Jak levně pořídit plastový nebo laminátový bazén



host - 40.135 (?)
13.8.2015 8:25

delal jsem to podobne jen s tim rozdilem ze jsem steny vybetonoval pomoci ztraceneho bedneni s vlozeni 4 polystyrenu mezi bedneni a stenu bazenu odpadlo mi tim starost s hlidanim aby se nevyboulil a nemusel jse napoustet po napusteni si bazen asi 5 mm sedl jak se stlacil polystyren na dne take 4

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
jira123 - (14) - 250.134 (?), 12.8.2015 15:43, zobrazeno: 26385x

Ahoj lidi, předpokládám že už toto kolo máte za sebou.A rádi se podělíte o svoje drahé zkušenosti.Celé bych to rád koupil do 45 000 Kč :)

Moje představa je taková : plastový obdelníkový (oválný) bazén 6x3x1,2m (žebrování, výstuže)

•vnitřní plastové schody v rohu 3 - 4 stupně
•pískovou filtraci (není podmínkou)
•velký skimmer
•dvě vtokové trysky
•kompletní technologie (hadice, propojovaci prvky na bazénu) do 5 m od bazénu

Takto bych postupoval :

Řídil bych se tímto postupem :
USAZENÍ BAZÉNU DO TERÉNU
1. Vyhloubená jáma vždy min. o 30 cm větší než jsou rozměry
bazénu.
2. Bazén se ukládá na rovnou vybetonovanou armovanou plochu
o tloušťce 10 až 15 cm, na kterou je dobré položit geotextilii
(běžně k dostání ve stavebninách) nebo polystyren tl. 2 až 5 cm
sloužící jako izolace a proti poškození dna bazénu.
3. Po boku vystavím opěrnou ze´d po celé výšce, zbytek obsypu zemí (nopová folie a polystyren základ)
obsypané bazény by měly být po celý rok napuštěné vodou
nebo jen na minimální dobu např. pro kompletní vyčištění
bazénu mohou být vypuštěny.
6. Boky bazénu před obsypem nebo betonáží obložit 2 – 5 cm
silným polystyrenem, který slouží jako tepelná izolace.
7. Betonáž a obsypání provádíme současně s napouštěním vody.
Je třeba hlídat rovinnost stěn bazénu! Je dobré použít i rozpory.

Bazén bude stát 60 - 70 cm nad zemí (vrchní část bude zateplena a obložena dřevem).


děkuji Votava

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 13.8.2015 8:25

delal jsem to podobne jen s tim rozdilem ze jsem steny vybetonoval pomoci ztraceneho bedneni s vlozeni 4 polystyrenu mezi bedneni a stenu bazenu odpadlo mi tim starost s hlidanim aby se nevyboulil a nemusel jse napoustet po napusteni si bazen asi 5 mm sedl jak se stlacil polystyren na dne take 4

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jira123 - (14) - 250.134 (?), 14.8.2015 9:28

Také jsi nechal nějakou část nad zemí??Rád bych se zeptal zda máš trochu v mysli co tě vyšlo to obetonování ztraceným bedněním, dělal jsi všechny strany nebo jen podélné??A jak veliký bazén jsi stavěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 86.10 (?), 14.8.2015 18:37

ten bazen neni muj ja jsem jen byl ucasten na stavbe kamaradovi je laminatovy delka 7.9 sirka 3.3 a to ztracene bedneni se delalo hlavne proto ze byly nesoudrzna zemina ve vykopu v obloukach se daval polystyren v pascich a mezery mezi polystyrenem a bednenim se vysypavaly betonem do bedneni jsme davali roxory ale myslim ze to bylo zbytecne bazen je zcela zapusteny a zakryty kolik to stalo to nevim to slo mimo mne jen vim ze bedneni sehnal horsi kvalitu za pry dost dobrou cenu po vytvrdnuti betonu se zasypaval a pri socasnem napousteni se se hutnil zasyp vzdy asi po 30cm bazen funguje perfektne jiz 6 rokem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?), 14.8.2015 11:20

No ja neviem ale ak by som mal betonovat pomocou DTčiek tak to mozem rovno vyfoliovat a mam poriadny bazen na 100rokov. Po 30-35r moje deti vymenia za jeden den foliu a funguju dalej. Plastove bazeny maju v zasade problem s roztiaznostou ked na vodou nechladenu cast plastu svieti slnko, jedna cast plastovej dosky tak bojuje s druhou, ponorenou castou. Laminat ma problem v tom, ze je narocny na vyrobu co sa tyka teploty a vlhkosti pri spracovani. Vela firiem nema ani klimatizovanu halu a tak na laminatovych bazenoch dochadza najcastejsie k "osmoze" pojiva, zacnu sa tvorit pluzgiere.

Platovy bazen alebo laminat ked po max 25r dosluzi (a to som hodne nadhodil), moze prist bager, vsetko vytrhat a zacina sa odznova. Murovany s foliou, sa meni iba folia a skelet ostava veky. Tomu vsak zodpovedaju aj zriadovacie naklady. Inak najkvalitnejsie su nerez alebo keramika, bohuzial aj najdrahsie. Nasleduje beton a folia, najlepsi pomer kvalita a cena. Potom zapusteny plechac s tenkou foliou a ako najhorsie, teda podla zakaznikov najviac problemov je prave so zmienovanymi plastakmi a laminatmi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.106 (?), 14.8.2015 14:31
Táraš aký báger akých 25r slnko slnko jajaj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.79 (?), 14.8.2015 15:33

pan xy, ako dlho mas plastovy bazen? Co urobis az doslusi? Si myslis, ze ti na mieste zlepi niekto druhy? A ten betonovy obsyp, co s nim? Sa informuj u nezavislich bazenarov, viac ako foliovanie a stavanie novych bazenov robia platanie starych plastovych.

Boris

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.79 (?), 14.8.2015 15:52

cely cenovy rozdiel medzi plastakom a murovany s foliou je v cene DTčiek. Aj jeden aj druhy potrebuje betonovu dosku. Okolo plastaku je obsyp suchym betonom, pri murovanom ten betom lejem do DTčiek. Cena za kt. kupim plastovy bazen je cena za kt. mi nahodia tazku foliu do murovaneho. Filtracia apd. je identicke. Celkovy rozdiel mozno 20.000Kč ale mam bazen pri ktorom nemusim premyslat ci ho mozem vypustit ale hlavne mam bazen na viac nez na 20 rokov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.167 (?), 14.8.2015 17:53
Pozri renovácie bazenov foliu možeš zvarit na plast kvalítny plast aj 50r bez chloru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 209.79 (?), 14.8.2015 18:41

Aha, takze teraz usetrim 20.000 Kc a nakoniec sa aj tak dostanem k principu murovaneho bazenu aj ked zasa nizsou zivotnostou a pretrvavajucimi starostami aby sa mi steny nevyduly... to my pride pri takej velkej investicii dost nelogicke, ale prosim...

Inak ako tak citam uvodny prispevok nejak mi to stale nevychadza. Plastovy bazen musi byt zapusteny cely, ak nie tak minimalne obmurovany az po okraj. Zadavatel temy fakt mysli, ze za 45.000 postavi plastovy bazen 6x3? Ved len vykopove a murovacie prace, instalacny material a filtracia bude stat aspon 60.000 a to si vacsinu robi svojpomocne. Uz len zakladova doska na kt. potrebuje domiesavac, lebo liat ju betonom z rucnej miesacky je cista fuserina bude stat aspon 7.000 Kč. Bude treba vybudovat sachtu pre filtraciu...

Odporucam este raz si sadnut ku compu a zacat ratat, cena vykopovych prac, cena a dovoz drenaze (makadam) pod dosku, uzabovanie, kari siet do dosky, domiesavac s betonom B20, cena a dovoz kameniva a cementu, DTčka (stratene debnenie), armovanie v pripade murovaneho bazena, skimer, trysky, vypust, hadice, kolena, ventily, filtracia atd... a k vyslednej sume potom priratat cenu bazena.

Naozaj neblbnite, pokial nemate na to aby ste si postavili poriadny murovany bazen (je normalne, ze nie kazdy na to mame), kupte si radsej Azuro 404, zapustite ho do zeme a vybavene. Pri dobrej starostlivosti kazdych 5r vymenite za par korun foliu a ide sa dalej. Usetrite si obrovske prachy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika