Jak vyskoušet funkci pískové filtrace



Zdenek 77 - (25) - 49.21 (?) 
4.8.2015 9:32, zobrazeno: 11486x

Mám od loňska novou pískovou filtrace S166T u bazénu cca 30m2.

Od začátku sezony mně manometr ukazuje 0,9 a ani po 2 měsících se uroveň tlaku na manometru ani o kousíček nepohla nahoru ani dolu.nyní po dlouhé době cca 1 měsíc,  jsem provedl proplach filtru
(vyšla jen čistá voda) a tlak na manometru je stále stejný, Proto se chci zeptat jestli existuje nějaká metoda jak poznat že voda neprotíká tím ventilem přímo bez filtrování zpět do bazénu.
/ Napadá mně snad jen zakrýt povrch písku v nádobě ze 3/4 igelitovou folií a zkusit jestli se to nějak projeví na manometru./

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 213.126 (?), 4.8.2015 10:27

Pokud se manometr při vypnutí vrací na nulu tak zkuste nastavit polohu ''obtok,, to by měl být nižší tlak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenek 77 - (25) - 49.21 (?), 5.8.2015 9:32

tak na obtok manometr ukazuje cca. o 3 dílky méně což je asi dobře

pokles z 0,9 na 0,6

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?), 4.8.2015 10:44

klud... mam tu samu akurat 100kg piesku a 11m3 cerpadlo. Tlak je v poriadku a filter urcite funguje. Spoznali by ste to na tom, ze sa "bordel" vracia s5 do bazena. Bezne mi filtracia isla v tlakoch od 1.1, tento rok po vymene pieskovej naplne ide od 0,9. Takze svoje hraje aj vek naplne, cim je piesok starsi, tym je viac zlepenejsi (aj po preplachu) a prevadzkovy tlak je vyssi. Preplach robim max. 4x za sezonu, zalezi kolko svinstva nafuka do bazenu. Ked mozem poradit, treba obcas otvorit a skontrolovat aj predfilter na cerpadle, tam sa toho nazbiera tiez hodne a znizeny prietok sposobuje pokles tlaku na manometri co moze viest k domienke, ze filtracia je cista.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 4.8.2015 12:02

Že teče při proplachu po měsící čistá voda je divné. Zkontrolujte to zapojení znovu. Může být vadný i mnohocestný ventil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenek 77 - (25) - 49.21 (?), 4.8.2015 20:26

právě na to mám podezření, zítra bude trochu času tak to zkusím přiucpat tím igelitem a ještě zkusím vyměnit ten manometr je mně divný, že za tu dobu co ho mám ukazuje stále stejně (při vypnutí filtrace klesá na nulu OK).

zapojení je v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.194 (?), 5.8.2015 6:01

Také se připojím k tomuto tématu.Úplně čistá voda by při praní filtru téct neměla, to určitě. jenom by mě zajímalo, jestli používáte k úpravě vody i vločkovač či zjiskrovač? Ten má za úkol ve vodě "pochytat" všechny částečky které jsou tak malé, že je filtr nezachytí, obalit je a pak je bez problémů písková filtrace zachytí. Při praní filtrace je odpadní voda mírně zkalená do bíla. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenek 77 - (25) - 49.21 (?), 5.8.2015 9:35

po použití síranu hlinitého, došlo k "zahuštění bílo šedého zákalu"
kterého se nemůžu zbavit, trochu si to sedlo na dno, ale vyluxováním

se zákal opět rozvířil a bazen je sice modrý ale na dno skoro nedohlédnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.194 (?), 5.8.2015 9:56

To nevadí, asi se ten vločkovač (síran hlinitý) nemá na co uchytit a tak je jen rozpuštěn ve vodě. Až se více zašpiní voda, tak zmizne.Pozor ale na jeho správné dávkování, je zbytečné ho dávat moc.Ještě k tomu manometru, kdyby výrobci dali jeden na vstup a druhý na výstup, tak je hned jasné jaký je rozdíl tlaků a kdy vyprat filtraci.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika