Náročnost péče o zapuštěný bazén



host - 92.213 (?)
29.2.2008 23:17

Milí přátelé,

moc děkuji za Vaše názory - dnes jsem se konečně odhodlala a bazén objednala. Otázkou, zda to zvládnu, jsem hlavně myslela fyzicky (ale finančně trochu také). Někteří mě strašili, že ta technika je složitá (spousta páček a hejblátek), jiní říkali, že tráví každý den hodinu úklidem bazénu. Měření ph se taky trochu bojím, měla jsem za to, že se to musí dělat skoro obden, písek se podle bazénářských firem musí propírat jednou týdně. Zastřešení nechci, protože chci hlavně "koukat na vodu", plachtu určitě dám. Bydlím v Praze, takže teplo asi nadprůměrné, ale známí u Prahy říkali, že přitápějí skoro pořád. Zatím uvažuji o tepelném čerpadle z Mounfieldu, ale možná to rok zkusím bez ohřevu (a taky, až našetřím :)).

Je taky pravda, že finanční stránka mě trochu zaskočila - začala jsem o bazénu přemýšlet vážněji, když byl u Mountfielda za 50 tis. A vyhrabat jámu... Teď už vím, že to žádná legrace není a je potřeba všechno pořádně promyslet (například ještě nejsem rozhodnutá, jestli není lepší slaná voda -nejen, že se ušetří za chemii, ale děti nebudou mít alergickou reakci na chlór, čehož se taky trochu bojím).

Takže díky a budu ráda za všechny Vaše další rady, dobrých nápadů není nikdy dost.

Majka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 92.213 (?), 17.2.2008 13:59, zobrazeno: 22422x

Ahoj, jsem samotná ženská s dětmi a přemýšlím o pořízení bazénu. Zvládnu péči sama? Podělíte se o zkušenosti? Díky, Majka. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 28.2.2008 0:14

Dobrý den paní Majko. Zvládnete! Z Vaše dotazu je cítit odhodlanost si pořídit zapuštěný bazén. Ale než něco napíši, chtěl bych se zeptat na pár věcí. 1. jakou máte u Vás nadmořskou výšku? 2. Máte dostatečný přívod vody do bazénu? 3. Měl by se Vám kdo starat o bazén, když budete např.na dovolené? 4. Jakou částku asi hodláte investovat? 5. Po jak dlouhou dobu v roce se chcete koupat? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 28.2.2008 0:51

Paní Majko, nenechte se odradit.  Péče o bazén není vůbec nic náročného.  Nadmořská výška není vůbec podstatná. Pokud jste v chladnější oblasti, nebo ve vyšší poloze, tak se dá voda přihřívat solárním ohřevem (solární plachta, průtokový solární ohřívač). Pokud nemáte dostatečný přívod vody do bazénu, je možné to vyřešit dovezením vody v cisterně. Jedná se pouze o první napuštění a pak už se bazén vůbec nevypouští (jen na zimu se málo upustí hladina pod trysky, kvůli zamrznutí trubek v zemi). Přes rok se jen minimálně dopouští, pokud se část vody odpaří, ale odpar je  také minimální. Pokud pojedete na dovolenou,  voda v bazénu vydrží s jednou chlorovou tabletou v plovoucím dávkovači 14 dní až tři týdny -obzvlášť, když se v té době nebude nikdo v bazénu koupat.  Je třeba jen kontrolovat a pravidelně, tak jednou za měsíc, měřit hodnotu Ph a podle toho upravovat vodu. Dávkování chlorových tablet není vůbec nic složitého, návod najdete na každém balení. Ostatně se vším vám poradí technik, který vám asi uvede bazén do provozu. Asi nebudete bazén stavět sama?    Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 28.2.2008 1:59

Je velmi dobře,že se rozproudila /podle písma paní Daniely/ bouřlivá diskuze.Protože se paní Majko dovíte daleko víc.Ovšem paní Daniela nepostřehla takou drobnost, která je za Vaším oslovením.Zvládnete! To,že nadmořská výška není podstatná, nemá vůbec pravdu.Je velmi podstatná a to jak moc peněz do bazénu dáte.Pokud jste více jak 350 metrů,tak se nevyplatí mít zapuštěný bazén bez zakrytí.Zakrytí bazénu představuje částku kolem 85 až 110.000,-Kč.To by jste se koupala jen když bude venku teplo.Solární panely neplní svoji funkci, když je venku kolem 10 st.Solární plachta neslouží k ohřevu vody, ale k zamezení úniku tepla z bazénu.Při teplotách vyšších jak 40 st.dochází k rychlejšímu  stárnutí materiálu a tím ji dřív vyhodíte.Když jsou vedra, tak voda v bazénu pod solární plachtou dosahuje i teplotu k 60 st. do hloubky cca 7 cm.Jak vidíte je to jenom o penězích, ale to paní Daniele trochu uniklo.Jsou lidé,kterým na tom nezáleží,ale asi budu mít pravdu, že těch co na tom záleží je více.Tím v  ž á d n é m  případě nemám na mysli pani Danielu, neznám ji, a proto si nemohu dovolit ji soudit! Takhle bych Vám mohl paní Majko zdokladovat všechny ty body a to jenom proto, aby jste pak zbytečně nemusela pořizovat další věci, protože Vám to nikdo neřekl.Co se týká chemie s tím si vůbec nedělejte starosti.Po prvním roce provozu budete vědět víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 214.41 (?), 28.2.2008 23:03
Vazeny pane Svojanovsky, ja bydlim v n.m.v 740 m a to bych se podle vas nevykoupala vubec. A věřte, že do vody, ktera ma min jak 24 C nevlezu. Bazen mam zakopany jiz druhy od roku 1994. V poslednich letech mam solarni panel a pokud sviti slunicko tak se voda krasne ohreje.Na noc dam solarni plachtu cca. za 1000 kc. Koupu se od kvetna do zari. Kdyz je chladnejsi pocasi tak me koupani stejne nelaka. Pro pani Majku vubec se nebojte, uvidite jak si s detmi bazen uzijete
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 28.2.2008 23:37

Pane Svojanovský,  pokud jste si pozorně přečetl dotaz paní Majky, tak ona se neptala na to, zda to zvládne finančně, ale na to, zda to zvládne po stránce péče!  Vy neznáte její finanční situaci, tak to nechte na ní, co si může dovolit a co ne.  My například máme bazén s ohřevem a tak se už týden koupeme, ale to je každého věc. A na zastřešení se také paní Majka naptala. Třeba to bere jako samozřejmost. Hlavní je, že po stránce péče o bazén to určitě zvládne, když to zvládnu i já a jsem normální, obyčejná ženská.  Nebo snad chcete nás ženy nějak podceňovat?   Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 29.2.2008 15:22

Musím uvést, že pozorně jsem si přečetl dotaz paní Majky a ta se ptala, zda sama zvládne péči o bazén? Pokud si myslíte paní Danielo, že sypat chemií do bazénu je veškérá péče, tak nehodlám ztrácet čas.Jak pečovat o bazén a nepromrhat zbytečně peníze je to, proč jsem psal ty otázky.Na všem se dá ušetřit a můžu mít všechno.Píšete,"že se už koupete týden, protože máte ohřev vody.Je to každého věc"Protože Majka o bazénu neví nic a možná,že by se jí to líbilo, tak proto ty otázky, abych ji napsal všechny možnosti a mohla si vybrat, kterou péči o bazén chce.Mezi svými přáteli a známými je dost žen, které jsou samy a jsou rádi za každou dobrou radu.A vězte,že jsem více na straně žen, protože to mají v životě těžší, ale to Vy nevíte  a bráníte své pokolení seč může.Nechtějte mně vymlouvat, že obě dvě děláte kolem bazénu všechno co je potřeba.A paní Majka bude na to sama.

P.S.U nás se už koupeme 14 dnů/nadmořská výška 400 m/,voda 30 st. a   plaveme denně,bez ohledu jaké je venku počasí.Zvu Vás na vínko v bazénu, které se podává přímo z přírodního chladícího zdroje-studánky bazénu, z hloubky 2,5 m.Teplota se dá řídit snížením či zdvižením koše.Posílám Vám pohlazení po duši, tak si vemte každá jednu kytičku.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.2.2008 17:18

Pane Svojanovský,  Vy si zřejmě budete stát na svém a nikdo Vám to nevymluví. Ano, asi tomu nebudete věřit, ale starám se o bazén úplně sama. Vždyť na tom vůbec nic není, jednou za čas doplnit tabletu, jednou za dva měsíce vyluxovat a čas od času přeměřit vodu testovací soupravou. Vzhledem k tomu, že máme bazén zastřešený,  do něj nepadá žádné smetí, prach ani jiné nečistoty a filtrace všechno zvládne sama. Ještě jsem zapomněla, že jednou asi tak za šest týdnů properu  pískový filtr. Pokud se někdy vyjímečně v bazénu koupe víc lidí, tak samozřejmě propírám filtr častěji. Ale to je naprosto veškerá práce okolo bazénu. Takže stále trvám na tom, že samotná žena bezpečně zvládne péči o bazén!!!  Zdravím Vás - květinky jsou sice pěkné, ale nechte si je raději pro Vaši manželku!   Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.213 (?), 29.2.2008 23:17

Milí přátelé,

moc děkuji za Vaše názory - dnes jsem se konečně odhodlala a bazén objednala. Otázkou, zda to zvládnu, jsem hlavně myslela fyzicky (ale finančně trochu také). Někteří mě strašili, že ta technika je složitá (spousta páček a hejblátek), jiní říkali, že tráví každý den hodinu úklidem bazénu. Měření ph se taky trochu bojím, měla jsem za to, že se to musí dělat skoro obden, písek se podle bazénářských firem musí propírat jednou týdně. Zastřešení nechci, protože chci hlavně "koukat na vodu", plachtu určitě dám. Bydlím v Praze, takže teplo asi nadprůměrné, ale známí u Prahy říkali, že přitápějí skoro pořád. Zatím uvažuji o tepelném čerpadle z Mounfieldu, ale možná to rok zkusím bez ohřevu (a taky, až našetřím :)).

Je taky pravda, že finanční stránka mě trochu zaskočila - začala jsem o bazénu přemýšlet vážněji, když byl u Mountfielda za 50 tis. A vyhrabat jámu... Teď už vím, že to žádná legrace není a je potřeba všechno pořádně promyslet (například ještě nejsem rozhodnutá, jestli není lepší slaná voda -nejen, že se ušetří za chemii, ale děti nebudou mít alergickou reakci na chlór, čehož se taky trochu bojím).

Takže díky a budu ráda za všechny Vaše další rady, dobrých nápadů není nikdy dost.

Majka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 29.2.2008 23:35

Paní Danielo, já Vám nikdy nevyvracel,že samotná žena nezvládne péči o bazén.Já s Vámi plně souhlasím, akorát s tím rozdílem,že pokud jsou děti v bazéně,tak já termíny  zkracují.Bazén u nás je využíván na 200%.Protože nechci, aby se koupali ve vyšších dávkách chemie než je zapotřebí.Stejně jako já, tak i Vy jste se to musela naučit, a proto jsem měl zájem, aby paní Majka některé věci věděla dopředu, už před stavbou bazénu a mohla některými malými změnami si pak ušetřit čas v péči o bazén, ale to jsem potřeboval odpovědět na otázky.Tím mám na mysli také technické věci, které dělá firma a jdou udělat při sestavování malinko jinak.Pár takových změn jsem si nechal udělat i když pracovníci tehdy namítali,že se to tak nedělá.Výsledek byl pro ně zajímavý.Jako poděkování  za ušetřený materiál/do budoucna/ jsem dostal 5 kg tablet Trio.Také vyúčtování bylo o poznání levnější. Pár jich používají.Tak,že vy jste hovořila o koze a já o voze.To,že jste odmítla kytičku, to si budu pamatovat.Však vím, kde bydlíte! Manželce kytičky dávám!

PS.Mezi tím, co jsem psal tento příspěvek,tak paní Majka tam dala své vyjádření.Tak se dovídám,že to nebylo paní Danielo, jenom o péči bazénu,ale taky finančně.Je škoda,že jste paní Majko šla do Mountfieldu, tam je to předražené.Přál bych Vám/i když opožděně /vytočit slevu,alespoň 50%.Přeji Vám přjemnou vodu a z páček si nic nedělejte, dyť budete mít jen dvě možnosti zavřít-otevřít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika