Lze zaměnit rašelina za hrabanku z lesa při výsadbě vřesovištních rostlin?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?) 
31.7.2008 23:37

Já jsem vždy rozevlátý a vše dělám velké :D , určitě jste zmínil i velmi důležitý bod - zálivku, rašelinomilné rostliny povětšinou preferují i masivní zálivku.Je to u Rododendronů a borůvek nejčastější bolest - nedostatečná zálivka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 84.188 (?), 31.7.2008 23:44

Nevím, zda to patří právě do tohoto vlákna, ale zajímalo by mě, jak "kompatibilní" jsou azalky a rododendrony co do nároků na půdu, světlo atd. Jinými slovy, přesadil jsem azalku na nové místo, uchytila se bez problémů, kvetla jako o život - bude se na stejném místě dařit i rododendronu?

Jaký je ta azalka kultivar nevím, protože jsem ji zachránil ze staré zanedbané zahrady, kde si zanedlouho bude její nový majitel stavět Legohaus. Kvete oranžově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 1.8.2008 22:44

Určitě se snažte dopřát oběma rostlinám hodně rašeliny, vody a hnojiva. Osobně mám sice pocit, že azylky jsou o něco odolnější, ale je to skutečně velmi subjektivní zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 1.8.2008 23:32

Azalky a rododendrony mají naprosto stejné nároky na půdu, ve které jsou pěstovány. Ještě doplním pana Alího - to hnojivo bych volila Organo-minerální hnojivo pro azalky a rododendrony.  Je to ideální zdroj organických látek a živin pro všechny druhy kyselomilných rostlin - nejen azalky a rododendrony, ale je také vhodné pro kanadské borůvky a například i vřesy.  Toto hnojivo má vysoký obsah draslíku, který zesiluje buněčnou strukturu rostliny a vylepšuje kvetení.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.27 (?), 15.3.2009 23:02

Rododendron nám roste na zahradě u plotu odjakživa a to v normální těžší jílovité půdě. Źádnou hrabanku a žádné hnojení pod něho nedáváme. Maximálně v zimě za holomrazů ho občas zalejeme odpadní vodou z kýblu. Je to vidět na listech, za mrazů se ty listy jakoby sesýchají. Je odjakživa vysoký asi 2 metry.  Kvete každý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika