Druh azalky a zasazení



host - 32.220 (?) 
25.9.2008 17:55, zobrazeno: 8695x

Dobrý den, koupila jsem si dvě azalky na zahrádku, ale až teď jsem zjistila že je mnoho druhů azalek a rozdílná péče o ně. Moc Vás prosím zda mi poradíte co mám vlastně za azalky a zda je mohu ještě teď před zimou zasadit ven. Názvy azalek: Azalia Golden Lights, Azalia Fireball.
Moc děkuji Martina

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 117.52 (?), 25.9.2008 23:24

Podle mě je můžete bez obav zasadit už teď. Loni jsem v listopadu jednu zachraňoval ze zpustlé zahrady, ujala se a kvetla naprosto bez problémů. Azalky potřebují kyselejší půdu, takže pokud ji na své zahradě nemáte, přidejte rašelinu nebo kupte speciální substrát pro rododendrony.

Místo slunce/polostín, NE přímé slunce, obě jsou velmi mrazuvzdorné, druhá má vyšší vzrůst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.98 (?), 26.9.2008 7:23

Obě Vámi zmíněné azalky jsou ze skupiny Knap-Hill opadavých azalek.

Obecně se dá říct že snesou více slunce než stálezelené rhododendrony, jsou také tolerantnější ke kvalitě půdy a k nízkým teplotám, dobře snáší řez... i hlubší.

Rašeliny není třeba přimíchat tolik, vápník také nemusí ale nejsou k němu prý až tak citlivé. Běžné vonné azalky ze zahrádek, obě naleznete po zadání názvu + rhododendron na google.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika