Modrá skalice ano či ne?



host - 40.67 (?)
8.7.2015 18:37
Podle mého názoru to dělá chlornan sodný v kombinaci i třeba s určitým druhem šampónu. Jak jsem přestal dezinfikovat chlornanem, barevné příznaky skončily. Zřejmě v kombinaci s dámským šampónem. Výrobce chlornanu mě odkázal na jejich chemika a ten se nejprve divil a potom ať dcera zkusí změnit šampón. Rozhodl jsem se jinak, chlornan jsem přestal přidávat a úplně přešel na bezchlórovou dezinfekci.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 184.190 (?), 29.8.2018 10:08

Dobrý den. Bazen má 50000 l vody, a Chlor mám 3. Je to v pořádku? Děkuji

Chlor
Chlor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 152.136 (?), 8.7.2015 18:18

Dobrý den. Mám dotaz. Skalici jsem nadávkovala 3g na 1q. Při měřeni testrem DUKE jsem naměřila hodnoty 0,5mg/l. Píšete, že pod už nemá skoro žádný účinek. Ale dceři to obarvuje tato hodnota vlasy mírně do zelena. A máme na bazénu takovou divnou, jakoby mastnou hnědou linku. Při myti té linky, jsem zjistila, že je také zelená. Dezinfikuji chloranem sodným. Tak kde jsem udělala chybu?? Moc děkuji za vaše odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.67 (?), 8.7.2015 18:37
Podle mého názoru to dělá chlornan sodný v kombinaci i třeba s určitým druhem šampónu. Jak jsem přestal dezinfikovat chlornanem, barevné příznaky skončily. Zřejmě v kombinaci s dámským šampónem. Výrobce chlornanu mě odkázal na jejich chemika a ten se nejprve divil a potom ať dcera zkusí změnit šampón. Rozhodl jsem se jinak, chlornan jsem přestal přidávat a úplně přešel na bezchlórovou dezinfekci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.42 (?), 7.8.2017 8:06

K tomuto článku, ionizátor s měděno, štříbro zinkovými elektrodami funguje naprosto bezvadně. Roky neznám, co je zelená voda a jen kontroluji stav elektrod a zda se ionizátor náhodou nepokazil. Stál přes 10 000 korun, deset je v provozu, ročně 1000 korun, elektrody jsem sehnal do foroty za babku. Výprodej. Na zimu dávám chlornan, protože filtr nejede. Proti dávkování lžičkou, tabletkami je ionizátor automatika a z dovolené se vracím k čistému bazénu. Bazén máme pro radost, začátky však byly těžké, než jsem se poučil z chyb svých i jiných. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.182 (?), 13.8.2018 16:46

Takto perfektně zpracované informace jsem už dlouho neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 34.47 (?), 28.5.2020 13:27

Dobrý den,
netušíte čím by mohl být způsobený mléčný zákal po přidání modré skalice?
Rovnou, jak naleju z kyblíku rozpuštěnou m. skalici do bazénu, je vidět postupné vytváření mléčného zákalu, až se postupně lehce zakalí celý bazén.
Dávkuji dle doporučení zde (udržuji 1-2 mg/l mědi, měřím testerem Duke).
Třeba včera jsem přidával podruhé v sezoně. Dle testeru klesl obsah mědi asi na 0,5 - 1,0 mg/l. Doplnil jsem proto množství odpovídající nárůstu na 2 mg/l (asi 60 g do 10 m3).
Objevil se mírný zákal, po celonoční filtraci se zdá být pryč. Nicméně obsah mědi je ihned druhý den opět jen 0,5 - 1,0 mg/l.

Vím, že se mi toto dělo i v dřívějších letech. Postupně jsem takto přidával několikrát opakovaně a pořád to kalilo (a lecky se to tak rychle neodfiltrovalo, jako dnes) a pořád jsem se nemohl dostat nad nějakých 1,0 mg/l mědi.

Podezírám, zda to nemůže být třeba reakcí s nějakým jiným přípravkem. Používám ale jen sypký PH minus či HCl a vločkovač (síran hlinitý). Pak jsem dával úplně na začátku 250 ml / 10m3 Moutfield CA (kyselina tuším etidronová) proti tvrdé vodě. Vodu mám čistou z řádu, ale je tvrdší - asi 18 °N.

Poradíte?
Díky.
Martin Svoboda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 95.245 (?), 26.7.2015 16:59

velky suhlas..mozno nie na kožne..ale chuda pečen a oblicky.. oci a sliznica, max. 1 g a aj to je AŽ  - AŽ, vidte moj prispoveok hore..A vykašlite s ana šetrenie apodobne kecy o nezavadnosti, na karte bezp. udajov su uvedene toxicke koncentracie pre ryby..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
majk - (8) - 119.92 (?), 17.9.2018 13:22
max. 1 gram skalice na kubik? Haha kdyz do 4 gramu skalice je to stale pitna voda, takze spravne davkovani je 4-8 gramu na kubik jako prvni davka a nasledne merit, nedvat dalsi davky bez zjisteni, kolik toho v bazenu zustalo. Asi jste si to spletl s 1 gramem medi na kubik, to je spravne ale skalice obsahuje cca 1/4 vahy med, takze 4g skalice = 1g medi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 101.234 (?), 22.4.2009 10:14

Dávkování by aqsi nebyl problém, to jsem našel uvedené na pytlíku s modrou skalicí, ale není mně jasné, jak často se má do bazénu dávat, nejedná se o zcela neškodnou látku, tak aby nmedeocházelo k nějaké nebezpečné kumulaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.218 (?), 1.5.2009 21:20

davkovani skalice staci bohate 3g na 1m3 a to max 1x za 3 tydny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika