Koupání při zapnuté filtraci



host - 122.179 (?)
17.7.2009 20:07

Váš předpoklad by byl správný, pokud byste považoval proudící vodu za izolant, což ,bohužel, není. Voda je dobrý vodič, proto tu nebezpečí je.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 35.71 (?), 17.7.2009 10:32

Já mám k tomu taky jednu poznámku, která zde ještě nepadla, samozřejmě dle předpisů musí být veškeré elektrické zařízení bazénu připojeno přes proudový chránič 30 mA (pozor - není to j i s t i č), ale zkusil jste se někdo přiblížit u nafukovacího bazénu k sání, třeba kůží na noze, jak Vás to přisaje a nepustí, to je myslím to hlavní nebezpečí, pak se taky nemusíte dovolat někoho, kdo VÁM TO VYPNE. Dnes již existují plovoucí dodatečné skimmery pro tyto bazény, napojené na to nebezpečné sání, kde toto nebezpečí prakticky neexistuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 17.7.2009 19:07
Tak s tím jsem se opravdu ještě nesetkal, aby filtrace u nafukovacího bazénu někoho chytla tak, že už se sám nevyprostí. Mám sice tu nejobyčejnější pískovku, co je, ale i tak si troufám trvdit, že i kdyby byla 5x výkonnější, tak k sání přiloženou ruku nebo nohu uvolní i malé dítě natož dospělý. Ta moje filtrace nemá například ani tolik síly, aby protáhla sacím košíčkem spadlou nečistotu typu květu lípy - a myslím si, že je to tak správně. Jen jestli Váš příspěvek není tak trochu recese... :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.179 (?), 17.7.2009 20:07

Váš předpoklad by byl správný, pokud byste považoval proudící vodu za izolant, což ,bohužel, není. Voda je dobrý vodič, proto tu nebezpečí je.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.252 (?), 20.7.2009 10:29

Jo, pokud tam máte ten ochranný košík, to je něco jiného, ale spousta lidí si ho sundá, protože tam připojuje vysavač a pak ho spátky nedá, skuste se přisát bez košíku, dokázal bych si představit, že to může přichytit třeba potápějící se dítě, to je myslím větší nebezpečí, než dobře udělaná elektroinstalace s chráničem, to by jinak nemohl fungovat např. protiproud, který potřebuje elektriku a aby byl zapnutý a nikdo se nesměl koupat???.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 245.29 (?), 6.3.2011 11:21

No když se to vezme tak by se člověk nesměl dotknout vody vytékající z kohoutku při zapnutém boileru, když zrovna nahřívá.Dnes jsou trubky plastové.Proto se musí montovat proudové chrániče i do koupelen.To samé je bazén.Tam se domnívám že pokud by došlo ke mžikovému průniku el.napětí tak pokud se nebude koupající osoba drzět něčeho uzeměného tak nebude moct tělem protékat proud jelikož je bazén jako izolant (folie PVC, nebo laminát).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 36.176 (?), 14.7.2010 12:13

Koupání v bazenu při zapnuté friltraci není problém. Jen je třeba instalovat tzv bezpečnostní adapter, který třeba nabízí Moutfield jako doporučené zařízení.   Vyrábí jej ABB s.r.o Elektro -Praga pod označením PFR 101.03 -Bezpečnostní adaprér Elgard s proudovým chráničem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.57 (?), 30.7.2009 23:15

do bazénu pod proudem lezu. mám pískovku domácí výroby a v ní čerpadlo 24 V, což je bezpečné napětí a to trafo co to honí je jěště navíc přes prouďák připojeno k síti. Je to myslím si vychytanější ochrana dvojitá než u těch Hobi filtrací mount atd., které jsou hned na 230V. Kdybych to ale vyráběl a dal do rukou verějnosti k používání, tak v návodu by pro můj sichr všech sichrů bylo napsáno taky nekoupat se když filtrace běží, protože mezi lidma se najdou pati a mati kteří i tak z bezpečného zařízení mohou udělat věc která by mohla pěkně někomu nakopat zadek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 201.227 (?), 23.8.2009 20:41
Dobrý den, připojím se se svou zkušeností.Elektická část filtrace tedy aspoň té mé je zalitá vůkolem tedy izolační hmotou což omezuje možnost průniku vody ale po hřídelce čepadla je nepatrná možnost bo ani vůkol není stopro.Ale mě se stalo že vlhkost od země prošla po izolaci kabelu skrze vůkol a vyhodilo to jistiš, což se tedy do bazénu nedostalo (nikdo tam nebyl tedy kdo ví)ale vida možnost by tu zřejmě byla.I výrobce se musí chránit ač je pravděpodobnost průrazu minimální, avšak já bych ta první která to vyzkouší být nechtěla.:o))Jitka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 98.201 (?), 8.5.2011 22:11

je potřeba odsávat nečistoty od porstředka bazenu, tam se nečistoty nejvíce shromažďujou při prázdném bazénu (bez lidí) a při zaplé filtraci (voda se totiž nepatrně točí dokola) - já prostě protáhl sací hadici od filtu až do středu bazénu klasickou zahradní hadicí a mám křišťál... Stačí chlorová tableta a tato hadice která saje od středu u dna a nechat bežet pár hodin třeba v noci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 13.7.2011 16:19

Filtraci máme od bazénu asi 12 metrů v suterénu. Protože je potřeba vysávat a potom zase odpojit vysavač, což bylo s běžící filtrací nepraktické (ale jde to, jen se zavzdušní systém a chvíli jede bez tlaku), tak jsem mimo řídící jednotku zapojil dálkově ovládanou spínací zásuvku, ta spíná relé až za řídící jednotkou a samozřejmě to musí být zapojené stejně - fáze/ nulák. Stejně, jako na první zapojení řídící jednotky jsem dal i na toto přímé jistič 6A, dle návodu k filtraci. Stačí si vzít ovladač, který jsem dal do obalu proti vodě k bazénu a zapínat/vypínat fitlraci dle potřeby. Vždy se koupeme se zapnutou filtrací, ale je to dáno jinou instalací - filtraci neslyším jen podle pohybu vody z trysek poznám, že běží, nebo při úplném klidu je nepatrně slyšet přenos zvuku chráničkami vedení, na filtraci se během koupání nedostane voda. Naštěstí jede fitlrace tak tiše, že není slyšet zvuk ze suterénu. To jsem si naplánoval, ale až to jelo, tak jsem poznal, co jsem to vymyslel :)).  Sestava má 4 zásuvky a jeden ovladač a spíná max 3000W, což je na motor filtrace 800W použitelné. Další zásuvku využívám na ventilaci domu s vyvedením za mražák  a lednici, tím se dostává chladnější vzduch na výměník a chod kompresorů je kratší, proudí to i samovolně - komínový efekt  a pod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika