Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak jsem to celé přečetl. Taky pěstuji rodíky, ale hlavně bonsaje. Rhododendrony chtějí kyselou propustnou půdu a bloudivý stín. Mám dojem, že ty vaše rostliny jsou usmažené.  Můj substrát míchám takto. Dvě kolečka smrkové hrabanky, kolečko písku / zahradu lemuje potok/ a kolečko krtinců. Promíchám a sázím. Dále  - vždy, když se najde dřevěný odpad /kůra, piliny/ příhrnuji kolem keřů. Dvakrát ročně květen a srpen přihodím špetku cereritu. Na zimu přihrnu kůru, piliny, jehličí podle toho co zrovna je. V létě v těch největších vedrech zaleji ke kořenům /večer/. V předjaří se snažím vytvářet  sněhové"ohrádky " kolem keříků. Rodíky jsou bez problémů. Chtěl bych ještě upozornit na jednu velkou chybu, ketrá se dost často opakuje. Koupíte si rodík , zasadíte si ho podle nejlepšího svědomí a je problém/ stávkuje/.  Víte, spíše nevíme jaké Hp má okolní půda ve které je keř zasazen. Dříve i hodně dávno se zrovna na tom místě mohlo skladovat vápno, nebo míchat pojivo pro stavbu obvodového zdiva vašeho domu. No a je problém, k tomu slabě zastíněný keř a nedostatek vody. Výsledek je dostatečně popsán na tomto vlákně. Před vlastní výsadbou je dobré si udělat testík na kyselost. To že se vykope díra a nahradí se jinou dobrou zeminou nezabrání aby okolní již zapomenutý zbytek vápna neprosakoval do nového substrátu.  Zdeněk 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika