Jak na nově napuštěný bazén?



host - 113.151 (?)
24.6.2009 16:09

Mám špatnou zkušenost s úpravou pH. Podle rozboru vody ze studny bych měl mít pH kolem 7. Když to změřím papírkem, tak je to 6 a to je i v bazénu. Zkusil jsem upravovat pH louhem, ale voda se zakalíb a pH se změní jen velmi málo. Poraďte jak mám upravovat pH na doporučenou hodnotu bez zakalení a nyní když je zakalená, jak ji znovu vyčistit. Děkuji za vaše zkušenosti a budu vám velmi vděčen, Ctibob

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 144.30 (?), 12.5.2009 15:36, zobrazeno: 6343x

Zatím jsem se nikde nedočetl, jak začít udržovat vodu po napuštění nového nadzemního bazénu s pískovou filtrací. Může mi někdo poradit co koupit a zpočátku použít (savo tablety atd..) Díky za každou radu. Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.71 (?), 14.5.2009 14:54

Předně bych si koupil tester Ph a chloru ev. tvrdost vody a po měření bych event. pomocí přípravků upravil hodnoty, jaké mají být, tzn. Ph 7,1-7,4 a chlor na 0,3 mg (min.). Pozor - neaplikovat případně všechny přípravky najednou, hezky po jednom a v odstupu alespoň 6 hodin. Toto vše je potřeba hlídat a udržovat, když se to podcení, máte hned špatnou vodu a úprava je pak složitější a zdlouhavější, a Vy místo koupání sledujete, jak zelená voda ne a ne se změnit na něco, v čem se dá koupat.

Ale dá se to celkem dobře zvládnout.Přeji hodně úspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.36 (?), 21.5.2009 14:04

Nejdřív upravit PH, potom chlórovat. Vše stále kontrolovat testery, nevyplatí se mimořádně šetřit chemií, vymstí se to zakalenou vodou případně zelenáním a pak to stojí mnohem víc se toho zbavit. Čím teplejší voda, tím více třeba chemii používat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 113.151 (?), 24.6.2009 16:09

Mám špatnou zkušenost s úpravou pH. Podle rozboru vody ze studny bych měl mít pH kolem 7. Když to změřím papírkem, tak je to 6 a to je i v bazénu. Zkusil jsem upravovat pH louhem, ale voda se zakalíb a pH se změní jen velmi málo. Poraďte jak mám upravovat pH na doporučenou hodnotu bez zakalení a nyní když je zakalená, jak ji znovu vyčistit. Děkuji za vaše zkušenosti a budu vám velmi vděčen, Ctibob

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika