Jak vyskoušet funkci pískové filtrace



host - 213.126 (?)
4.8.2015 10:27

Pokud se manometr při vypnutí vrací na nulu tak zkuste nastavit polohu ''obtok,, to by měl být nižší tlak.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Zdenek 77 - (25) - 49.21 (?), 4.8.2015 9:32, zobrazeno: 11484x

Mám od loňska novou pískovou filtrace S166T u bazénu cca 30m2.

Od začátku sezony mně manometr ukazuje 0,9 a ani po 2 měsících se uroveň tlaku na manometru ani o kousíček nepohla nahoru ani dolu.nyní po dlouhé době cca 1 měsíc,  jsem provedl proplach filtru
(vyšla jen čistá voda) a tlak na manometru je stále stejný, Proto se chci zeptat jestli existuje nějaká metoda jak poznat že voda neprotíká tím ventilem přímo bez filtrování zpět do bazénu.
/ Napadá mně snad jen zakrýt povrch písku v nádobě ze 3/4 igelitovou folií a zkusit jestli se to nějak projeví na manometru./

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.126 (?), 4.8.2015 10:27

Pokud se manometr při vypnutí vrací na nulu tak zkuste nastavit polohu ''obtok,, to by měl být nižší tlak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenek 77 - (25) - 49.21 (?), 5.8.2015 9:32

tak na obtok manometr ukazuje cca. o 3 dílky méně což je asi dobře

pokles z 0,9 na 0,6

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?), 4.8.2015 10:44

klud... mam tu samu akurat 100kg piesku a 11m3 cerpadlo. Tlak je v poriadku a filter urcite funguje. Spoznali by ste to na tom, ze sa "bordel" vracia s5 do bazena. Bezne mi filtracia isla v tlakoch od 1.1, tento rok po vymene pieskovej naplne ide od 0,9. Takze svoje hraje aj vek naplne, cim je piesok starsi, tym je viac zlepenejsi (aj po preplachu) a prevadzkovy tlak je vyssi. Preplach robim max. 4x za sezonu, zalezi kolko svinstva nafuka do bazenu. Ked mozem poradit, treba obcas otvorit a skontrolovat aj predfilter na cerpadle, tam sa toho nazbiera tiez hodne a znizeny prietok sposobuje pokles tlaku na manometri co moze viest k domienke, ze filtracia je cista.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 4.8.2015 12:02

Že teče při proplachu po měsící čistá voda je divné. Zkontrolujte to zapojení znovu. Může být vadný i mnohocestný ventil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenek 77 - (25) - 49.21 (?), 4.8.2015 20:26

právě na to mám podezření, zítra bude trochu času tak to zkusím přiucpat tím igelitem a ještě zkusím vyměnit ten manometr je mně divný, že za tu dobu co ho mám ukazuje stále stejně (při vypnutí filtrace klesá na nulu OK).

zapojení je v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.194 (?), 5.8.2015 6:01

Také se připojím k tomuto tématu.Úplně čistá voda by při praní filtru téct neměla, to určitě. jenom by mě zajímalo, jestli používáte k úpravě vody i vločkovač či zjiskrovač? Ten má za úkol ve vodě "pochytat" všechny částečky které jsou tak malé, že je filtr nezachytí, obalit je a pak je bez problémů písková filtrace zachytí. Při praní filtrace je odpadní voda mírně zkalená do bíla. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenek 77 - (25) - 49.21 (?), 5.8.2015 9:35

po použití síranu hlinitého, došlo k "zahuštění bílo šedého zákalu"
kterého se nemůžu zbavit, trochu si to sedlo na dno, ale vyluxováním

se zákal opět rozvířil a bazen je sice modrý ale na dno skoro nedohlédnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.194 (?), 5.8.2015 9:56

To nevadí, asi se ten vločkovač (síran hlinitý) nemá na co uchytit a tak je jen rozpuštěn ve vodě. Až se více zašpiní voda, tak zmizne.Pozor ale na jeho správné dávkování, je zbytečné ho dávat moc.Ještě k tomu manometru, kdyby výrobci dali jeden na vstup a druhý na výstup, tak je hned jasné jaký je rozdíl tlaků a kdy vyprat filtraci.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika