem aplikoval opětovně. Následně se začalo oteplovat a aplikoval jsem po týdnu. No a nyní v horkých dnech voda zezelenala.

Nelenil jsem tedy a po přečtení článku pana Olina ze dne 20.8.2014 o koncentraci desam solidu jsem aplikoval s jistou mírou obav šokovou dávku, tj 30 sáčků.

Výsledek se nedostavil a tak jsem bezradný.

PH mám po šokové dávce 7. Používám skimer, pískovou filtraci s výkonem 4m3/hod s časovým spínačem. Přikývám denně solární modrou folií.

Jinou chemii jsem neaplikoval.

Nevím co dále.

Přečetl jsem příspěvky pana Kečupa a dalších o aplikaci kyselin pro úpravu ph, dále aplikaci skalice modré a kamence. Dále také aplikaci jakéhosi růžového algicidu. Postup ať už ten či onen je dle popisu zřejmý.

Nejsem z toho moudrý z hlediska přístupu. Nejdříve byl návod na "klasiku" a následně jen a jen oxid chloričitý - FOREVER (ať už z prášku nebo vyráběný z různých chemikálií).

Předem se omlouvám všech expertům - chemikům za mé vyjadřovací shopnosti.

Poradí někdo jak tedy dále ?

P.S. Vybavuji si poznámky o selském rozumu v tomto fóru a to mi říká, vypusť vodu a naplň opětovně (šoková dávka už mě vyšla dráž než opětovné napuštění). Situaci při opětovném výskytu to ovšem nevyřeší.

Předem děkuji.

Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20   
                     
host - 105.132 (?), 3.7.2015 14:48

Takze kombinacia ucinkov striebra aj zinku aj medi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.159 (?), 3.7.2015 15:46
Ano. Tato kombinace je nutná u elektrod pro bezchlórovou údržbu bazénu. S měděnými elektrodami je nutností přidávat např. Chlornan sodný. S originálními elektrodami Ag, Zn, Cu plavky voní dezinfekcí, podobné, jako vzduch po bouřce, to stejné, pokud máte zavřené zastřešení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 4.7.2015 6:17

Jak velká aktivní plocha vaší stříbrné pájky asi je? Mám dojem, že stačí, aby se řasa jen na stříbro podívala a už chcípne. Uvádění polopravd v propagačních materiálech, dávat třeba pravdu do jiných souvislostí to je cíl. Pro příklad z jednoho k reklamě ionizátoru:

Měď využívá se k ničení řas a většiny bakterií především mezinárodní průmysl. Řasy jako jednobuněčné organismy se zahubí jakmile je obklopí roztok síranu měďnatého. To znamená, že měd hubí všechny řasy ve vodě.

Kde by se ve vašem mini zařízení vzal síran měďnatý v takové koncentraci aby zahubil řasy. V bazénu o objemu třeba desítek m3. Se stříbrem to bude stejné.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.127 (?), 4.7.2015 8:12
Plochu elektrod jsem nepočítal, je stejná, jako u originálních elektrod. Oroginální elektrody mají 3 přesně kruhové otvory vyplněné Ag. Ja jsem udělal u 2 sad 2 otvory, neboť při pájení pájka vytekla na elektrodu a tím se plocha zvětšila. Podstatná je přítomnost Ag, Zn, Cu na elektrodách. Přes elektrody během filtrace proudí veškerá voda z bazénu. Letáky a polopravdy neřeším, stejně, jako názory diskutujících, kteří ionizátory, solničky a jiné bezchlórové dezinfekce neznají. Pro nás je důležité, že bezchlórová dezinfekce funguje. V případě ionizátoru upozorňuji na originální elektrody. Není to levná záležitost a z důvodu záměny elektrod dojde ke zklamání. Pro skutečné zájemce mohu vyfotit stav vody a elektrody originální, opravené a jen měděné, které vyžadovaly přidávání chlornanu sodného. JS
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.214 (?), 4.7.2015 8:53

Je dost mozne, ze plocha elektrody nezohrava tak dolezitu ulohu. Dolezite je, ze elektrolyticky je mozne velmi presne kontrolovat koncentraciu uvolnenych ionov v elektrolyte. V praxi sa napriklad pomocou medi odstranuju z piva sirne zluceniny. Jedine elektrolyticky sa da proces kontrolovat tak, ze nakoniec je v pive prakticky nulovy obsah medi (ktora je toxicka).

Plocha by mala vyznam ak by ste nechali pasivne uvolnovat iony. Napriklad iony zinocnate sa uvolnuju z pozinkovaneho plechu a v takejto vani sa vam nebude tvorit ziadna riasa. Na druhej strane elektrody asi maju svoju spotrebu a treba ich obcas menit, doplnat (nemam skusenosti).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.127 (?), 4.7.2015 10:09
Naprosto přesně. Ano elektrody ubývají a je třeba je cca po 2 letech vyměnit v našem případě. JS
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.21 (?), 7.7.2015 0:45

Dobrý den.

Rád bych se zeptal na odstranění zakalené zelenou vody v bazénu.

Se zájmem sleduji tuto diskusi o bezchlorové úpravě bazénové vody.

Pro děti jsem pořídil malý bazének 5 m3 a aplikoval jsem po napuštění městskou vodou z vodovodu 3 sáčky desam solidu (tj 3 x 7,5 g).

Po 2 týdnech jsem aplikoval opětovně. Následně se začalo oteplovat a aplikoval jsem po týdnu. No a nyní v horkých dnech voda zezelenala.

Nelenil jsem tedy a po přečtení článku pana Olina ze dne 20.8.2014 o koncentraci desam solidu jsem aplikoval s jistou mírou obav šokovou dávku, tj 30 sáčků.

Výsledek se nedostavil a tak jsem bezradný.

PH mám po šokové dávce 7. Používám skimer, pískovou filtraci s výkonem 4m3/hod s časovým spínačem. Přikývám denně solární modrou folií.

Jinou chemii jsem neaplikoval.

Nevím co dále.

Přečetl jsem příspěvky pana Kečupa a dalších o aplikaci kyselin pro úpravu ph, dále aplikaci skalice modré a kamence. Dále také aplikaci jakéhosi růžového algicidu. Postup ať už ten či onen je dle popisu zřejmý.

Nejsem z toho moudrý z hlediska přístupu. Nejdříve byl návod na "klasiku" a následně jen a jen oxid chloričitý - FOREVER (ať už z prášku nebo vyráběný z různých chemikálií).

Předem se omlouvám všech expertům - chemikům za mé vyjadřovací shopnosti.

Poradí někdo jak tedy dále ?

P.S. Vybavuji si poznámky o selském rozumu v tomto fóru a to mi říká, vypusť vodu a naplň opětovně (šoková dávka už mě vyšla dráž než opětovné napuštění). Situaci při opětovném výskytu to ovšem nevyřeší.

Předem děkuji.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.56 (?), 7.7.2015 6:43
Dobrý den, zelená voda je řasa a to je málo dezinfekce. Ve případech, kdy je méně vody, doporučuji výměnu vody, protože je problém zbavit vodu i zničených řas a neustále musíte vyplachovat filtraci a doplňovat vodu a tak se dostanete na spotřebu vody a spoustu starostí a zlepšení stavu vody bude postupné. V tom se budete koupat a nejlepší sezóna Vám uteče ve stavu denních starostí, co bude s vodou. Výměnou můžete začít od začátku správně a rozvoj řas nedopustit vůbec!!! Potom stačí udržovat stav chlóru ve vodě na min možných hodnotách a hodnoty pH. Můžete zkusit i jinou chemii, zásada je ne uprostřed sezóny, kdy se chtějí děti koupat a zkazíte jim různými pokusy radost. Ve velkém bazénu jednoznačně bezchlórovou dezinfekci, která je přesně řízena a úroveň stavu vody a údržby je daleko lepší. JS.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 92.35 (?), 7.7.2015 11:20
Vypustit a znova napustit a dát plovák s tabletama třeba 5v1 a filtrovat.A pokud možno je lepší i ten písek vyměnit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.21 (?), 7.7.2015 14:46

Zdravím a děkuji za dosavadní rady.

Zdá se, že jsem svůj dotaz uspěchal.

Voda se po šoku DS nakonec vzpamatovala. Ovšem za delší dobu.

Nezbývá tedy než něčím měřit. A následně dávkovat.

Pocitově to evidentně nepůjde.

Na internetu jsem viděl tento přístroj : Měřič ORP HO2069 za 998,- Kč

Na čínských webech není velký cenový rozdíl pro jeden ks.

Je tento přístroj vhodný pro měření a včasnou aplikaci Desam Solid?

Popřípadě v jakém intervalu by se měla naměřená hodnota pohybovat?

Děkuji

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika