Bazén bez filtrace - jak dlouho vydrží voda



host - 47.93 (?)
24.5.2011 12:10

to ano, ale pokud je teplota v bazénu 28 stupnu a více, dochází k radikálnímu množení bakterií.. proto je lepší, když se udržuje teplota kolem 25 stupnu... pokud bylo loni škaredě a pršelo, tak se neměly bakterie z čeho množit.. ale - čím víc o tom čtu, tím víc se mi to líbí, takže počkám, jak napíše předešlý uživatel jak dloho mu voda vydržel a uvidíme.. pokud bych dával vodu 2x za měsíc, tak při cca 8m3 je to směšných 260 korun za vodu za měsíc.. to mě jedna návštěva veřejného koupaliště vyjde tak na 400-500 včetně vstupu, jídla, pití, skluzavek, dopravy   a všeho kolem...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?), 24.5.2011 9:56

Ano vysávám hadicí, natáhnu a z prostředka vysaju nečistoty. Předtím je potřeba bazén oběhnout dokola, aby se voda zatočila a uprostřed se vlivem setrvačnosti kal usadí a pak jednoduše vysaje.

Dávám Savo na bazény za 30,- Kč, je tam napsaný dávkování. Dávám každý druhý den. Voda sice není tak křišťálová jak první den, ale je nepatrně zakalená (skoro křišťálová). Nijak pH neměřím, protože se to ani nevyplatí. Jedno napuštění bazénu vyjde na 112,- Kč za vodu, a kdybych měl kupovat za stovky korun pH měřiče a další nesmysly, tak je lepší napustit čistou vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 47.93 (?), 24.5.2011 10:53

jasny, to máte naprostou pravdu.. výrobci chemie by byli nejradši, kdyby lidi kupovali ty jejich měřiče, srážeče, vločkovače a já nevím co imrvére..

no, díky za popis, vyzkouším Váš postup a uvidím.. když vás tu ještě mám, jak je to s teplotou, stihne se Vám bazén vyhřát na nějakou rozumnou teplotu i bez solárních ohřevů?? čím zakrýváte bazén-máte takovou tu bublinkovou folii modrou, nebo používáte nějakou jinou barvu? řekl bych, že pokud člověk,,chytá,, nečistoty, vysává kaly, dbá na osprchování než do bazénu vleze, aby se smyly nečistoty z těla a pravidelně lije alespon základní chemii, mohla by voda vydržet klidně i 14 dnů a třeba i déle.. záleží asi na tom, kdy a jestli se voda zakalí do mléčna a nebo jestli se tam rozmnoží řasa.. pokud máte ještě po 7 dnech v podstatě čistou vodu, tak je to super! Já osobně si stejně myslím, že ta obyčejná kartušová filtrace toho moc nevyfiltruje a člověk to stejně zachraňuje jen chemií... důležité je, aby se ve vodě nerozmožily nějaké nebezpečné bakterie, kdyby si toho děcka lokly, tak aby se z vody nepo... bazén máte nějaký nafukovací, nebo máte nějaký běžný komerční typ?

nezapomente sem prosím průběžně doplnovat informace o vodě, myslím že nejen mně to moc pomůže.. díky a držím palce!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?), 24.5.2011 11:13

Mám přesně tento bazén: Tampa 3,05 x 0,76 m s kartušovou filtrací s obyčejnou plachtou pro Tampa 2,44 a 3,05 m. 

Sprchu na zahradě nemáme, takže tam vlezeme jen tak bez osprchování, děti krémem natíráme ráno, my s manželkou se nemažeme. Teplotu jsem neměřil, ale dneska ji změřím, kolik voda má stupňů. První den se v tom rozhodně koupat nedalo, protože mi z té ledové vody odumíraly nohy, ale děcka tam na chvíli vždy vlezly. Teď odhaduju, že voda má určitě 25 stupňů. Víc bych ani nechtěl, protože to pak nechladí, ale spíše tělo ohřívá. Čím víc teplá, tím víc rozmnožování nečistot. Ale má to na jižním svahu a celý den na bazén pere slunce.

Myslím, že když se tam nalije právě to savo, tak se tam nic rozmnožit nemůže, protože to zabije ty potvory. Jinak voda na čuchnutí smrdí chlorem. Jak říkám, pokud voda vydrží 14 dní, tak mi to stačí a příští rok, koupím větší bazén.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 25.5.2011 0:05

Když by na to přišlo, pH test koupíte v prodejně pro akvaristy za sedm pětek... VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 24.5.2011 11:07

Já mám kulatý bazén samonosný o průměru 3,15 m a vloni jsem ho na začátku prázdnin napustil, používal se asi 14 dnů a pak pršelo, takže jsem ho sklízel někdy koncem září. Filtrace zapojená nebyla, jen jsem tam šoupl (vždy za cca 3 týdny) do plováku jednu bílou tabletu s malýma modrýma ťupkama a voda zůstala krásně čirá. Bazének byl přikrytý a mechanické nečistoty jsem samospádem hadicí vždy stáhl - jako z akvárka. Možná kdyby se používal tak mechanické nečistoty vodu trochu zakalí ale do rána to sedne a dá se to odsát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.93 (?), 24.5.2011 12:10

to ano, ale pokud je teplota v bazénu 28 stupnu a více, dochází k radikálnímu množení bakterií.. proto je lepší, když se udržuje teplota kolem 25 stupnu... pokud bylo loni škaredě a pršelo, tak se neměly bakterie z čeho množit.. ale - čím víc o tom čtu, tím víc se mi to líbí, takže počkám, jak napíše předešlý uživatel jak dloho mu voda vydržel a uvidíme.. pokud bych dával vodu 2x za měsíc, tak při cca 8m3 je to směšných 260 korun za vodu za měsíc.. to mě jedna návštěva veřejného koupaliště vyjde tak na 400-500 včetně vstupu, jídla, pití, skluzavek, dopravy   a všeho kolem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?), 24.5.2011 19:15

Dneska jsem vodu měřil a má 26 stupňu, myslím, že voda se dnes po celodenním koupáním malinko subjektivně zhoršila. Stále je ale průzračná, není to žádné mlíko. Navečer jsem vysál hadicí všechen bordel jak ze dna, tak z hladiny a zítra dám savo. Také ještě trošku dopustím vodu, protože, jak stále vysávám bordel, vody ubývá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.161 (?), 24.5.2011 21:00

super super, tak prosím doplnujte sem jak se situace bude dál vyvíjet...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?), 25.5.2011 18:40

Tak dnes voda 8 den, byla zase o chlup horší. Stále je vidět dno, už není průzračná, ale také to není žádné mléko. Dopustil jsem studenou, voda se mírně ochladila. Dal jsem také savo, uvidíme dále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.161 (?), 25.5.2011 22:24

no a ted by to právě chtělo nějakou chemii, protože si myslím, že začíná proces stárnutí vody.. tzn.. vločkovač nebo něco, kal se vyvločkuje, sedne na dno, vysaje se vysavačem a voda se přefiltruje... no su zvědavej jak budete pokračovat!!

ještě zkuste dát tzvn šok savem, myslím, že to je cca 3násobná dávka sava... má se to používat při vysokých teplotách a zítra má být opět pařák.. třeba to pomůže...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika