Kryt na bazén



host - 56.73 (?)
21.1.2009 12:30

Zajimavé, nechápu ty dvě novodurky, chtělo byto náčrtek. Suty

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 192.106 (?), 11.1.2009 12:28, zobrazeno: 44403x

Mám kruhový bazén průměr 4,5 m, zapuštěný (nad zemí je asi 30 cm). Neustálá manipulace s plachtou mne nebaví. Nemá někdo radu na výrobu krytu, se kterým by mohla manipulovat jedna osoba?

Zatím mne napadá otočná "šibenice", kde bych na lanku přes naviják spouštěl laminátový poklop. Po vytažení a otočení (pomocí páky) by to mohlo sloužit jako slunečník. Bude to ale docela monstrum, ale zase by to mohlo fungovat jako kryt přes zimu, protože by to mělo unést i případný sníh. Výrobu krytu bych řešil naskládáním dílů, kde by v místě překrytí byly zalaminovány hliníkové výztuhy.

Nemá někdo lepší nápad?

Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?), 11.1.2009 12:51

Velice zajímavá myšlenka, ale rameno šibenice by muselo být přinejmenším více jak 2,5m, tudíž sloup pořádně zapuštěn, a nevím, jak by jsi usazoval poklop, kdyby foukal vítr... slunečník s takovou plochou by snad musel být nějak ukotven... zkus to načrtnout, a dej to sem na stránky, je tu spousta kutilů, kteří ti jistě něco poradí... s pozdravem Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.106 (?), 11.1.2009 15:06

Díky za rychlou reakci! Toho pevného zakotvení jsem si vědom, představuji si v zemi zapuštěnou cca 1 m trubku a v ní otočně druhou - vlastní nosný sloup (proto ta zmínka o páce, aby se s tím dalo pohnout.)

Celé by to bylo jako kužel s dost tupým vrcholovým úhlem a kolem dokola chci udělat ještě lem, asi 10 cm,  který by to fixoval na bazénu. Ve větru by to museli obsluhovat dva, ale těsně nad zemí většinou tolik nefouká, aby to byl velký problém. Slunečník by se musel stejně ukotvit šňůrami, aby se to nemlelo. A na zimu by musel být v bazénu tvarovaný polystyrenový plovák, který spolu s tahem lanka by měl sníh udržet.Chránilo by to před chladnutím vody a hlavně před znečistěním. Také by se asi méně tvořily řasy a hlavně: ráno o víkendu bych nemusel vstávat a pomáhat odkrývat bazén, aby ta moje čilá manželka mohla jít plavat.. Lenost je hnací silou pokroku...

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?), 12.1.2009 13:42

Jirko    zdravím. Jak jsi to popsal, tak by to asi šlo.Na mouchy dojdeš asi až časem a užíváním, ale ty pak jistě odatraníš.Já mám bazén hranatej a po prvním roce bez střechy jsem ho nechal také zakrýt, protože byl pořád plnej listí a hmyzu atd.Kdyby jsi něco potřeboval písni. Zdar Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 12.1.2009 14:01

Máme částečně zapuštěný bazén, možná nadzemní část bude výše než 30cm. Zakrytí řešíme normálně plachtou a abych s ní mohla pohodlně manipulovat, pokud jsem na chalupě sama, řeším to jednoduše pomocí plastové trubky nepatrně delší než je průměr bazénu. Stačí ji položit na okraj a plachtu na ni navinout. Navinutá může klidně i s trubkou na druhém konci okraje bazénu zůstat, abych ji nemusela nikam tahat. Po použití bazénu pomocí oné trubky plachtu opět natáhnu. Bazén je tedy zakrytý, když se zrovna nepoužívá, nečistoty do vody nepadají a plachta drží i lépe teplotu, kterou zvyšujeme pomocí tepelného čerpadla. Možná to není ideální, ale je to rychlé, bez práce a nákladů navíc. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 12.1.2009 15:15

Zdravím.To je fakt dobrý nápad.Já se s plachtou většinou trápím sama a když víc fouká(u nás často) tak to jde moc špatně.Vyzkouším.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.214 (?), 12.1.2009 17:26

Takhle to praktukujeme doposud. Jsou tam dvě novodurky, v sobě zasunuté - tím jsou v prostředku zdvojené - tam je největší tíha a když nejsou na bazénu, tak jsou zasunuté úplně a tolik nepřekážejí. Nevýhodou je, že je plachta prověšená a když je na ní voda je to v poslední fázi svinování problém, aby špína nenatekla do bazénu. Po obvodu pak na plachtu navěšuji plastové lahve s pískjem, které mají ve víčku háček na zavěšení. jak vítr hýbe plachtou, tak se plachta průběžně napíná.Tohle asi používáte také.  Rád bydch se zbavil té manipulace navíjení a toho prověšení. Proto uvažuji o pevném krytu, který však na kulatý bazén je dost složitý a nejde udělat zasouvací do sebe, jako u obdélníku. Takže zatím šibenice, nebo dva stožáry spojené lanem a tahat kryt po něm na stranu, což mně ale připadá ještě jméně estetické.

S díky za připomínky

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 12.1.2009 20:18

Ano, máme to podobně. Na háčku PETky naplněné vodou vypínají plachtu. S prověšením problém není. Pokud neprší přes den nebo ze dne na den, tak se mi žádná voda do plachty nenabírá, roluji ji těsně na trubku. Pokud naprší a voda na plachtě zůstane, záleží na tom, kolik jí tam je. Malinké množství stačí vysát na několikrát mop, trochu větší se dá "vybrat" otevřenou PETkou. Když se přimáčkne, voda steče do dolíku a láhev naplní, ta se už jen vylije. Když je tam vody víc než dost, odsaje se ponorným čerpadýlkem. Stává se to málokdy, tak v pohodě manipuluju s plachtou sem a tam sama. Až něco vytvoříte, dejte sem pro inspiraci nějaké foto. Jinak přeju hodně zdaru. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.73 (?), 21.1.2009 12:30

Zajimavé, nechápu ty dvě novodurky, chtělo byto náčrtek. Suty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.214 (?), 23.1.2009 20:43

Jedna má vnitřní průměr takový, aby se do ní ta druhá dala těsně zasunout (jako teleskop). Každá má cca 3 m a tedy leží na bazénu o průměru 4,5 m jsou v prostředku bazénu dvojitě  v délce něco přes 1 m. Toto místo je tím zpevněné. Jsou to obyčejné odpadní novodurky o průměru kolem 5 cm.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika