Rozdíl mezi azalkami



Stránky: 1,  2   
jalav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 234.184 (?) 
12.5.2009 17:01, zobrazeno: 21175x

Prosím, podle čeho poznám hybridní azalku a japonskou.Hybridní milují plné slunce a japonské mají rády stín.V OBI jsme koupili nějaké azalky, ale nevíme které jsou které.Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 106.216 (?), 17.5.2009 9:02

Sám to nepoznáte pěstuji azalky jak japonské tak jelínkovi několik let a těch druhů je opravdu hodně.Z OBI bych už nekoupila nikdy nic co se týká rostlin, tak za prvé, značení je jiné a domů si nesete taky něco jiného, radu možná v OBI dostanete, ale po zkušenostech co mám s nima tak kupovat u odborníka.Není pravda, že japonské azalky musí být ve stínu, tyhle rostliny mají rádi polostín, ale já mám přes padesát japonských, jelínkových azalek i rododendronů, všechno na plném slunci, krásně kvetou, ale hlavně je dávám do rašeliny s pískem a nahoru dost mulčovací kůry, můžu vám i poslat fotografie, že to jde.Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 17.5.2009 9:18

Ivano, jak u odborníka, kde je tedy kupuješ. já přijdu do zahradnictví tady za rohem a mají tam v azalkách, rodod, dřevit pivon, ibiškách... stejný sortiment, evidentně ze stejného zdroje jako hobymarkety

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 17.5.2009 13:06

Potvrzuju, letos jsem zbytečně strávil dvě odpoledne objížděním všech možných zahradnictví (sháněl jsem zakrslé rododendrony a azalky) a všude bylo totéž, navíc většinou dražší než v obchodním domě.

Nakonec se ale nečekaně zadařilo - v... maxu jsem se trefil do dne, kdy vyprodávali odkvetlé rododendrony za méně než 10 % původní ceny. Všechny byly fuč dřív, než jsem došel k pokladně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.216 (?), 17.5.2009 21:21

Já mám popravdě na zahradě asi 45 rododendronů jak velkokvěté tak botanické i skalkové, to platí i o azalkách i azaly knap hill, nechávám si je posílat od rodiny Najmanů, ty je pěstují opravdu v tvrdých podmínkách, u všech je napsaný druh i jak pěstovat, ceny okolo 40korun, beru je od nich několik let opravdu největší spokojenost, nedělám nikomu reklamu, ale letos vykvetlo 43 roďáků,16 azal knap hill,50 azalek.Cokoliv jsem potřebovala za radu ochotně poskytli a hlavně poslali druh který jsem chtěla.Z OBI a těhle pofiderních obchodů nic nechci, mockrát jsem se zklamala, teď naposled prodali bambus, že se dává do jezírka, jinak všechny rostliny časem uhynuli a to můžu říct, že rostlinám rozumím dost, jinak stránky najdete na internetu, oči vám budou přecházet.Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 17.5.2009 22:32

dívala jsem se na jejich stránky a určitě si něco u nich objednám, azalky. mohla bych se zeptat, za jak dlouho ty dvouleté azalky začnou kvést?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.216 (?), 18.5.2009 20:32

Aleno podle druhu, ale některé Vám vykvetou už příští rok, jsou opravdu pěkné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 18.5.2009 22:25

já u nich určitě koupím azalky, jen uvažuju, jestli je objednat ještě teď a zasadit nebo až na podzim. taky se podívám na lilie a ibišky a trávy... děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Amazonka - (43) - 79.28 (?), 19.5.2009 8:08

Aleno, pokud mohu trochu poradit... Najmanovi, to byl pojem před 25 lety,  manž. pár, který měl zahradničení jako koníček a podle toho to vypadalo, prostě super. Nyní to již není, co bývalo :(. Aleno, pokud to nemáš daleko, doporučuji si jet rostlinky sama vybrat. V azalkách se jedná většinou o dvouleté řízkovance, velikost cca 10-15cm, dalším rokem ti bez obav pokvetou (skalkové). Až rostliny dovezeš domů, doporučuji ponechat v "karanténě" a alespoň 2x je stříknout proti houbovým chorobám a proti lalokonosci!! Jinak si na zahradu zaneseš ouškatost azalek. Byť jsem v tomto opatrná, stalo se to i mně :(. A zbavit se pak lalokonosce ze zahrady, to je dost náročné :(. Mají opravdu výběr, byť né všechny rostliny odrůdově odpovídají. Pokud se ale nechceš pustit do tvoření nějaké sbírky azalek, tak to nevadí - barvy odpovídají tomu, co píší. Velké, opadavé azal knap hill nedoporučuju vůbec, ty jsou malé, kvetou až tak po 3 letech a sortiment neodpovídá. Před cca 4mi lety jsme s přáteli brali od nich 5 kolekcí po 8mi azalkách. Letos poprvé většina kvetla, já mám 5 stejných + 2 stejné +1. A přátelé to samé .

Tak přeju hodně zdaru!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 19.5.2009 9:51

aha, Am azonko, mně to bylo trochu divné dvou tříletá Knap hill za 40CK a jiné já nechci... nedávno jsemobvinila starkla, že mi prodal lalokonosce v azalkách a pak jsem se mu omluvila, bylo to jen hnojivo.. a naopak skvěle ošetřeno.takže se tam možná pojedu podívat. dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika