Skimmia japonica - ako ju pestovať



host 
1.7.2004 8:32, zobrazeno: 19476x
Prosím o rady ako pestovať Skimmiu japonskú. Neviem, či prezimuje vonku na záhrade, či ju pestovať v nádobe alebo vo voľnej zemi, aké stanovište vybrať, akú zeminu, aké hnojivo, ako rozmnožovať? Ďakujem za rady.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 88.12 (?), 11.12.2006 12:50
Prosim o radu ako pestovat skalnicky, ktore semena treba nechat vymrznut a ktore je nutne pestovat v parenisku. Konkretnejsie ma zaujma pestovanie cyklamenu europskeho, iskernika alpskeho, primuliek, klincekov a inych. Za radu velmi pekne vopred dakujem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 104.17 (?), 5.1.2007 15:16
Skimmiu nechávám v zimě na skalce venku a přežila i tu loňskou bez úhony. Mírně namrzlé vrcholy se mohou ostříhat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 167.250 (?), 20.2.2007 12:57
Skimmii mám v zemi na zahradě, při výsadbě přidejte rašelinu a každý rok na jaře rašelinu nahrňte ke kořenům. První rok na zimu doporučuji zakrýt, hlavně kořeny (stačí mulčovací kůrou) a pak už je ok. Po první zimě mi celý rok spíš žloutla, moc nerostla, ale vyřešila jsem to tekutým listovým hnojivem, které se  má rozstřikovat na rostliny, jakmile jim začínají rašit lístky, skimmie je sice stálezelená, ale od konce března už se může postřikovat a moc jí to pomohlo!! Teda ne jen jí, ale všem mým keříkům! doporučuji!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.5 (?), 5.9.2010 14:55

taky bych se rada zeptala na totéž jen jestli muže být venku v nádobě nebo na záhonu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika