Bezchlorová údržba bazénu Mountfield



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 216.69 (?) 
14.7.2014 8:15
Jde to, ale lidi jsou vovce, které nepřemýšlí, tak platí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
host - 44.132 (?), 15.8.2014 11:25

Velmi dobrá připomínka. Většina z nás hodnotí všechno ve svůj vlastní prospěch výhod či pohodlí. Pokud nemusím moc počítat jestli na něco mám, tak v tom nevidím problém ať si kdo pořídí co chce. Není třeba chodit pro příklady daleko. Někdo dá hodně za cigarety, chlast, drogy a pod. Vysvětlujte feťákovi ať si pořídí bazén, že ho to přijde levněji... Je zbytečné počítat druhým, když za něco utrácí.  Buďme radí, že ještě máme za co jíst... Hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.7 (?), 15.8.2014 12:32

250.203:...Takhle to ale nemůžete počítat a srovnávat to s dovolenou u moře. Je to o tom, zda to chci či nechci. 

Praveze mozeme. Chlapec od znameho chcel na vianoce nove lyze. Ale lyzovat sa mu ist nechcelo, ked ich dostal.sad Vsetko ma nejaku cenu. Velky bazen v nasich podmienkach sa podla mna neoplati. Mozno niekde na floride ano. Nielen cena a naklady. Ale aj vyuzitelnost. A prave ide aj o ten pomer cena/komfot. Na plavanie to zvacsa nie je, su ine moznosti podstatne lepsie, iba ich nemam hned pri baraku. Na ochladenie v zahrade staci maly bazenik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.69 (?), 15.8.2014 12:58
Počítáte nějak divně, že zrovna nechtěl lyžovat. My máme velký bazén a chceme se koupat. Od dubna do října se koupeme. Starosti žádné když se snažíte, ovce která nic nedokáže a nepřemýšlí, tak platí a začne nadávat na vlastní neschopnost. „Lepší možnosti" jsou přechlórovaný veřejný bazén a rybníky plné bahna a nahnojené vody, která po bouřkách spláchla kdejaký marast.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 16.8.2014 7:02

Ale ty náklady nejsou tak velký a ta chemie neni taky tak hrozná.Dcera má atopickej ekzém a koupe se v bazénu s chlorem bez problému.Stačí to jen udržet v patřičnejch hodnotách.Ale to je asi těžký s kartušovou filtrací puštěnou na 3 hodiny denně a chlorem v plováku.Ale dá se to lacino jak pořídit tak i provozovat.Ale na druhou stranu když vidím co dokáže lidová tvořivost, tak se těm nářkúm tady ani nedivím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.69 (?), 16.8.2014 7:21
Vyzkoušel jsem údržbu malého bazénu s chlórem, velkého bazénu s chlórem a velkého bazénu s ionizátorem. K údržbě chlórem bych se nikdy nevrátil hlavně z důvodu náročnosti. Každé dopuštění vody rozhodilo hodnoty, před odjezdem na dovolenou přechlórovat, protože jinak voda zezelenala a potom jsem si dal ji vyčistit, odpadlo měření, smrad z chlóru a štípání očí. Opravdu i s chlórem jde uhlídat hodnoty, v malých objemech vody se náprava dělá snadno u velkých bazénů jsou desítky kubíků vody zelené a dost vody se musí vypustit do odpadu. Na velké bazény jde chemie hodně do peněz a koupete se v chemii.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 16.8.2014 11:05

Hodnoty Ph musíte stejně hlídat ať tak nebo tak ošetřujete vodu.A ještě se mi nestalo, že by nám voda v bazénu zezelenala i když odjedeme třeba na tři týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 16.8.2014 14:54
Ph se drží celý rok v téměř ideální hodnotě, používáme k doplnění vody čistou dešťovou vodu. Za tři týdny nezezelená jenom chlórová voda. Měl jste tabletu případně dávkovač, nebo jinou formu chlóru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 16.8.2014 20:04

Mám tam dávkovač a vodu dopouští automatika z řádu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 16.8.2014 20:52
Používáním bazénu a chemie se ve většině případů pH zvyšuje, dešťová voda má pH kolem 5-5,5 a pH snižuje bez chemie. Dříve jsme kupovali chemii na snížení pH, na dezinfekci. Vodu jsme dopouštěli z řádu a přidávali chemii proti usazeninám z tvrdé vody. Pořád jsem měřil pH, chlór, projasňovače, flokulanty. Dnes několikrát propláchnu filtraci, do vody nedávám vůbec nic, ionizátor je zapnutý s filtrací odběr 100 mA, voda doprší přes filtry do skimeru, měřím dvakrát za půl roku orientačně. Nevadí vysoké teploty, nevadí velký přítok vody. Stěny jsou čisté, bez usazenin, voda voní. Od dubna bez chlóru, po zimě jsem dezinfikoval malou dávkou vodu, která dlouho nebyla ošetřena ionizátorem. Sada CU Ag elektrod vydrží víc než 2 roky provozu. Koupání ve vodě bez chemie přeji všem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika