Nákup Rododendronu



Halinka - (27) - 60.45 (?) 
28.2.2011 8:35, zobrazeno: 5989x

Jaké máte zkušenosti s nákupem Rododendronů? Se začínajícím jarem nás čeká opět spousty lákadel v zahradních centrech.  Musím hodně odolávat, abych opět nepodlehla. Rododendrony jsou dováženy z Holandska, kořeny prorostlé v převozním substrátu. Bal nejde bez větší újmy na kořenech rozdělat. Pohřbila jsem tak již několik kusů, a těch vyhozených peněz! Doufám, že se letos nenechám nalákat!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 28.2.2011 8:54

Dobrý den, tak já mám i z hobby marketů zkušenost s nákupem rododendronů dobrou. Zatím všechny krásně kvetou i prospívají. Nejraději a nejvíce nakupuji v zahradnictví, ale nevyhýbám se ani již zmiňovaných obchodům. Nakupuji pořád, ve velkém a už se těším až to zase začne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 28.2.2011 12:08

Není mi jasné Vaše vyjádření: "Bal není možné bez větší újmy na kořenech rozdělat." Co tím, prosím, myslíte?

Proč rozdělávat bal. Jednoduše vyklepnete z květináče - anebo rozstříháte květináč, pokud jsou kořeny hodně prorostlé skrz jeho otvory - a jednoduše naříznete púřípadný zplstnatělý povrch balu, pokud je to nutné. Pokud to jsou balové sazenice, pak se nyní zpravidla používá organický materiál - juta či bavlněná síťovina - což se neodstraňuje, ale brzy to zetlí a kořeny volně rostou.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Halinka - (27) - 60.45 (?), 1.3.2011 8:13

Bohužel se mě několikrát stalo, že pokud jsem bal na rostlině mechanicky nenarušila, neprorotl. Je fakt, že se Rododendrony po dvě sezony "tvářily" jakože prospívají, ale třetím rokem chřadly. Vyndala jsem je proto ze země a zjistila, že tak jak jsem je zasadila - zůstaly., žádný náznak prorůstání kořínků splstnatělou koulí balu. Proto jsem se snažila rukou bal narušit a znovu zasadit, z pěti Rododendronů jsem jeden zachránila! (Tento problém s balem nemám jen u Rododendronů, ale u všech dovážených rostlin z Holandska).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 1.3.2011 11:03

Tak to tedy nevím, kde je chyba, protože já sázím také vše v balech a podle mě je teď převážná většina dovážená z Holandska.  Nemáte je náhodou třeba umístěné tam, kde se jim prostě nedaří? Mám jedno místo v zahradě, kam ať zasadím cokoliv, tak to tam prostě časem zajde a většinou už ani rostlinku nezachráním. Vloni jsem udělala poslední pokus a uvidím. Baly se samy rozloží, ale dají se narušit rozstříháním tkaniny, pokud máte pocit, že rostlinkám dáte víc prostoru na zakořenění. Máme opravdu velkou zahradu, sázím každý rok poměrně velké množství specielně rododendronů a azalek a všechny krásně prospívají. Nedělám ani žádné alchymistické pokusy co se týče míchání zeminy při sázení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika