Kalná až mléčná voda v bazénu



host - 19.55 (?)
3.7.2016 12:36

Savo je náhrada chloršoku, není vůbec vhodné na udržení dezinfekční hladiny na delší dobu. Projasňovač by měl mít parametry flokulantu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 32.253 (?), 3.7.2016 11:57

Dobrý den, Savo i Projasňovač jsme použili několikrát a výsledek žádný :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.55 (?), 3.7.2016 12:36

Savo je náhrada chloršoku, není vůbec vhodné na udržení dezinfekční hladiny na delší dobu. Projasňovač by měl mít parametry flokulantu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.155 (?), 20.7.2016 10:03

zdravím já mám bazén 4 rokem a až leto;s velké problémy s vodou fitrovali jsme od května jako blázni dávali chemii savo no prostě kde co a přitom stačilo dát noví písek do filtrace: Ca: na změkčení vody a za pul dne voda jako křičtál

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.228 (?), 24.6.2015 9:22

mliecnu vodu sposobuje aj nadmerne mnozstvo vlockovaca na baze hlinitej soli. Tym treba setrit = ist podla navodu. Velmi dobre prostriedky su na baze kvarterych amoniovych soli, najlepsie polymernych. Su sucastou bazenovej chemie, len si treba precitat zlozenie. Kedze ucinkuju na baze zmien povrchoveho napatia koloidov vo vode, tak sposobuju aj vyzrazanie organickych latok a buniek.

Tvrda voda len malokedy sposobuje zakal. Staci pridat trochu kyseliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kečup - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 177.14 (?), 2.7.2015 2:46

Nebude to stejný problém který se tady už řešil? Viz tady

Kečup

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.140 (?), 10.8.2015 1:36

Dobrý den, minulý rok jsem koupila bazén který má 30 m3. Vodu mě natočili místní hasiči ze studný.Voda byla bíla a ještě od oleje a později úplně zelená. No, rybník na konci vesnicí byl průhlednější než voda v bazénu. Nic nezabralo. Letos jsem vodu vypustila, bordel na dně bazénu jsem vyčistila. Hasicí přijeli, vodu ze studný nalili, tak jsem řekla, jdu do drogerii. Koupila jsem kyselinu, modrou skalici, pustila jsem pískový filtr, hodila jsem na bazén plachtu a odjela jsem. Po 5 dní jsem se vrátila na chalupu a voda byla úplně průzračná až jsem se lekla./aj do teďka/. Filtr mám nastavený ták, že každý den mi jede 3 hodiny, zkontroluji si Ph, hodím si tam chlor a občas modrou skalici, dam si plachtu a nazdar bazar. Zatím to funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?), 10.8.2015 8:54

...zkontroluji si Ph, hodím si tam chlor a občas modrou skalici...

pokial nebol pouzity vlockovac nema zmysel modru skalicu doplnat. Na rozdiel od chloru ostava stale vo vode. Jedine co si treba strazit je aby pH neslo nad 7, lebo skalica sa zacne vyzrazavat do uhlicitanov a neplni svoj ucel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 164.178 (?), 11.8.2015 16:35

Žadný vločkovač nebyl použity a navíc nemám čas starat se o bazén.l Jak jsem to napsala tak to i je. Čím míň hrajete si s chemickou reakcí v bazénu tím líp. To samé patří i pro akvarka a jezírka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 209.79 (?), 11.8.2015 17:11

Akvarium alebo jazierko je ziva voda do kt. doplnam maximalne neskodne hnojivo. Bazen je voda absolutne mrtva do ktorej doplnam jedy aby mrtvou zostala a tak by ma malo aspon trosku zaujimat v akej koncentracii jedov sa to moje dieta kupe, resp. co za svinstvo na konci sezony vypustim na zahradu alebo do kanalizacie. Nerozvaznym pridavanim chemie do bazenovej vody ju mrtvejsou a cistejsou neurobim, akurat tak zbytocne zatazujem organizmus a zivotne prostredie. A nech mi nik nehovori, ze nema cas raz tyzdenne pichnut do vody testovaci pruzok, pripadne do plavaku tabletu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.161 (?), 2.6.2016 15:56

Dobrý den. Kolik prosím dáváte skalice... poměr. Máme stejný problém jako popisujete vy...

Děkuji za info.

Lenka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika