Co dát do bazénu bez filtrace



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.144 (?)
24.5.2020 19:32

Filtraci.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 117.26 (?), 28.5.2011 21:47, zobrazeno: 41883x

Dobrý den,

koupili jsme si nadzemní bazén 3,66 x 0,91m.Nemáme přístup k elektřině, proto se ptám zkušených, co dát do bazénu za chemii, aby vydržel čistý.Nechci jí tam zase cpát zbytečně moc.Vodu máme v podstatě zadarmo, takže můžeme napouštět a vypouštět jak chceme, ale zase se neohřeje.Četla jsem tu příspěvky o modré skalici a nějak nevím, co si myslet o její škodlivosti.je to tak půl na půl.Přítel jí tam chce dát, bude stačit? nebo ještě něco k ní? u tablet 3v1 jsem četla, že se musí každý den přefiltrovat celý obsah bazénu, takže ty asi ne.Děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.161 (?), 28.5.2011 22:21

přečtěte si forum níže- bazen bez filtrace- jak dlouho vydrží voda.. tam to řešíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.15 (?), 29.5.2011 11:00

Nadzemní bazén 3,05x0,76 jsem koupil a nainstaloval na začátku července a až do konce srpna jsem udržel čistou vodu pouze bazénovým savem.

Elektřinu nemám a voda byla z vod.řádu. Šokovou dávku sava jsem dal po napuštění bazénu, když byli delší vedra, a pokud jsem měl dojem že už voda není tak čistá jako po napuštění.Jinak jsem cca 1x týdně dal běžnou dávku. Za ty 2 měsíce cca 1,5 l sava. Nic jsem neměřil (krom dávkování sava).

Jemné i hrubší nečistoty jsem sbíral z prostředku dna bazénovou síťkou na kterou jsem navlékl prdelní část silonových punčoch, nohavice svázal do uzle a za uzlem odstřihnul. Po proběhnutí bazénu párkrát dokola se vše usadí na dně uprostřed.

Cca po měsíci jsem usazeniny na dně a stěnách bazénu setřel hadrem vybral síťkou a dal šokovou dávku Sava.

Původně jsem bazén zakrýval obyč plachtou s oky a pak jsem dokoupil orig.plachtu na bazén. Orig plachta leží na hladině a jsou v ní díry takže v bazénu bylo najednou plno sajrajtu (prach, pyl, listí) a hůř se ta plachta sundavá, takže letos budu zakrývat plachtou s oky. Je lepší delší plachta, přetáhnout přes bazén a zajistit stanovými kolíky přes oka k zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.161 (?), 29.5.2011 16:29

zdravím Vás, chtěl bych se zeptat- není ten bazén nízkej?? když si vemu, že tam máte cca 60cm vody, tak mi to přijde nic moc... ale zase pro děcka to je asi na vyřádění dostačující... když bazén, tak aspon 1 metr.. ale to jen tak mimo diskusi... zeptal bych se- skutečně jste dával savo jen jednou týdně?? přijde mi to celkem dlouhé dávkování.. ale pokud píšete, tak to tak asi je..

každopádně díky za cenné zkušenosti, já s tím už bojuju tak 2 roky, jestli to má cenu provozovat bazén bez filtrrace na zahradě, nebo nemá...  chtěl bych něco na vyřádění pro děcka, ideálka by byl 3x0.9 metru, ale nevím, zda se takový vyrábí.. uvidíme... možná 3.6X 0,9 by byl ten pravej.. momentálně spíše sbírám informace o tom, zda se v takovém bazéně dá udržet čistá voda alespon měsíc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 29.5.2011 17:25

Kombi tablety maxi, tak se jmenujou ty tablety co dávám já, nic jiného. Plováček a vydrží zhruba 14 dnů až 3 týdny, pak dáte novou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.15 (?), 29.5.2011 19:56

Bazén je celkem nízký ale koupil jsem hlavně kvůli dítěti kterému je momentálně 3,5 roku, lépe se do něj nalézá a můžu si do něj sednout.Spíš než vyšší bych měl širší ale na to nemám dost místa.Pro větší děti na vyblbnutí by to asi chtělo hlubší a širší.

Krom toho to byl dobrej kup v baumaxu v akci za 1000 a fitraci jsem prodal na aukru za 500, tou dobou už nebyla filtrace k mání ani v Intexu, vše vyprodáno.

Na to savo jsem dostal tip od známého který provozuje bazén bez filtrace stejným způsobem a ani jsem nečekal že tu vodu udržím tak dlouho čistou a jsem rád že to tak dopadlo protože když jsem na konci srpna bazén vypustil a čistil bylo stím dost práce, s vypuštěným bazénem se dost blbě manipuluje. Dávkování Sava jsem nějak extra nedodržoval v pravidelných intervalech spíš tak nějak podle potřeby, když byly tropy tak šokovou dávku, další běžnou dávku třeba po3- 5 dnech, když bylo chladněji tak třeba po týdnu tak nějak i podle počasí. Spíš jsem se snažil pravidelně vybírat bordel z bazénu síťkou a hlídat jestli se na dně a na stěnách netvoří povlak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.111 (?), 28.6.2011 11:35

Já používám bezchlorovou chemii Guaa. Je to polymer, který řeší vše. Viry, bakterie i řasy. Funguje to výborně, dávkování je jednou za dvanáct dnů a není to ničím cítit. Nevadí to ani do očí.

sada na úpravu vody bez chloru
sada na úpravu vody bez chloru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 193.242 (?), 24.5.2020 17:57
Dobrý den mám bazén2,2x1,5x0,5m.Byl napuštěn z pumpy, filtraci nemáme.Na dně bazénu je hnědý kal nečistoty ze spisu studny.Jinak je voda ošetřena chloršokem a je tam tableta5v1.Může mi někdo poradit vychytávkou jak dostat ze sna hnědý kal.Pumpovalo se ručně, čerpadlo nemáme je to jen pro děti na osvěžení.Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.144 (?), 24.5.2020 19:32

Filtraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.84 (?), 25.5.2020 8:59

Vysát jezírkovým vysavačem nebo odsát kalovým čerpadlem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika